Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 13.09.2007, 19:13
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026
Privzeto Oglaševalci

To so ljudje, ki jih zelo spoštujem.

Za to, da živiš od tega, da ljudem prodajaš sranje, ki ga sploh ne rabijo, je potreben poseben talent, ki ga vsi nimamo.

Ta misel mi je šinla v glavo, ker počasi prihaja jesen, police trgovin se šibijo pod "najnovejšimi modnimi kreacijami", mesta so spet polna ljudi...srečnih, ker lahko zapravljajo..

Namreč, ne pomaga modnemu kreatorju (če ni ravno Armani), da naredi kaj novega, če nima tudi oglaševalca, ki njegove izdelke spravi v promet in narod prepriča, da je to to, da je to treba imeti.

Ti ljudje obvladujejo naša življenja.Narekujejo nam, kaj naj žremo, kako naj se oblačimo, kakšen avto naj kupimo, kam naj zahajamo, kaj naj pijemo, kaj naj beremo, katere filme naj gledamo...in še marsikaj.

Obvladujejo naša življenja.

In ob tem nas še pustijo, da si domišljamo, da smo svobodni in da samii o vsem odločamo.

Ne odločamo o ničemer, smo navadne ofce v čredi.Eni večje, eni manjše.

Odločamo samo med variantami, ki nam jih ponudi oglaševalec.

Oni pa živijo od naših frustracij, ki jih sami vzpodbujajo.Le zafrustriran in nesrečen človek je namreč dober potrošnik.

Hehe, prednost novosti je ta, da ni prav dolgo nova.Ko mi kupimo "nove čevlje", oglaševalec poskrbi, da naši novi super najnovešji čevlji več niso najnovejši..

V tem je trik kupovanja...in prodajanja...Da pacienta (kupca) najprej prepričaš, da nekaj potrebuje.Čeprav sploh ne.Potem on hrepeni.Špara...da bo kupil.zadovoljil svojo potrebo.In ko kupi...naenkrat začuti praznino.Nobenega pravega zadovoljstva..Nekakšno postnakupno razočaranje.

Boste rekli, da ni tako?
Staro 13.09.2007, 19:32
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547
Privzeto Re: Oglaševalci

Natančno tako je.

N glede na to, kako se boriš, da ne bi padel pod vpliv oglaševanja, pravzaprav nimaš nobene resne šanse. Razen če slučajno ne živiš sredi puščave...
Staro 23.09.2007, 20:54
misswho Uporabnik misswho ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce misswho
Član od: Jan 2007
Sporočila: 89

jaz mislim, da tako utopično vse skupaj le ni ... zadnjič sem videla converse pulover, ki je bil res res kul. ampak ko sem videla ceno 80 EUR (za en pulover ?!) me je vse minilo. če bi bilo po tvojem - input-output, bi imela vraga že doma ... dokler ne bo 50% znižan, mi to ne pade na pamet. ampak delno pa se strinjam - medijske podobe nasploh nas fascinirajo in omrežijo do neke mere, pa vse deluje tako subverzivno, da pod razno ne opaziš ... ko sem prišla nazaj iz kambodže, ko so bili goli otročki najbolj veseli, če sem jih pobožala in jim dala svinčnik ... se je vse obrnilo na glavo
Staro 24.09.2007, 13:34
Veteran

Prevec mikro opazujes makro pojave. Doticni pulover je irelavanten. Ves pa, da je bil Converse in da je bil res res kul in da ni ravno pametno, da si ga privoscis. Ce oglasevanje nate ne bi vplivalo, bi bil dober katerikoli pulover iz trznice za 10 eur, pa verjetno se toplejsi.
Staro 24.09.2007, 23:28
massive Uporabnik massive ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce massive
Član od: May 2003
Naslov: Stražišče
Sporočila: 868

tako je knez, vse drži samo tvoj prvi stavek je napačen.
Staro 31.12.2007, 01:51
Grey Uporabnik Grey ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Grey
Član od: Jun 2003
Sporočila: 70

Uf, oglaševalci ...kdaj je odprta sezona lova na oglaševalce? Moram preizkusiti mojo novo dvocevko...

En poklic, ki ga skorajda preziram so oglaševalci? Zakaj? Zato, ker zmotijo ama vsak fakin' film na TVju (reklamni bloki trajajo po skoraj 10 minut), trošijo papir (material, ki ga ni neskončno, tako kot bitov v računalniku) za popolnoma nepotrebne reklamne floskule kot so NOVO!!!, AKCIJA!!!, SAMO 20€!!, DOBRO ZAME!! in ne vem kake še bedarije, ki v bistvu sploh niso akcije, ampak samo pasti za povprečnega državljana.

