Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet

Svet aktualni dogodki v svetu

Orodja za teme
Staro 22.08.2006, 22:06
1knap Uporabnik 1knap ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce 1knap
Član od: Sep 2002
Sporočila: 2.035
Privzeto Re: In Hezbolah je zmagovalec

Citat:
Objavil-a mataj
Ma kaki izurjenost. Prešvercane angleške naprave za nočno gledanje in artilerijsko usmerjanje. Velika Britanija jih je pred časom prodala Iranu za boj proti švercerjem droge, Iran pa jih je takoj zlifral Hezbolahu.

http://www.timesonline.co.uk/article...1-2322076.html

Tehnološki napredek pa Hezbolah, ja Samo ne bit hecen. Brez teh angleških naprav bi jim lahko rakete do cilja vodil kvečjemu Alah.
Tu so ga mal mimo pihnil... te igrače izdeluje Iran že vrsto let...

Iran Electronics Industries (IEI)
Staro 23.08.2006, 06:54
FerdoX Uporabnik FerdoX ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jul 2005
Sporočila: 1.504

V redu... vsaj jaz lahko rečem da sem te poštekal 1knap..... si pač lover hezbolaha in irana. V redu. In zdej?
Staro 23.08.2006, 09:55
Barak Uporabnik Barak ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Barak
Član od: Feb 2006
Sporočila: 326

Citat:
Objavil-a 1knap
Tu so ga mal mimo pihnil... te igrače izdeluje Iran že vrsto let...

Iran Electronics Industries (IEI)
Resnici na ljubo, razne naprave za nočno gledanje (ojačevalci svetlobe) danes niso nič posebnega. Pri nas take naprave dobiš že v specializiranih trgovinah. Tako da teh naprav sploh ni težko dobiti še posebej pa ne za kako večjo organizacijo kot je Hezbolah.
Nadaljni korak je termovizija, ki pa je tudi že zelo razširjena in tudi ni kaka visoka znanost. Pri nas je prvo termovizijsko kamero izdelalo podjetje Elektrooptika že leta 1984!!

Lp

Nazadnje uredil Barak : 23.08.2006 ob 10:10.
Staro 23.08.2006, 12:04
Mojster

Citat:
Objavil-a Barak
Resnici na ljubo, razne naprave za nočno gledanje (ojačevalci svetlobe) danes niso nič posebnega. Pri nas take naprave dobiš že v specializiranih trgovinah. Tako da teh naprav sploh ni težko dobiti še posebej pa ne za kako večjo organizacijo kot je Hezbolah.
Nadaljni korak je termovizija, ki pa je tudi že zelo razširjena in tudi ni kaka visoka znanost. Pri nas je prvo termovizijsko kamero izdelalo podjetje Elektrooptika že leta 1984!!

Lp
No vidiš tudi Hezbollah jih lahko kupi v čisto navadni specializirani trgovini ali jih naroči kar po internetu...
Ostaja ejstvo, da tipi to delajo sami... in ne rabijo tega kupovat od Angležev... celotna zadeva se mi zdi hudo za lase privlečena... samo to sem hotel povedat z fotko in linkom
Termovizija in Elektrooptika ja čas gre naprej in tehnika z njim tudi v Iranu...
Iran je marsikaj podpisal... Kitajci in Rusi mu prodajo vse (tehniko, tehnologijo, znanje) za kar ima denar...
Staro 23.08.2006, 12:09
Mojster

Citat:
Objavil-a FerdoX
V redu... vsaj jaz lahko rečem da sem te poštekal 1knap..... si pač lover hezbolaha in irana. V redu. In zdej?
Ni res nisem lover ne enih ne drugih sam na zadevi gledam v celoti in ne skozi prizmo nekega CNN in Buša... kredibilnost je bolj na ledišču...
Zdi se mi butasto, da nekdo trdi, da je iran kupil nočnoglede od Angležev in jih zlifral Hezbolahu in to stvari, ki jih lahko naročiš kar po internetu recimo to Rusko stran si poglej...
Men je že to smešno - neresno, da bi Anglija Iranu te stvari sploh prodala!!!

NIGHT VISION BY LAN OPTICS

Nazadnje uredil Goody : 07.09.2006 ob 13:20.
Staro 23.08.2006, 12:21
mataj Uporabnik mataj ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mataj
Član od: Oct 2004
Naslov: SAO Fuđine
Sporočila: 1.188

Citat:
Objavil-a Barak

Lp
Če sem prav razumel tisti članek v Timesu, gre tu za izpopolnjen model, ki ima vgrajen merilnik razgalje, GPS ali nekaj takega. Uporabnik sproti dobiva koordinate vsega, kar gleda. Te potem sporoči artileriji.
Staro 23.08.2006, 14:37
elvis Uporabnik elvis ni prijavljen
Mojster
Član od: Sep 2001
Sporočila: 2.101

Oh ja otroci...s ši'iti bo še pestro, boste videli....kdor jih ne pozna, ne ve o čem govori. Kdor jih pozna, ve o čem govorim...
Staro 23.08.2006, 22:06
Mojster

Citat:
Objavil-a mataj
Če sem prav razumel tisti članek v Timesu, gre tu za izpopolnjen model, ki ima vgrajen merilnik razgalje, GPS ali nekaj takega. Uporabnik sproti dobiva koordinate vsega, kar gleda. Te potem sporoči artileriji.
Svašta!
Govoriš o Artes sistemu...

Ta ni za naglavo ampak se postavi na trinožno stojalo..., da bi Amgloži nekaj podobnega prodali Iranu me bolj spominja na zimsko pravljico za neuko publiko...

Nazadnje uredil 1knap : 23.08.2006 ob 23:31.
Staro 24.08.2006, 08:22
elvis Uporabnik elvis ni prijavljen
Mojster
Član od: Sep 2001
Sporočila: 2.101

Izrael je priznal, da so delali napake...

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=325300
Staro 24.08.2006, 08:33
FerdoX Uporabnik FerdoX ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jul 2005
Sporočila: 1.504

Citat:
Objavil-a elvis
Izrael je priznal, da so delali napake...

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=325300
Seveda je. Kaj takega od fanatikov ala Hezbolah ne moremo pričakovati. Kot rečeno - Izrael je DEMOKRATIČNA država. NE da morajo tebi ali meni ali palestincem polagati račune. To morajo početi PRED LASTNO JAVNOSTJO.

Hezbolah bo razglasil zmago pa čeprav je recimo z raketami zadel arabsko četrt v Haifi in pobil arabce ali pa ko je nasilno iz kolone beguncev v izraelsko tarčo (stavbo iz katere so izstreljevali rakete) nasilno nastavil 14 otrok.

Tega Hezbolah ne bo priznal.

Značke
hezbolah, zmagovalec

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:30.