Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 02.08.2007, 09:03
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664
Privzeto Re: emigracija

Citat:
Objavil-a summer Prikaži sporočila
ja....jz sem po vsem tem še vedno za Kanado..če bi morala izbirat...pismo dve familije sem gledala....ej...nobenih problemov s papirji...s hišo..nič no....cene ugodne, kvaliteta življenja itak...prav zadopadla se mi je
mislim, da imajo Nemčija in Kanada sklenjen nek dogovor o priseljevanju.

To vem, da glede priseljevanja v anglo-ameriških državah velja pravilo, da imajo prednost germani, nato romani, pol slovani...itd.
Staro 02.08.2007, 22:22
paradox Uporabnik paradox ni prijavljen
*One & Only*
Prikazne slike uporabnika/ce paradox
Član od: Jul 2003
Sporočila: 11.135

Citat:
Objavil-a zverina Prikaži sporočila
To vem, da glede priseljevanja v anglo-ameriških državah velja pravilo, da imajo prednost germani, nato romani, pol slovani...itd.
...kje si pa ta podatek dobu ...ce prides mal v moje mesto bos kuj spremenu mnenje...ce bi 'cakal' na germane, romane in slovane, bi imela danes Kanada tretino manj prebivalcev, prblizen

...prednost imajo tisti, ki so polni cvenka in lahko takoj investirajo z odprtjem svojih podjetij in zaposlitvijo domace delovne sile in seveda vsi tisti, ki imajo poklice, ki jih dezela potrebuje...to od kje prihajajo vsaj pri nas nima kaksnih dodatnih tock na imigracijskih formularjih.
Staro 03.08.2007, 15:32
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215

Imam soseda, ki se je rodil našim emigrantom ( emigrirali 1954 ) v kanadi in živel s straši v kanadi do svojega 18 leta starosti. Nato se je s starši vrnil 1988 v Slovenijo.
Ko se pogovarjam z njim in njegovim očetom pravita, da ima vsaka država nekaj dobrega in nekaj slabega. V Kanadi nasploh ni slabo ( manj birokracije ) lažje postanež podjetnik - konkurenca je res huda, ampak oba pravita, da nazaj v Kanado ne bi šla živet. Jima je lepše tu.
Staro 04.08.2007, 15:34
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664

Citat:
Objavil-a paradox Prikaži sporočila
...kje si pa ta podatek dobu ...ce prides mal v moje mesto bos kuj spremenu mnenje...ce bi 'cakal' na germane, romane in slovane, bi imela danes Kanada tretino manj prebivalcev, prblizen

...prednost imajo tisti, ki so polni cvenka in lahko takoj investirajo z odprtjem svojih podjetij in zaposlitvijo domace delovne sile in seveda vsi tisti, ki imajo poklice, ki jih dezela potrebuje...to od kje prihajajo vsaj pri nas nima kaksnih dodatnih tock na imigracijskih formularjih.

bral sem o tem....ta podatek ziher drži.
Staro 20.11.2007, 12:57
matjazm Uporabnik matjazm ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2007
Sporočila: 132

Citat:
Objavil-a Jelengar Prikaži sporočila
Ne. V čem pa lahko uspeš tam?
V življenju.
Staro 20.11.2007, 13:01
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Aleksander Fric Prikaži sporočila
Začeti znova.. Recimo zelim si kaksno lepo farmo, plantažo ..
Se mi zdi da mal romantiziraš farmsko življenje...
Staro 20.11.2007, 13:13
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Aldebaran Prikaži sporočila

Pri nas to na žalost ni mogoče... oziroma prej redkost kot pa praksa... Namreč lahko si še tako priden in iznajdljiv ... slej ko prej udari ven zavistnost sodelavcev, ki ti začnejo metati polena pod noge...
Oprosti - "zavistnost" ni slovenska posebnost. Razlika tiči v sistemu. Pri nas se ne napreduje zato, ker imamo večji "job security". Prideš nekam in če imaš srečo te zaposlijo. Ko si enkrat podpisal to sveto pogodbo je pa vsega konec. Podpisal si za TISTO delovno mesto in nobeden ti ga ne more vzeti - delodajalec ima zvezane roke, če opravljaš delo tako kot si se zavezal. V določenih okoliščinah ko je kje kaj frej ali pa, ko se podjetje širi ali reorganizira so možne spremembe drugače pa v nasprotju s tujino se napreduje skoraj izključno z selitvami iz podjetja v podjetje. Zakonodaja ovira fleksibilnost delovnih mest in delavcev in ne nagrajuje podjetnosti in poslovne iniciative posameznikov.
Z druge strani je pa to tudi fino. Ko enkrat naletiš na določeno delovno mesto, ki ti ustreza ga - če ne delaš hujših napak - obdržiš do penzije. Ni kakih ambicioznih drekaških mulčkov ali pi’kic, ki ti vsi polni energije hočejo napasti udobje in te zriniti iz pozicije. To se mi zdi bolj humano. Saj v končni fazi ne živimo zato da delamo in se potrjujemo v delu, ampak delamo zato, da nam dajo zato odškodnino in da imamo potem spet mir do ponedeljka.
Staro 23.12.2007, 17:01
kokos Uporabnik kokos ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce kokos
Član od: Nov 2007
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 106

kakšne ZAE recimo..sam je mal prevroče poleti, maybe v ZDA, če bi imela garantirano službo, stanovanje in soliden zaslužek, s trebuhom za kruhom se ne bi nikamor odpravljala.
Staro 27.12.2007, 19:07
Aleksander Vidmar Uporabnik Aleksander Vidmar ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Aleksander Vidmar
Član od: Feb 2006
Naslov: Ulica Bratov Tuma 2 (Štepanjsko naselje), 1000 Ljubljana
Sporočila: 65

Citat:
Objavil-a matjazm Prikaži sporočila
Se mi zdi da mal romantiziraš farmsko življenje...
Ne,ne pac menjati life style her and there

2. Igram Torncity, ED, Marcoland, itd.. (nick Katulus)

3. Rad imam dobre debate ...

Značke
emigracija

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:22.