Mislm who the f*ck cares o nekem malem otroku, ki gre iskat Hellman's majonezo v hladilnik? Ali pa kako se nekemu zlatemu prinašalcu lesketa dlaka zaradi novih encefaloketaminov v pedigreju? Zapravljanje mojega časa in potrpljenja med uživanjem ob ogledu preljubega filma ali nadaljevanke. Te stvari so preveč invazivne in mi gredo pošteno na živce. Potem pa se sprašujejo, zakaj je porast piratstva(ki to sploh ni) TV nadaljevank...
Staro 31.12.2007, 11:53
Veteran

Za oglasne bloke med filmi pa res ni treba krivit oglaševalce. Zanje so krive prodane riti na televiziji. Ti namreč prodajajo vsako prosto minuto najboljšemu ponudniku. Niti ti potrebno oglaševati, da kupiš tisto minuto, samo denar je treba pokazat.
Staro 31.12.2007, 12:37
Snif Uporabnik Snif ni prijavljen
Nakladač
Prikazne slike uporabnika/ce Snif
Član od: Jan 2003
Naslov: Anglija (UK)
Sporočila: 46.683

Citat:
Objavil-a Knez Prikaži sporočila
To so ljudje, ki jih zelo spoštujem.

Za to, da živiš od tega, da ljudem prodajaš sranje, ki ga sploh ne rabijo, je potreben poseben talent, ki ga vsi nimamo.

Ta misel mi je šinla v glavo, ker počasi prihaja jesen, police trgovin se šibijo pod "najnovejšimi modnimi kreacijami", mesta so spet polna ljudi...srečnih, ker lahko zapravljajo..

Namreč, ne pomaga modnemu kreatorju (če ni ravno Armani), da naredi kaj novega, če nima tudi oglaševalca, ki njegove izdelke spravi v promet in narod prepriča, da je to to, da je to treba imeti.

Ti ljudje obvladujejo naša življenja.Narekujejo nam, kaj naj žremo, kako naj se oblačimo, kakšen avto naj kupimo, kam naj zahajamo, kaj naj pijemo, kaj naj beremo, katere filme naj gledamo...in še marsikaj.

Obvladujejo naša življenja.

In ob tem nas še pustijo, da si domišljamo, da smo svobodni in da samii o vsem odločamo.

Ne odločamo o ničemer, smo navadne ofce v čredi.Eni večje, eni manjše.

Odločamo samo med variantami, ki nam jih ponudi oglaševalec.

Oni pa živijo od naših frustracij, ki jih sami vzpodbujajo.Le zafrustriran in nesrečen človek je namreč dober potrošnik.

Hehe, prednost novosti je ta, da ni prav dolgo nova.Ko mi kupimo "nove čevlje", oglaševalec poskrbi, da naši novi super najnovešji čevlji več niso najnovejši..

V tem je trik kupovanja...in prodajanja...Da pacienta (kupca) najprej prepričaš, da nekaj potrebuje.Čeprav sploh ne.Potem on hrepeni.Špara...da bo kupil.zadovoljil svojo potrebo.In ko kupi...naenkrat začuti praznino.Nobenega pravega zadovoljstva..Nekakšno postnakupno razočaranje.

Boste rekli, da ni tako?

Če je oglas res dober dam pred njimi kapo dol. Ampak, ker so slovenski oglasi zanič jih ne rabim. (povprečno 99% oglasov je ali grozljivo sinhroniziranih ali pa, če so naši preprosto slabih).

I don't need to walk around in circles,
Walk around in circles, walk around in circles,
Walk around in...

Staro 31.12.2007, 13:26
Aleksander Vidmar Uporabnik Aleksander Vidmar ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Aleksander Vidmar
Član od: Feb 2006
Naslov: Ulica Bratov Tuma 2 (Štepanjsko naselje), 1000 Ljubljana
Sporočila: 65

Zdaj vsaj vemo kako vodljivi in na-lahko-prepricani smo lahko ljudje.

Jaz kupim samo tisto, kar v danem trenutku potrebujem.

Ampak res.. v svojem nabiralniku sem nabral takorekoc 1/2 kg reklamne poste. To bi, stisnjeno v briket, dalo kar nekaj minut toplote v stanovanju.

2. Igram Torncity, ED, Marcoland, itd.. (nick Katulus)

3. Rad imam dobre debate ...
Staro 31.12.2007, 13:38
Snif Uporabnik Snif ni prijavljen
Nakladač
Prikazne slike uporabnika/ce Snif
Član od: Jan 2003
Naslov: Anglija (UK)
Sporočila: 46.683

Nekateri to s pridom izkoriščamo (mislim toploto)

I don't need to walk around in circles,
Walk around in circles, walk around in circles,
Walk around in...

Značke
oglaševalci

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:09.