Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 16.10.2018, 23:07
Xedor Uporabnik Xedor ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2018
Sporočila: 7
Privzeto Innbox V50, pfSense in SiOL Box

Pozdravljeni,

Samo informativno me zanima nekaj reči. Da bi spravil Innbox V50 v bridge mode moram na nastavitvah pod LAN izklopiti DHCP in na Internet stisniti Disable pod usename in password okenčki? Rad bi da pfSense opravlja delo Innbox-a. Bi morali pri Telekomu še kaj prenastaviti, da bi mi to delovalo ali je vse na meni?

Kako je pa s SiOL Box-i za TV? Priklopim na pfSense modem/router. Je potrebno kakšne nastavitve vnesti, da bodo SiOL Box komunikatorji delovali?

Hvala in LP
Odgovorite s citatom
Staro 17.10.2018, 00:16
g33k Uporabnik g33k ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2012
Sporočila: 906
Privzeto Re: Innbox V50, pfSense in SiOL Box

Pokliči tehnično pomoč, da ti nastavijo modem v bridge.
Odgovorite s citatom
Staro 17.10.2018, 08:02
Novinec

Citat:
Objavil-a g33k Prikaži sporočila
Pokliči tehnično pomoč, da ti nastavijo modem v bridge.
Ni celo neka razlika med bridge in transparentni bridge mode(sem nekje zasledil)?

LP
Odgovorite s citatom
Staro 19.10.2018, 09:36
Novinec

Res noben ne ve kako se SiOL Box-e priklopi/nastavi s pfSensom?

LP
Odgovorite s citatom
Staro 21.10.2018, 15:35
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 849

Citat:
Objavil-a Xedor Prikaži sporočila
Samo informativno me zanima nekaj reči. Da bi spravil Innbox V50 v bridge mode moram na nastavitvah pod LAN izklopiti DHCP in na Internet stisniti Disable pod usename in password okenčki? Rad bi da pfSense opravlja delo Innbox-a. Bi morali pri Telekomu še kaj prenastaviti, da bi mi to delovalo ali je vse na meni?
Slednje bi moralo zadostovati vseeno pa je priporočljivo, da kontaktiraš tehnično podporo, da bodo še na svoji strani izključili/zabeležili izklop samodejnega vzpostavljanja PPPoE zaradi morebitnih nadgradenj modema v prihodnosti.

Citat:
Objavil-a Xedor Prikaži sporočila
Kako je pa s SiOL Box-i za TV? Priklopim na pfSense modem/router. Je potrebno kakšne nastavitve vnesti, da bodo SiOL Box komunikatorji delovali?
V osnovi: poveži svoj usmerjevalnik (pfSense) z modemom (Innbox) na vratih, ki si jih nastavil na modemu kot Trunk.

Na usmerjevalniku urediš vrata na katera si priklopil modem kot WAN za povezavo s pomočjo PPPoE. Na usmerjevalniku boš moral na WAN vrata dodati VLAN 3999 - Siol TV.

Na usmerjevalnik priklopiš Siol Box na ena izmed preostalih vrat. Na vrata kamor si priključil Siol Box nastaviš Untagged VLAN 1 in Tagged VLAN 3999.

Brez ustrezne ureditve VLAN-ov ti Siol Box ne bo deloval. Z ustrezno ureditvijo pa boš imel na voljo vse funkcionalnosti.

Če že vzpostavljaš tako napredno okolje bi na tvojem mestu med usmerjevalnik in ostale naprave postavil še en pametni usmerjevalnik kjer boš urejal situacijo z VLANi.

Sicer pa če smem bi glede na tvoja vprašanja in očitno pomanjkanje izkušenj odsvetoval, da se slednjega lotiš oziroma poiščeš strokovno pomoč za vzpostavitev.

Nazadnje uredil mnheia : 21.10.2018 ob 15:44.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
box, innbox, pfsense, siol, v50

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Novo v ponudbi.."Testni uporabnik" - zavajanje naročnikov ali??? saonaion SiOL TV 27 31.12.2015 02:37
SiOL TV bogati programsko shemo SiOL SiOL TV 1005 06.03.2015 11:25
Podražitev SIOL TV Žiga99 SiOL TV 43 17.01.2014 16:08
V programski shemi SiOL TV bo v letu 2014 na voljo šest programov Sport Klub SiOL SiOL TV 245 14.01.2014 17:32
Ukinitev izbire siol tv in siol tv+ sori SiOL TV 67 06.01.2009 14:54

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:48.