Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 10.09.2006, 20:45
U462 Uporabnik U462 ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce U462
Član od: Jun 2006
Naslov: Deathvillage
Sporočila: 619
Privzeto Re: Preživnina

a zdej pa ni noben tolk pameten, da bi se spomnil, da si ob ohceti dva obljubita točn to: da ima drugi pravico do preživljenja, če nima svojih prihodkov

dejte to temo pod LJ&SP, ... blis kakšnih skokou čez plot
Staro 10.09.2006, 20:47
U462 Uporabnik U462 ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce U462
Član od: Jun 2006
Naslov: Deathvillage
Sporočila: 619

Citat:
Objavil-a nattka
sicer pa dober odvetnik/odvetnica zmore čuda ... ne moreš verjeti, kaj vse dosežejo ljudje ...
a namest, da bi za deca, kmu je oblubila, da ga bo preživlala zdej za advokate zapravla denar
traparija ... najprej nej svoj gnezd uzdržuje pol pa tujga
Staro 10.09.2006, 23:30
Medved Pu Uporabnik Medved Pu ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Medved Pu
Član od: Mar 2006
Sporočila: 1.213

Citat:
Objavil-a sJavorshek
Čaki mal, ona njemu preživnino plačvat?
Če je invalid, naj si pridobi invalidsko, če ni, naj gre delat. Če on pije, naj ga država v roke vzame.

Treba vklučt čim več organov, policijo, sodstvo, socialno itd, da pove, kaj in kako je ta tip.
Pa vsekakor naj se zgovarja na to, d aona skrbi za otroke in ne obratno, da more on plačvat njej, in ne ona njemu.
Lahko naredi preprost stroškovnik vzdrževanja družine in svojega vloženega dela in časa.
DKivi je razložil še malo bolje od mene glede preživnine za otroke....
Staro 10.09.2006, 23:34
Uporabnik

Citat:
Objavil-a U462
a namest, da bi za deca, kmu je oblubila, da ga bo preživlala zdej za advokate zapravla denar
traparija ... najprej nej svoj gnezd uzdržuje pol pa tujga
Kakšen tak reglc o vzdrževanju zapitega je zagotovo v zakonu, izpodbiješ ga že s tem, da dokažeš, da se ni trudil dobit dela, ga obdržat, da se ni šel odvajat alkohola, da skratka ni nardilbistvenega, da bi prevzel svoj delež vzdrževanja družine...
Vsak ve, da ženska s toliko bremeni težko najde voljo in energijo in denar, da se izvije iz takega začaranega kroga..
Staro 10.09.2006, 23:35
Uporabnik

Citat:
Objavil-a U462
a zdej pa ni noben tolk pameten, da bi se spomnil, da si ob ohceti dva obljubita točn to: da ima drugi pravico do preživljenja, če nima svojih prihodkov

dejte to temo pod LJ&SP, ... blis kakšnih skokou čez plot
to ni hec. če ne moreš povedat kaj bistvenega, ne piši!
Staro 10.09.2006, 23:38
Uporabnik

Citat:
Objavil-a aleks1
Če sem prav razumel, lahko uveljavlja dokazilo o mrtvem zakonu, ki pa že traja leto in pol.Zadeva je taka ,da je znanka dala ločitev in sedaj pač poteka ta postopek , s to razliko, da ne bo zaenkrat uveljavljala delitev premoženja, če ga bo sploh. " Bivši " mož pa je dal tožbo za preživnino, kako je to mogoče, saj še nista uradno ločena...!!! No znanka se bo odselila in otroka tudi z njo: kaj pa zdaj, kdo bo plačeval preživnino za otroke oz. si bo pridobila ali sploh lahko kot mati samohranilka. Hvala vam za nasvete!
Nekaj ste že pomagali, da bo treba iti v težak boj.

lp v imenu znanke
glej DKivijev odgovor, to je to. Mirno vprašaj, če bi rad razumel več podrobnosti.
Staro 11.09.2006, 07:46
aleks1 Uporabnik aleks1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2005
Sporočila: 11

Ja zanima me še nekaj, glede na to, da ima samo znanka plačo in skrbi za otroka pa še za položnico poleg tega pa še plačuje "možev" kredit. Mislim, da blizu leto in pol nimata skupnega gospodinjstva se pravi, on si za sebe kuha on pa za sebe oz. za otroka. Otroka sta šoloobvezna.tudi prehrano in učbeniki je plačevala sam, skratka ne dobi tolarja od moža.Tudi verbalnih stikov nimata v izobilju Ne vem , če sploh vloži "mož" za preživljanje njega glede na to, da še nista uradno ločena. Saj potem bosta otroka tako ali tako ostala materi, glede na to, da je "mož" alkoholik in se že večkrat neuspešno zdravil proti alkoholu. Potem , ko bo uradno ločena in šla za sebe oz. na svoje ali ne bo dobila status mati samohranilke???
lp
Staro 11.09.2006, 08:10
dkivi Uporabnik dkivi ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce dkivi
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.440

Citat:
Objavil-a aleks1
Ja zanima me še nekaj, glede na to, da ima samo znanka plačo in skrbi za otroka pa še za položnico poleg tega pa še plačuje "možev" kredit. Mislim, da blizu leto in pol nimata skupnega gospodinjstva se pravi, on si za sebe kuha on pa za sebe oz. za otroka. Otroka sta šoloobvezna.tudi prehrano in učbeniki je plačevala sam, skratka ne dobi tolarja od moža.Tudi verbalnih stikov nimata v izobilju Ne vem , če sploh vloži "mož" za preživljanje njega glede na to, da še nista uradno ločena. Saj potem bosta otroka tako ali tako ostala materi, glede na to, da je "mož" alkoholik in se že večkrat neuspešno zdravil proti alkoholu. Potem , ko bo uradno ločena in šla za sebe oz. na svoje ali ne bo dobila status mati samohranilke???
lp
seveda ga bo dobila,takoj ko bo ločena in ni nujno da gre sploh na svoje,pa kakor je meni znano se da na CSD-ju uredit tudi tko da se podpiše neka formalna izjava o ločenem gospodinjstvu,tudi že pred samo uradno ločitvijo,je pa res da ji takrat še ne pripada preživnina,bo pa imela en argument več na svoji strani ...a tist kredit od moža je šla na banko in uredila prepis odplačevanja,da bi bil ta kredit na njeno ime,menda se to da urediti z malo dobre volje,naj se pozanima
Staro 12.09.2006, 23:11
nishu Uporabnik nishu ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 19

Jaz sem hotela samo dodati tole...glede preživnine...ko bosta uradno ločena in bo sodišče otroka določilo njej, ji bo on za otroka sicer res dolžan plačevati preživnino - a ta se določi v skladu z otrokovimi potrebami (leto šolanja, starost,...) IN glede na dohodek bivšega - ki ga pa ta nima...in potem bo verjetno, če je tip res taka zguba, imela opraviti z izvršbami na neplačane preživnine (MORA jih vztrajno vlagat, sicer ne bo imela pravice do preživnine iz jamstvenega sklada!!!)...ko se bodo te nekaj časa ponavljale, pa lahko vloži prošnjo za omenjeno preživnino iz javnega sklada - ta je, če se prav spomnim, tam nekje okrog 20 tisoč (ne me vlečt za besedo, je moj spomin ze rahlo zarjavel) za šoloobveznega najstnika. Ampak, kot sem rekla, opozorilo velja: brez izvršb ni 'državnih' preživnin!

Značke
preživnina

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:01.