Nazaj   Siol.net forumi > Zabava > Filmi

Filmi vse o filmih, DVD, video, kino ...

Orodja za teme
Staro 03.02.2010, 08:10
iri Uporabnik iri ni prijavljen
Moderator
Prikazne slike uporabnika/ce iri
Član od: Mar 2004
Naslov: barrel of a gun
Sporočila: 14.338
Privzeto Re: oskarji & filmske nagrade 2010

u, pridna grantica! :D

Let me just say ... 9 nominacij za Avatar - okej, je bilo za pričakovati, itak jih je večina (razen picture of the year & director) tehničnih.
9 nominacij za The Hurt Locker - okej, saj je dober film.
6 nominacij za Up in the Air - sirijusli? Saj je lušten filmčič, ampak c'mon! Resno ne razumem, zakaj si trije igralci iz tega filma zaslužijo nominacijo za igro. George je kul, ne pa spektakularen, Vera in Anna sta dobri, pika, no more than that. Sploh je kategorija za naj stransko igralko najbolj kr neki.
Komedija potem ni prišla med top 10, ampak animirani film.

Deset naj filmov bi mirno skrčila na pet, čeprav ne po hollywoodski logiki. Oskarja bi dala Inglourious Basterds, drugi v vrsti je An Education, potem The Hurt Locker. Basterdsi predvsem zato, ker so zelo avtorski, samosvoji, ničemur podobni. Da ti na globusih nagrado za scenarij dobi tip za Up in the Air in ne npr. Tarantino mi je čist neverjetno.

btw, zakaj imajo Visual Effects in Makeup samo po tri nominirance? komot bi razširili na pet.

zakaj je Matt Damon nominiran za Invictus mi je tudi popolna uganka. Ostali štirje v kategoriji naj stranskega igralca so bili vsi res dobri, stavim pa itak na Waltza. Upam, da to ne bo edini oskar za Basterdse, čeprav verjetno bo. Razen mogoče še kaj bolj nepomembnega.

Glavna oskarja bosta šla itak Bridgesu in Bullockovi. Pri slednji so tako ali tako samo čakali, da zaigra eno Erin Brokovich type vlogo, da še njej dajo oskarja in osmislijo njihovo kariero na nekaj več kot samo na box office candy, tako kot pri Julii Roberts.
Oskarja za stransko žensko bo itak dobila Mo'Nique, vse ostalo razen Gyllenhaalove mi je itak brezveze.

Sicer sem pa presenetljivo gledala devet filmov od desetih, nominiranih za naj film. Avatarja se mi ne ljubi gledati, sori, res ne. Dol mi visi za za množični hype. Presenetljivo je tudi to, da bomo imeli (oz. smo imeli) pred podelitvijo v SLO kinih kar 8 od desetih filmov.
Staro 03.02.2010, 09:56
chaser Uporabnik chaser ni prijavljen
Moderator
Član od: Dec 2004
Sporočila: 4.060

Čudno, da za najboljši film niso nominirani še Transformerji, res.
Staro 03.02.2010, 17:22
grantica Uporabnik grantica ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce grantica
Član od: Sep 2004
Naslov: Downtown
Sporočila: 708

hvala iri za pridno nisem mogla spat pa sem mal zbrala stvari skupaj.... pa pripravila playlisto s filmi, ki jih bom morala do 7marca pogledat .... vse je zunaj razen divjega srca... tega ni za najt nikjer. mislim, da si bom privoščila en mali filmski maratonček v tem podaljšanem vikendu.

... meni je pa malo bedna tujejezična kategorija... spet neki izrealski wannabe umetniško-vojno nizkoproračunski film - brezveze, nek no name latinskoameriški peruvjanski in argentinski filmi...pa nek francoski artkrimič dodajo zravn in na koncu dajo nedvomnega zmagovalca, kako pa se lahko ostali "malčki" borijo s haneko ??? sploh ni nobene realne persepktive o tem kar se dogaja zunaj "angleškega" sveta.

spet so totalno preleteli tisto kar se mi je vsaj zazdelo zanimivo na prvi pogled, kot je almodovar, ki je letos spet naredil eno pravo poslastico (well maybe that is just me), in da ne komentiram letošnjega nominiranca za naj tuj film s strani globesov: baaria....že lani brez gomorre so se mi dvignile kocine, in letos ni nič drugače. vsaj nominacije bi lahko bolj kvalitetno razdelili
Staro 03.02.2010, 20:22
Moderator

mja, jst tudi čist obsesivno čakam na Crazy Heart in A Single Man ... Še The Last Station in Nine moram pogledati, potem bom imela pa res skoraj vse na broju. Avatar še vedno bojkotiram :D

