Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 19.01.2007, 12:50
Medved Pu Uporabnik Medved Pu ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Medved Pu
Član od: Mar 2006
Sporočila: 1.213
Privzeto Re: Bravo vlada. Manj brezposelnih.

Citat:
Objavil-a nattka
potem pa jim ukiniti socialno pomoč ... :D
In stroške prevoza na delo...
Staro 19.01.2007, 13:00
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

torej sva se privrtela na paradox ... medtem, ko narod cestita drzavi, ker je izbrisala nekaj oseb iz evidence, češ to bo naredilo red pri zaposlovanju ... sva ugotovila, da nihce od biričev ne bi niti slučajno sprejel karkšnegakoli dela za kakršenkoli majhen denar ...

in dokler vladajo tako ( najmanj) dvojna merila, ne vidim razloga za čestitke ...
pa tudi, če so jim ukinili tistih nekaj evrov podpore, imam zdaj samo še nekaj revežev več ...

začeti je treba pri tistih, ki zaposlujejo na črno, zato da skrijejo visoke zaslužke ...
pa tistih, ki sprejmejo v delo na banko študenta kitajščine ( ne govorim na pamet!), zato ker je to za njih ugodneje ...
treba je stopiti na prste tistim, ki ne plačujejo svojih delavcev, ki ne izplačujejo zakonsko določenih postavk in ki silijo ljudi v nadure, ki jih potem pozabijo plačati ...
potem, ko država to uredi, potem pa naj začne izpisovati iz zavoda ... pa spet dodajam, naj začne pri svojih zaposlenih ...

in potem bom ploskala tudi jaz ...
Staro 19.01.2007, 13:57
matejakra Uporabnik matejakra ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 6

Joj, kako ste vsi pametni!

Naj vam povem, kako zgleda stvar v relanosti.

Imam univerzitetno izobrazbo družboslovne smeri. Prijavljena sem na Zavodu že od oktobra. Poklicali me niso niti 1krat za delovno mesto, samo na sestanke k svetovalki moram hodit, kar mi samo krade čas in denar (bencin!), saj je Zavod 35 km stran od mojega bivališča. (Ja, nismo vsi iz Ljubljane.)

Na žalost moram živeti pri starših. Imam socialno pomoč, a ker živim pri starših, je prav lepo nizka (33.000).

Zdaj mi pa prosim, vi, ki ste pametni, povejte, kako naj s tem denarjem pokrijem: bencin za se vozit za razgovore v Ljubljano? Obleke, potrebne za razgovor, saj ne morem prit na razgovor v kavbojkah?

Doma sem s Primorske in moj j***** Zavod mi ne išče službe v LJ. Pri nas pa ni nikakršne možnosti za zaposlitev.

Pa tudi, če te Zavod napoti na razgovor, ti povrnejo stroške za prevoz le, če greš z javnim prevozom. A glej no glej, pri nas javnega prevoza NI!

Torej se vozim z avtom na Zavod, na Center za socialno delo, na razgovore za službo... Bencin mi pobere vse. Če ne bi imela staršev, bi bila klošar.

Pa ne mislite, da sem izbirčna, daleč od tega. Sprejela bi tudi službo za nižjo izobrazbo, preselila bi se...

Ne razumem, res, kako lahko nekdo reče, da je lepo bit na socialni podpori. Grozno je. In ponižujoče.

Jaz vse, kar sem jih prosila na Zavodu, je bilo to, da mi dajo mir z obiski pri svetovalki. Itak je sama rekla, da mi ne more pomagat. In jaz naj se vozim do nje 35km v eno stran vsak mesec?

