Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 24.01.2007, 23:05
elli Uporabnik elli ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2007
Sporočila: 1
Privzeto EURO JOKER - se splaca ali je nateg?

Danes sem prejela posto od Extra Marketinga. Pred casom sem izpolnila nagradni vprasalnik o tem, kaj menim, da bo prinesla uvedba evra (EURO JOKER) in sedaj sem prejela pismo, kjer pise, da sem dobitnik dveh nagrad
1. celodnevni izlet v Opatijo z vkljucenim kosilom
2. 7 dni zimske pocitnice za eno osebo

Vem da je podobna nagradna igra potekala ze pred casom in to za avto Honda Civic, ce se ne motim.

Skratka zanima me ali je na tem forumu kdo, ki je sodeloval v nagradnih igrah EXTRA MARKETINGA in sel na njihove izlete, podelitve nagrad in na promotivne showe.
Mi zna kdo povedat ali res dobis nagrado in ali se vse skupaj sploh splaca ali gre samo za nateg, kjer ti sponzorji potem na vsak nacin vsiljujejo svoje izdelke?

Staro 25.01.2007, 07:20
Limml Uporabnik Limml ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Limml
Član od: Dec 2005
Sporočila: 149
Privzeto Re: EURO JOKER - se splaca ali je nateg?

splača splača, spotoma, ko greš v opatijo po nagarado se bi pa lahko še k amway prjavla......itak živimo v svetu, k nagrade kar talajo, sam je pa mal čudn, da ti je ne pošljejo po pošti, tebi, srečni dobitnici, a ne?
Staro 27.01.2007, 22:32
florjan Uporabnik florjan ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2002
Sporočila: 8

Pred nekaj tedni je tudi moja žena dobila podobno pismo. Seveda vem, da nič ni zastonj, pa je vseeno vstrajala na tem, da grem z njo. Na listu je pisalo, da je dobila že dve nagradi (Izlet v Opatijo in teden počitnic na Blatnem jezeru) in kandidira za tretjo (10.000€). Pa sva šla!
V Opatiji (točneje na hribu nad njo) je stvar izgledala zelo dobro, proti vsemu mojemu pričakovanju in skepsi.
Predstavitelj je pojasnil, da pač prodajajo na drugačen način in denar, ki bi šel za reklame, uporabijo za izlet in podobno. Takoj se je spravil k tretji nagradi, evrom. Na mizi je imel majhen sef na številčno kombinacijo (6 številk). Vsak povabljenec je imel pravico do toliko poskusov, kolikor je pripeljal prijateljev s sabo. Če mu verjamem, je bila v pismu, prilepljenem na sef pravilna šifra, potrjena od "bilježnika" (notarja) iz Zagreba. Seveda ni bilo uspeha,
sem pa tudi ugotovil, da je še ena taka skrinja v sosednji gostilni, kjer je bila skupina z drugega avtobusa. So se zanesli na možnosti 1 proti milijon?
Glede druge nagrade - tu je nateg številka ena:
res dobiš en teden počitnic ob Blatnem jezeru, vendar je še kavelj: ne moreš iti sam ali doplačaš po 25€ na noč za enoposteljno sobo, ali pa gre kdo s tabo in plača ceno 489€ s popustom 100€. Na koncu je ceneje, če se oba odpeljeta do kakšnih toplic v Prekmurju. Tunizija, teden dni, z letalom, je kar veliko cenejša.
Naprej: predstavili so vse mogoče:
- likalni stroj Singer, če napraviš predstavitev (doma) za štiri pare (ni treba, da so zakonski) dobiš garnituro moške in ženske ure "znamenite" švicarske znamke Crown (na internetu je ni), na škatlici pa piše, da imata uri precizna mehanizma Seiko.
- posode (lonce, ponve, indukcijski kuhalnik, nože...) nemške znamke Berghoff,
in na koncu, kot vrhunec, posteljne vložke in posteljnino Vital Line.
Naročiti je bilo mogoče vse, bilo je pa nekaj drugih dodatkov. Tu se pa stvar začne.
Za nakup nad 1000€ si dobil nagrado, posodo Berghoff, dvanajst delov, vredno 818€ (po njihovem ceniku). Za naročilo nad 1500€ so dali zraven posodo Berghoff, 16 delno, "vredno" malo manj kot 1000€.
Še cena posteljnih vložkov (madrac): 80x190 ali 200 369€, 90x190 ali 200 415€.
Ker me je zadeva res presenetila, sem pobrskal po internetu in našel kar nekaj zanimivih podatkov:
- polpenzion v istem hotelu na Balatonu med 46€ in 50€ (koliko je za agencijo?)
- posoda Berghoff se prodaja tudi po 129€ (z besedo: stodevetindvajset evrov) za šestnajstdelni komplet.

Pravzaprav je največje vprašanje posteljni vložek. Niti najmanj se ne spoznam na tovrstno robo, koliko to zares stane. Če je cena ugodna, potem je nateg samo v tem, da si človek misli, da je dobil veliko večjo nagrado kot jo je zares dobil (seveda če ne gre tudi na Balaton).
Staro 31.01.2007, 16:50
cacika Uporabnik cacika ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 2

Florjan - hvala za izčrpno poročilo v zvezi z Evro Joker. Danes sem nameč prejela obvestilo, kakšna srečnica sem in povabilo v Opatijo in vse ostalo, kot vaša žena in pred vami forumka, ki je sprožila vaš odgovor.
Sem se spraševala v čem je trik in zakaj tako daleč po nagrado- tudi sama ne verjamem, da je kaj popolnoma zastojn - in hitro dobila odgovor, ki je samo potrdil moje sume in potrditev odločitve, da na izlet ne grem.
Lep pozdrav obema, ki sta načela to temo.
Staro 31.01.2007, 22:41
florjan Uporabnik florjan ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2002
Sporočila: 8

