Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 28.05.2007, 16:24
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321
Privzeto Re: kariera ali familija

Vedno najprej poskrbi zase, za svoje zelje in za svoje vizije.
Staro 28.05.2007, 19:28
Kal-El Uporabnik Kal-El ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Kal-El
Član od: May 2007
Sporočila: 158

Citat:
Objavil-a veska Prikaži sporočila
Stara sem 28 let, pred enim letom dobila sanjsko sluzbo v kateri mi gre vsak dan bolje in bolje, rs sem zadovoljna. s fantom ziviva 6 let skupi, 2 let pred tem bila prar, zdaj bi on familijo, meni na kraj pameti ne pade sedaj, je blo obdobje ko sem si to zelela pa nisem mogla zanostit...
...jaz bi kariero, kar naenkrat v meni zelja po tem, nikoli prej tako izrazita....imava kupljen stanovanje, financno sva kar ok, sicer kredit pa to, ma ni neke sile, kar lepo furava...zdaj pa to...vse vec me daje da bi sla...da bi ga zapustila...sej nevem res nevem kako bi brez njega, ma v tem smislu naj si najde partnerko ki mu bo otroke rodila in naj bo srecen, jaz mu tega sedaj ne morem nuditi, zal ne...nevem kaj se dogaja z mano. imam 10 let delovne dobe, ma 1 leto od kar imam sanjski siht..jaz vec nevem kaj naj nardim..res nevem...svetujte. hvala.

A si morala morda podpisati, da v dveh letih po sprejetju tega delovnega mesta ne boš zanosila??? Te imajo morda kako drugače v ''paci''??? No če to ni the case, potem bi ti jest svetoval, da se vseeno odločiš za družino in otroka. ... Kot goovo veš, lahko dan danes tudi moški vzame porodniški oziroma očetovski dopust, v kolikor bi se ti želela čimprej vrniti v sanjsko službo...

po drugi strani mi pa nekaj pravi, da boš izbrala kariero pred familijo...

sicer je pa tako, kot ti je že mrjerry napisal: kako in kaj je samo tvoja odločitev...
Staro 29.05.2007, 16:14
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Ja to je predvsem njena odlocitev, neki malega je odvisno od oceta, najmanj pa je od otroka, ker otroka nima izbire ali se roditi ali ne.
Staro 29.05.2007, 16:51
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a anarchy Prikaži sporočila
Ja to je predvsem njena odlocitev, neki malega je odvisno od oceta, najmanj pa je od otroka, ker otroka nima izbire ali se roditi ali ne.

neki malega odvisno od očeta ????

jaz pa sem mislila, da je imeti otroka odločitev in želja dveh ...
mislim, semenčica je res mikroskopsko majhna zadeva, a vendarle jako pomebna reč ...
Staro 30.05.2007, 07:10
summer Uporabnik summer ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce summer
Član od: Oct 2004
Naslov: I’m smiling. This should scare you.
Sporočila: 15.690

Citat:
Objavil-a mrjerry Prikaži sporočila
Vedno najprej poskrbi zase, za svoje zelje in za svoje vizije.
se podpišem

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he doesn't exist.
Staro 30.05.2007, 22:43
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a nattka Prikaži sporočila
neki malega odvisno od očeta ????

jaz pa sem mislila, da je imeti otroka odločitev in želja dveh ...
mislim, semenčica je res mikroskopsko majhna zadeva, a vendarle jako pomebna reč ...
Ja recimo, da je odvisno od obeh, ker itak ne gre brez enega ali drugega, samo najtezjo odlocitev ima zenska, saj on aje tista, ki ga bo nosila in dala na koncu na svet.

Zenski ni problem narediti otroka, si najde kogarkoli magari umetno oplodi, itd...., ce ji je cilj zanositi, vcasih zanosi tudi ponesreci. Potem je v bistvu njen otrok.

Za moskega je malo tezje, ker, kolikor si on zeli otroka, je se zemraj odvisno od zenske in on ne mora kr tako iti eno oploditi v upanju, da se bo rodil otrok in, mu ga bo podaril aali prodala ali whatever.