Res, po vašem mnenju sem torej le še en lenuh, ki noče delat?!
Staro 19.01.2007, 14:14
Medved Pu Uporabnik Medved Pu ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Medved Pu
Sporočila: 1.213

Citat:
Objavil-a nattka
torej sva se privrtela na paradox ... medtem, ko narod cestita drzavi, ker je izbrisala nekaj oseb iz evidence, češ to bo naredilo red pri zaposlovanju ... sva ugotovila, da nihce od biričev ne bi niti slučajno sprejel karkšnegakoli dela za kakršenkoli majhen denar ...

in dokler vladajo tako ( najmanj) dvojna merila, ne vidim razloga za čestitke ...
pa tudi, če so jim ukinili tistih nekaj evrov podpore, imam zdaj samo še nekaj revežev več ...

začeti je treba pri tistih, ki zaposlujejo na črno, zato da skrijejo visoke zaslužke ...
pa tistih, ki sprejmejo v delo na banko študenta kitajščine ( ne govorim na pamet!), zato ker je to za njih ugodneje ...
treba je stopiti na prste tistim, ki ne plačujejo svojih delavcev, ki ne izplačujejo zakonsko določenih postavk in ki silijo ljudi v nadure, ki jih potem pozabijo plačati ...
potem, ko država to uredi, potem pa naj začne izpisovati iz zavoda ... pa spet dodajam, naj začne pri svojih zaposlenih ...

in potem bom ploskala tudi jaz ...
Tudi ti si povedala vse...
Boljše bo, ko bojo taki morali iskati sužnje z lučjo pri belem dnevu za spodoben denar, uradniki pa ne bojo več deljeni na brezpravne čebele in vsemogočne trote...
Staro 19.01.2007, 14:47
čudežni Uporabnik čudežni ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 649

Citat:
Objavil-a nattka
če nekoga izbrišeš iz evidence ( ne glede na razlog) s tem nisi zmanjšal brezposelnosti, ampak samo izgubil evidenco nad dejanskim stanjem ...
saj lahko ukineš podporo neaktivnemu prijavljenemu tudi, če ga še vedno vodiš v statistiki ... tako imaš bistveno boljši pregled nad dejanskim stanjem, učinek pa je enak ... seveda pod pogojem, da te kot državo sploh zanima, kaj se res dogaja ...

sicer pa me takole hipotetično zanima, koliko od vas bi sprejelo delo pri tipu, ki je znan v širši okolici kot neplačnik, kot tak, ki stalno išče delavce, ker ga v nekaj tednih vsi zapustijo, zato ker za svoje delo ne dobijo plačila ali pa po določenem času ( obisk pri zdravniku!) odkrijejo da sploh niso prijavljeni???

kolikor je meni znano, se redni in pošteni plačniki še otepajo delovne sile ...
knez, bi delal za 80 jurjev neto ( 200€), pa še to bi moral čakati, da se te usmilijo, s tem da sam plačaš zdravniški pregled in si ves ta čas sam ( ne vem odkod) plačuješ pot in prehrano ...
samo vprašam, ko že čestitaš ...
Bravo Nattka.
Eni pa nasedajo na statistiko in objave kot " muha na svež drek".
Staro 19.01.2007, 15:22
joe Uporabnik joe ni prijavljen
Pripravnik
Sporočila: 153

Citat:
Objavil-a matejakra
Joj, kako ste vsi pametni!

Naj vam povem, kako zgleda stvar v relanosti.

Imam univerzitetno izobrazbo družboslovne smeri. Prijavljena sem na Zavodu že od oktobra. Poklicali me niso niti 1krat za delovno mesto, samo na sestanke k svetovalki moram hodit, kar mi samo krade čas in denar (bencin!), saj je Zavod 35 km stran od mojega bivališča. (Ja, nismo vsi iz Ljubljane.)

Na žalost moram živeti pri starših. Imam socialno pomoč, a ker živim pri starših, je prav lepo nizka (33.000).

Zdaj mi pa prosim, vi, ki ste pametni, povejte, kako naj s tem denarjem pokrijem: bencin za se vozit za razgovore v Ljubljano? Obleke, potrebne za razgovor, saj ne morem prit na razgovor v kavbojkah?

Doma sem s Primorske in moj j***** Zavod mi ne išče službe v LJ. Pri nas pa ni nikakršne možnosti za zaposlitev.

