Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 06.07.2007, 05:43
Žeruh Uporabnik Žeruh ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Žeruh
Član od: Sep 2006
Naslov: Zasavje
Sporočila: 111
Privzeto Re: kariera ali familija

Citat:
Objavil-a anarchy Prikaži sporočila
Nekatere firme res izginejo iz trzisca, samo to nacrtno, ker v tem casu pokasirajo ogromno denarja in folk misli, da ki je sla firma res v ramengo. Najvecji biznis je lih to, odpreti eno firmo na hitro za malo casa in ..........na pol in potem mu dej stimulacijo 100%, ce naredi 1x vec dela ali 200%, itd...., ce naredi 2x vec, itd...., cas je denar, samo casa se ne mora kr tako kupiti, zato se raje kupi 2 cloveka, ki v istem casu naredita lahko do 1x vec.
Ne razumeš. Nek podjetnik se bo res lahko igral to igro odpiranja - zapiranja firm. Pa misliš da bo to počel do upokojitve? Koliko časa in stroškov rabi za vse te procese?
Vzemi sedaj primer Apple. Svojim inžinerjem, daje dobre plače (seveda jih je prej zelo dlakocepno izbral med množico nezaposlenih)... in ti inženerji so pogruntali iPod in sedaj iPhone,.... sedaj vsi služijo masne denarce, lastniki se "samo lahko praskajo po jacih" in uživajo, in opazujejo, kako se njihova imena pojavljajo na seznamu milijarderjev. In inženerji pa so dobili lepo nagrado in komaj čakajo da kaj novega še pogruntajo.

Medtem pa bo nek podjetnik že zaprl svojo četrto firmo in bo že v takih dogovih, da bo moral zbežati v ZDA.
Staro 09.07.2007, 19:44
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Ne bo bil v dolgovih ampak samo pokasiral denar od ostalih in potem orda re zbezal in nihce mu ne bo mogu nic.
Staro 18.07.2007, 02:17
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a veska Prikaži sporočila
Stara sem 28 let, pred enim letom dobila sanjsko sluzbo v kateri mi gre vsak dan bolje in bolje, rs sem zadovoljna. s fantom ziviva 6 let skupi, 2 let pred tem bila prar, zdaj bi on familijo, meni na kraj pameti ne pade sedaj, je blo obdobje ko sem si to zelela pa nisem mogla zanostit...
...jaz bi kariero, kar naenkrat v meni zelja po tem, nikoli prej tako izrazita....imava kupljen stanovanje, financno sva kar ok, sicer kredit pa to, ma ni neke sile, kar lepo furava...zdaj pa to...vse vec me daje da bi sla...da bi ga zapustila...sej nevem res nevem kako bi brez njega, ma v tem smislu naj si najde partnerko ki mu bo otroke rodila in naj bo srecen, jaz mu tega sedaj ne morem nuditi, zal ne...nevem kaj se dogaja z mano. imam 10 let delovne dobe, ma 1 leto od kar imam sanjski siht..jaz vec nevem kaj naj nardim..res nevem...svetujte. hvala.

Sam sem prepričan (fino bi blo, če se motim), da ima fant poln kufer tvoje službe in bi te z otrokom rad privezal na dom. S tem bi tudi pričela govoriti več o otroku in domu, kot o službi.

Postavi se v njegovo vlogo in razmisli. Kakorkoli se boš odločila se svet ne bo podrl

Predvsem pa, vzami si saj toliko časa, da se pošteno pogovorita, kaj kdo želi in kako naprej. Mislim, da bo najbolj pošteno - drug do drugega
Staro 24.07.2007, 17:00
misswho Uporabnik misswho ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce misswho
Član od: Jan 2007
Sporočila: 89

Saj so ti že drugi vse povedali. Jaz imam samo mali nasvet - preprosto, poslušaj sebe. Če dvomiš in nisi sigurna, že nekaj ne bo v redu. Očitno moraš na otroke še počakati. Srečno v vsem
Staro 22.11.2007, 01:26
Alias Uporabnik Alias ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Alias
Član od: Dec 2005
Sporočila: 85

Res je. Samo ti veš, ali je zate trenutek pravi ali ne. Pravil pač ni.

Res je pa tudi, da nobena služba ni sanjska. Je samo to - služba. Služiš nekomu.
Otrok...je pa nov svet.
Staro 27.11.2007, 14:19
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Prej konec sveta kot pa nov svet
Staro 27.12.2007, 19:31
Aleksander Vidmar Uporabnik Aleksander Vidmar ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Aleksander Vidmar
Član od: Feb 2006
Naslov: Ulica Bratov Tuma 2 (Štepanjsko naselje), 1000 Ljubljana
Sporočila: 65

v bistvu - 3 opcije:
1. 0 otrok. Zivis svoje zivljenje. Si ga uredis in si DOBRA drzavljanka. Z kvalitetnim delom in aktivnstjo v druzbi poskrbis, da bo mladina (na splosno gledano) imela prihodnost. (se zmerom placujes davke ki gredo v razne namene...)

2. 1 otrok - lahko se v polno osredotocis na njegovo vzgojo / osebnostno rast..

3. VELIKO otrok. Tu se zgodi da se +zatre+ (grda beseda, ampak..) oz. zmanjsa posameznikov ego, ker je obkrozen z vec drugimi posamezniki, Pa se lazje je ravnati z vecimi ljudmi.

Vseeno pa je prva moznost precej ok.

2. Igram Torncity, ED, Marcoland, itd.. (nick Katulus)

3. Rad imam dobre debate ...

Značke
familija, kariera

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kariera Michaela Schumacherja MERLIN Šport 85 08.11.2006 12:23

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:07.