Tle vidis, kaksna je razlika med moskim in zensko, Samska mati z otrokom je lazje, kot samski oce, ker moski brez zenske tezko ima otroka, zenska pa dosti lazje, ceprav biti samski in imeti otroka ni najboljse, ni fer za otroka, ampak ok.
Staro 30.05.2007, 23:34
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Citat:
Stara sem 28 let, pred enim letom dobila sanjsko sluzbo v kateri mi gre vsak dan bolje in bolje, rs sem zadovoljna. s fantom ziviva 6 let skupi, 2 let pred tem bila prar, zdaj bi on familijo, meni na kraj pameti ne pade sedaj, je blo obdobje ko sem si to zelela pa nisem mogla zanostit...
...jaz bi kariero, kar naenkrat v meni zelja po tem, nikoli prej tako izrazita....imava kupljen stanovanje, financno sva kar ok, sicer kredit pa to, ma ni neke sile, kar lepo furava...zdaj pa to...vse vec me daje da bi sla...da bi ga zapustila...sej nevem res nevem kako bi brez njega, ma v tem smislu naj si najde partnerko ki mu bo otroke rodila in naj bo srecen, jaz mu tega sedaj ne morem nuditi, zal ne...nevem kaj se dogaja z mano. imam 10 let delovne dobe, ma 1 leto od kar imam sanjski siht..jaz vec nevem kaj naj nardim..res nevem...svetujte. hvala.
Moje subjektivno mnenje, če forum sprašuješ ali bi imela otroka ali ne, ga ne imej. Odločitev o spočetju in rojstvu malega bitjeca naj bi bila odločitev dveh, ki sta na to pripravljena in si ga želita.
Staro 31.05.2007, 21:02
pilotka81 Uporabnik pilotka81 ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2007
Sporočila: 1

No pa da še jaz dodam svojo čist osebno izkušnjo in sicer kot repliko vsem tistim ki pametnujejo da otroci v poznejših letih niso glih "priporočljivi". Moja mama je imela moja dva brata (ki sta dvojčka seveda) pri svojih 39 letih in sicer sta bila to zanjo prva otroka, nato pa še mene pri svojih 44 letih. Pred tem se je posvečala drugim stvarem in se tudi zato zelo pozno oženla. Ampak lahko rečem, da smo vsi trije zdravi in čist normalni otroci, niti med nosečnostjo niti kasneje ni mama imela nobenih problemov. Še sedaj ko jih bo kmalu štela 70 je vsa mladostna in vitalna (navzven kaže veliko let manj). Tudi jaz osebno pri svojih 25 letih ne razmišljam še o naraščaju, ker sem si ravno začela graditi neko delovno kariero in nasplošno želim še malo uživati. Že statistika kaže da se v današnjih časih pari pozneje odločajo za prvega otroka. Sicer je pa to stvar posameznikove odločitve oz. odločitev obeh partnerjev. Za konec lahko pa samo dodam, da ne glede na to da me je mama rodila v poznejših letih mi nikoli ni nič manjkalo, saj sta se nam starša res veliko posvečala, mogoče tudi zato ker sta res znala vzeti čas.
Staro 01.06.2007, 06:25
sati Uporabnik sati ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce sati
Član od: Oct 2006
Sporočila: 497

Citat:
Najboljše bi bilo, če bi on sprejel tvoje želje, ti dovolil, da izživiš željo po karieri, čez nekaj let pa se lahko odločita tudi za otroka. Ker si še sorazmerno mlada, ne vidim problema, da bi ne mogla imeti otroka tudi pri 35 letih ali še kasneje. Če se boš zdaj podredila njegovim željam, bo vse prisiljeno in ti ne bo prineslo pravega zadovoljstva, saj boš stalno mislila o stvareh, ki si se jim morala odpovedati.
Staro 01.06.2007, 09:15
kekez Uporabnik kekez ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kekez
Član od: Oct 2004
Sporočila: 3.612

Še ena štorija, kako se je ena "podobna" karierna situacija razpletla pri mojih znancih.

Ona je ravno tako "uživala" v svoji službi in premikala družinsko življenje v prihodnost. On se je s tem strinjal in ji stal ob strani. Kar naenkrat pa ga je zadelo, saj je zvedel, da je ona noseča in to s svojim šefom . Potem pa klasičen konec zgodbe: ločitev, delitev premoženja ...

Jaz imam prav zamerkanih nekaj služb, kjer ljudje ne znajo ločevati službenega in privatnega življenja. Nekdaj (ne vem, kako je zdaj) je bila na prvem mestu na mojem spisku rtvslo. Opisan primer ni bil od tam, je pa v eni podobno delujoči firmi.

Nazadnje uredil kekez : 01.06.2007 ob 09:20.

Značke
familija, kariera

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kariera Michaela Schumacherja MERLIN Šport 85 08.11.2006 13:23

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:08.