Pa tudi, če te Zavod napoti na razgovor, ti povrnejo stroške za prevoz le, če greš z javnim prevozom. A glej no glej, pri nas javnega prevoza NI!

Torej se vozim z avtom na Zavod, na Center za socialno delo, na razgovore za službo... Bencin mi pobere vse. Če ne bi imela staršev, bi bila klošar.

Pa ne mislite, da sem izbirčna, daleč od tega. Sprejela bi tudi službo za nižjo izobrazbo, preselila bi se...

Ne razumem, res, kako lahko nekdo reče, da je lepo bit na socialni podpori. Grozno je. In ponižujoče.

Jaz vse, kar sem jih prosila na Zavodu, je bilo to, da mi dajo mir z obiski pri svetovalki. Itak je sama rekla, da mi ne more pomagat. In jaz naj se vozim do nje 35km v eno stran vsak mesec?

Res, po vašem mnenju sem torej le še en lenuh, ki noče delat?!

33.000 sit te stane bencin za 70 km prevožene poti???? Kdo pa ti je rekel, da se moraš voziti s helikopterjem?

In kaj ti bo fakultetna izobrazba iz družboslovja, če si ne znaš poiskati službe. Pa tak družboslovec, ki si ni sposoben najti dela. Vrn diplomo in zahtevaj odškodnino, ker te niso ničesar naučili.

P.S. K svetovalki greš mirne duše v kavbojkah. Javni prevoz sigurno obstaja iz določene točke, do zavoda, izkoristi tisti del.

Nazadnje uredil joe : 19.01.2007 ob 15:26.
Staro 19.01.2007, 17:12
dolenjec Uporabnik dolenjec ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2006
Sporočila: 106

Tako je Joe, se strinjam s tabo.
Sicer pa, MatejaKra, gotovo imaš kak interes da si se vpisala na Zavod. Če se ti ne splača in če "nimaš nič od njega" oziroma od statusa ki ti ga prinaša, se pač odjavi.
Te je kdo prisili, da se prijavi v evidenco?

Se pa strinjam, da bi bile lahko dodatne evidence neaktivnih, to je res.
Staro 19.01.2007, 17:18
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Nadomestilo za čas bresposelnosti je odvisno od pretekle plače. Ne glede na to, da je za osnovno preživetje verjetno potreben večini podoben znesek... Sicer pa obstaja tudi druga "logika" - ker sem več prispeval med časom, ko sem bil v delovnem razmerju, mi naj zdaj več dajo... Kaj je pravičneje, ne vem, vidim pa, da kaj malo vedo tudi tisti, ki so za delovanje sistema plačani.

Staro 19.01.2007, 18:24
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460

matejkra, ne oziraj se na takšne osebke kot sta joe in dolenjec, ker poleg manjka osnovne vzgoje nimata blage veze o pravem življenju.

ni vse tako rožnato v tej državi in, če se človek trudi (dobi izobrazbo, hodi na CSD) še vedno ne dobi kar tako službe.

upam, da ti čimprej uspe najti primerno službo!
Staro 19.01.2007, 19:11
dolenjec Uporabnik dolenjec ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2006
Sporočila: 106

Citat:
Objavil-a d28
matejkra, ne oziraj se na takšne osebke kot sta joe in dolenjec, ker poleg manjka osnovne vzgoje nimata blage veze o pravem življenju.:
In to lahko trdip na podlagi katerih argumentov?

Vsekakor pa tudi jaz želim Mateji da si najde čimboljšo službo in pri tem čim manj opira na tujo pomoč.

Značke
bravo, brezposelnih, manj, vlada

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Bravo dr. Virant DrOnyx Slovenija 29 20.01.2007 11:58
Bravo Erjavec! mataj Slovenija 48 16.01.2007 22:44
Je WTC porušila kar ameriška vlada sama? DrOnyx Svet 357 19.10.2006 11:04
Bravo Buzz! mataj Znanost in okolje 3 07.09.2006 17:32

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:54.