Tudi Haneke me ne vleče, Preroka mogoče pogledam. Oh, pa In the Loop sem enkrat skušala pogledati, pa sploh nisem sledila - mogoče bi rabila podnapise, ker mi je bilo vse skupaj čisto preveč zmedujoče.
Staro 03.02.2010, 22:02
grantica Uporabnik grantica ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce grantica
Član od: Sep 2004
Naslov: Downtown
Sporočila: 708

je če boš cedla ga vsaj poglej v 3D, ker če ne boš po 10 minutah gotova, tako je vsaj kej zanimivega za doživljat, tiste slike pa barve in to so res lepe. zgodba, pa raje da sem tiho, mislim, da bi se razpočla če bi ga nominirali za katerkoli "resno" kategorijo... že naj film je preveč.
Staro 04.02.2010, 22:10
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

...meni je še zmeraj favorit Up in the Air

Govori o izgubljenosti modernega človeka...zelo dobra tema. Basterdi pa so mi tako-tako...spominjajo me na kičasto obdobje Andya.
Staro 04.02.2010, 22:21
Moderator

mja okej, ampak Vera Farmiga, Anna Kendrick in George Clooney pa niso pokazali nič tako izjemnega, da bi lahko njihov performans štel med top 5 leta.

Če smo že pri izgubljenosti modernega človeka - popolnoma prezrt film Cold Souls je tudi zelo posrečeno obravnaval to tematiko. Ne trdim, da je boljši film, sploh ne, ampak Giamatti bi si vsekakor bolj zaslužil nominacijo kot Clooney. Giamatti je čisto underappreciated

sicer pa nima smisla razglabljati o tem, kdo si kaj zasluži, vem. ob takih priložnostih se vedno spomnim na Chicago, Shakespeare in Love ter ostale kapitalne kikse
Staro 07.02.2010, 15:00
Veteran

Citat:
Objavil-a iri Prikaži sporočila
mja okej, ampak Vera Farmiga, Anna Kendrick in George Clooney pa niso pokazali nič tako izjemnega, da bi lahko njihov performans štel med top 5 leta.

Če smo že pri izgubljenosti modernega človeka - popolnoma prezrt film Cold Souls je tudi zelo posrečeno obravnaval to tematiko. Ne trdim, da je boljši film, sploh ne, ampak Giamatti bi si vsekakor bolj zaslužil nominacijo kot Clooney. Giamatti je čisto underappreciated

sicer pa nima smisla razglabljati o tem, kdo si kaj zasluži, vem. ob takih priložnostih se vedno spomnim na Chicago, Shakespeare in Love ter ostale kapitalne kikse
Vera Farmiga izžareva seksapilnost mamic, ki bi rade imele nekaj od lajfa....redko videno na filmu, Anna Kendrick doda svojo mladostno zagnanost v kateri je vse prav kar šef in fant rečeta, George pa je pisano na kožo vloga moškega ki ima vse, v bistvu pa ničesar.Torej imaš v bistvu 3 zgodbe in ne samo eno "key-role".

Meni je bil eden boljših filmov...pripoveduje s taisto nedolžnostjo kot Lost in Translation, pa tudi za odtenek mi je boljš film kot Eastwoodov Gran Torino pred kratkim.

Če sem lahko prebavil "Lepota po ameriško", potem je tudi to kandidat za oskarja.
Staro 07.02.2010, 17:05
Moderator

saj so bili vsi igralci dobri, ampak noben od njih ni bil tako izjemen, da bi ga uvrstila med top 5 performansov zadnjega leta.

meni osebno je Gran Torino boljši od vseh nominiranih filmov. tudi American Beauty. and i really liked Lost in Translation.
Staro 13.02.2010, 17:46
Veteran

Murray je v tem filmu zakon...soigralka tudi ni tak švoh

Glede "dobrih filmov" je bolj oskudno na slovenskem prostoru; Kolosej in Tuš prikazujeta le redko izvrstne - ponavadi komercialni šmorn in res moraš imeti srečo da naletiš na kaj bolj užitnega.

Distributerji ga mal lomijo....sploh pa kdo si lasti pravico "oblikovanja" slovenskega filmskega okusa?

Nazadnje uredil spartan : 13.02.2010 ob 17:49.

Značke
2010, filmske, nagrade, oskarji

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Prazniki 2010 bellzmet Slovenija 2 10.06.2009 10:26
Oskarji 2007 & ostale nagrade D' Andre Filmi 267 03.03.2007 09:55

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:55.