Citat:
Objavil-a cacika Prikaži sporočila
Florjan - hvala za izčrpno poročilo v zvezi z Evro Joker. Danes sem nameč prejela obvestilo, kakšna srečnica sem in povabilo v Opatijo in vse ostalo, kot vaša žena in pred vami forumka, ki je sprožila vaš odgovor.
Sem se spraševala v čem je trik in zakaj tako daleč po nagrado- tudi sama ne verjamem, da je kaj popolnoma zastojn - in hitro dobila odgovor, ki je samo potrdil moje sume in potrditev odločitve, da na izlet ne grem.
Lep pozdrav obema, ki sta načela to temo.
Hej, saj z izletom ni nič narobe. Res moraš kakšno urico poslušati nakladanje, ampak ura sprehoda po Opatiji tudi ni na razpolago vsak dan. Pa še kosilo (malo močnejša malica) dobiš, res vse zastonj! Kar pojdi in uživaj!
Staro 01.02.2007, 17:07
cacika Uporabnik cacika ni prijavljen
Novinec

Pozdravljen!

Že, že, da ni vsak dan tak izlet - organiziran in zastojn, vendar nisva navdušenca nad takimi izleti.(beri avtobus).:P
Dobitek pa premalo "potegne" -
lp
Staro 01.02.2007, 18:08
frigelc Uporabnik frigelc ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2006
Sporočila: 6

2005-opatija-game colletion
2006-opatija-extra marketing (glej pod honda civic) izžrebali naj bi jo v letu 2006 bla.bla
2007-opatija-euro joker

Matr smo Slovenci ****** narod,samo da nam eden nekaj naflanca pa hitr u avtobus pa v opatijo.
Zakaj policija nič ne ukrepa ,ko zvabljajo ljudi v piramidne sisteme in ostale finte?
Če bi bilo vse pošteno bi bile vse te igre organizirane pri nas v Sloveniji.Dol jim Slovenci nič ne morejo ,Hrvatov pa itak ne sprvljajo v igre da jih ne bi kdo prijavil.Vodje so pa hrvati z slovenskimi pomočniki ki poberejo drobtince
Pri nas imajo samo P.P. (poštne predale) zato da niso izsledljivi.
No zdaj pa le hitro dol.
Dol imajo vse zastonj in lepe nagrade pa čisto nič ni treba naredit.
Teli hrvatarji so pa res prijazen narod da takole nagrajujejo Slovence(he,he,he vsako zimo ko imajo mrtvo sezono, da jo popestrijo Butasti Slovenci)
Staro 03.02.2007, 11:24
LittleGirl Uporabnik LittleGirl ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce LittleGirl
Naslov: Za prvem uvinku desno
Sporočila: 3

Saus!

Mene pa samo zanima, v katerem kraju naj bi bil ta avtobus pred Mercatroju ?
Staro 14.02.2007, 20:15
lputput Uporabnik lputput ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2007
Sporočila: 4

Hej!

Tudi js sm dobila včeraj dop dobila pismo in sm bla na začetku celo navdušena,samo večkrat ko sem brala bolj se mi je zdelo vse skupaj čudno. Pa sm šla mal na net pogledat in sm vas najdla,tko da hvala za tele informacije,zdej ziher ne bom šla na ta izlet. Pa je sploh ze kdo dobu teh 10000 eurov?

lp vsem
Staro 26.07.2007, 10:56
nimimar Uporabnik nimimar ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007

Ker je žena dobila za nagrado 8-dnevni izlet v Španijo sva šla tudi v Opatijo s še dvema, ki sva ju lahko povabila s seboj. Poslušali smo 3 ure reklamiranja raznih izdelkov, skromno kosilo, bilo je zanimivo, brez posiljevanj za nakup predstavljenih izdelkov. Z ženo sva dobila ceneni ročni uri, jaz in ostali smo dobili bon za 200 EUR vnovčljiv za izlet v Španijo. Pri Street toursu iz Portoroža sva se prijavila za izlet, mene stane 389 EUR, ženo nič. Primerljivi izleti s podobnim programom in storitvami (ne letovanja, da ne bo pomote) pri Kompasu so dražji od 389 EUR. Ko se bom vrnil z izleta, bom dal dokončno sodbo, zato se čudim nekaterim, ki že v naprej vedo , da je to nateg.
Mnogi preprosto ne razumejo, da je to le eden od načinov reklamiranja in prodaje. Če je to nateg, potem smo žal vsak dan nategnjeni tudi pri klasični prodaji v raznih Mercatorjih,Sparih, Lidlih. Kako? Plačamo jumbo plakate po 8.000 EUR, časopisno stran 4.000 - 8.000 EUR, minuto na tv 3.000 EUR, kilograme reklam, ki nam jih poštarji, ne zastonj, dostavijo na dom, da ne govorim o tonah kvarljivih in ne kvarljivih izdelkov izdelkov, ki jih ti trgovci morajo vsak dan uničiti.
Sunshine turistk, Vital line, Singer, Berghoff, Crown reklamirajo in prodajajo na dugačen način, nimajo vseh ogromnih stroškov, ki jih ima klasična trgovina. Zato nas obdarujejo, toda nič ni zastonj tako pri enih kot pri drugih. Na koncu vse plačamo, eni več drugi manj, vendar plačamo vsi brez izjeme. V tem smislu smo povsod nategnjeni. Je zdaj kaj bolj jasno ? Če ni, se ni treba sekirat, saj jaz tudi ne vem kako deluje mobilni telefon pa ga vsak dan uporabljam.

Značke
euro, joker, nateg, splaca

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:29.