Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 21.12.2008, 13:39
niaeva Uporabnik niaeva ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce niaeva
Član od: May 2006
Sporočila: 118
Privzeto različne znamke prenosnikov

Pozdrav.

Zanimajo me vaša mnenja o znamkah prenostnikov kot so Fujitsu Siemens, Hp, Acer, Asus ter Lenonovo.

za Hp sem slišala, da se zadnje čase zelo kvarijo itd.
Fujitsu Siemens naj bi izboljšal prenosnike
Asus pa naj bi bil slabši ter prav tako Lenovo, ki ima zelo slabo ohišje itd.

Zanima me kaj vi menite o vseh teh znamkah...
Prav tako sem zasledila da se win. XP ne da naložit na Asus, Hp, Lenovo,.. oz. so pri nalaganju problemi...

lp
Staro 21.12.2008, 16:38
tom777 Uporabnik tom777 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce tom777
Član od: Jun 2007
Sporočila: 474
Privzeto Re: različne znamke prenosnikov

Več denarja, več muzike... tudi Lenovo prenosniki so precej dobri, tudi cenejši prenosniki lenovo imajo boljše ohišje kot dražji prenosniki neuveljavljenih firm.

Sicer pa lahko namesto M$ izdelkov uporabiš odprtokodne rešitve (Linux).
Staro 21.12.2008, 17:27
Pripravnik

Če bi imel izbero med temi prenosniki, ki sem jih naštela in bi bili vsi za podobno ceno in specifikacijo, za katerega bi se odločil?
Staro 21.12.2008, 17:50
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

HP
compaq 6710s uporabljam že skoraj dve leti in do sedaj nobenega problema... vse dela kot mora

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 21.12.2008, 17:57
mckeky Uporabnik mckeky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mckeky
Član od: Jul 2004
Sporočila: 752

zakaj pa se z toshiba ne primerjas?

sam bi se vrjetno odlocal med toshiba in HP ...vsaj kar se firme tice. model pa naknadno
Staro 21.12.2008, 18:38
Pripravnik

Citat:
Objavil-a mckeky Prikaži sporočila
zakaj pa se z toshiba ne primerjas?

sam bi se vrjetno odlocal med toshiba in HP ...vsaj kar se firme tice. model pa naknadno
Toshiba je itak razred višje kot pa vsi tile ko sem jih naštela. Ima svojo ceno, zdej pa ne vem a zato ker je najdlje na tržišču ali pa je res tako kakovostna ali pa jo najverjetneje tudi preplačaš...

Mogoče da so prejšnji prenosniki HP ja bili boljši, zadje čase pa je baje veliko reklamacij... tako sta mi pripovedovala že dva prodajalca...
Pri hpju naj bi se zelo segrevala baterija...

Lenovo naj ne bi bilo najbolj uspešno, ker je itak prejšnji ibm, ki pa je zaključil svojo kariero.. le zakaj...

Asus pa niti ne poznam...
Staro 21.12.2008, 18:45
Wanted Uporabnik Wanted ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Wanted
Član od: Apr 2007
Sporočila: 401

Lej, ce kupis bilokatero Toshibo, nisi nic zgresila. Res, da so malce drazji, ampak kvaliteta se placa, a ne, v bistvu pa ne kupujes prenosnika vsak dan, ampak mal glej dolgorocno...

Jaz sem imel ze velik prenosnikov, pa se mi nekako Toshiba najbolj obnese. So kompatibilni, pa se glede gonilnikov imajo poslihtano. Seveda je odvisno kater model imas...
Staro 21.12.2008, 19:04
el_juero Uporabnik el_juero ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce el_juero
Član od: Apr 2006
Sporočila: 116

Sam imam HP Pavilion serije dv9000 že več kot pol leta. Zelo zadovoljen. Se ne greje, vse teče kot mora. Gor imam XP-je, čeprav jih HP uradno ne podpira za te modele, že za disk potrebuješ dodatni gonilnik, ker drugače ne moreš xp gor naložiti. Torej ni uradnih gonilnikov. Ampak tile ki so delajo BP.

Aha, baje pa se kvarijo drugim ???

Poznavalci vprašanje pa za vas. Laptopi, ki so namenjeni za visto, delujejo BP z XP-ji? Namreč nekje na tujih forumih je prijatelj zasledil, da bi naj bila velika verjetnost okvare strojne opreme, če imaš XP-je za OS in neuradne driverje.
Staro 21.12.2008, 19:11
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Wanted Prikaži sporočila
Jaz sem imel ze velik prenosnikov, pa se mi nekako Toshiba najbolj obnese. So kompatibilni, pa se glede gonilnikov imajo poslihtano. Seveda je odvisno kater model imas...
gledala sem Toshibo http://www.mimovrste.com/artikel/275...-l300-1a6-2ghz
sam ima slabo grafično (integrirana 128mb)in procesor je Intel dual core... kateremu pa potem vista požre več kot 1gb od 4 gb spomina ... če bi imel Intel core 2 duo bi bil idealen pa mal boljšo grafiko... pa ang. visto ima, mal mi je težek preskok iz xp na visto in to angleško...

kaj pa praviš poleg toshibe, hp, acer, lenovo, asus, ... nekak se nagibam acerju... cena ok 700eur.

moje željene specifikacije so : Intel core 2 duo, min 3 gb spomina, 250 gb placa, grafična vsaj 256mb,... rabim rač katermu bo bp deloval photoshop 4...itd.
Staro 21.12.2008, 21:28
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Sam imam že dobro leo HP Qompaq 6820s (17 colski monitor) in sem zelo zadovoljen z njim. Dela brez problema, mogoče (za mene ne, po branih kritikah), je malce tišji zvočnik. Ohišje kot ohišje v to se niti ne poglabljam, ker za mene je dovolj dober, seveda ga pa ne mečem po tleh, da bi moral biti neki aluminijasti ali iz kevlerja. Pri normalni mizni uporabi ali potujoči, kjer imaš občutek, da ne opravljaš s kakim polenom, je zadeva popolnoma dobra. Mogoče pri mojem modelu prehitro zmanjka energije, če delaš na akumulator. V tem pa vidim zaenkrat kot povprečni uporabnik še najslabšo točko notesnika. Drugače že dobiš novejši model HP 6830s bistveno cenejši, kot je bil moj.

Je pa pred kratkim kolega kupil Toshibo Modell L350-16T, seveda 17 colski, ki je tudi kvaliteten. Motilo me je le preveč našarjenih toshibinih programčkov, kar pa se da rešiti brez problema. Zaenkrat dobiš tudi vse gonilnike, če se ti zdijo win xp prijaznejši od drugih OS, drugače jih pa tako ali tako ne potrebuješ.

Kaj kupiti da bo tisto pravo je težko, če ne poznaš za kaj ga bo nekdo uporabljal. Kajti vsak ima svoj model za tisto naj naj, nič drugače pa ni pri trgovcih. Eni hvalijo te, drugi druge znamke. Poglej glede na to za kaj ga boš uporabljala, kaj ti nudi notesnik, kake bistvene razlike v kvaliteti pa mislim, da danes ni več.

Mogoče kot nasvet. Poglej kateri se ti zdi primeren, pojdi na neko spletno stran, recimo mimovrste ali podobno, izberi za primerjavo tvoje najlubše modele in znamke, ter jih primerjaj med seboj. Potem določene modele izključi in vključi nove. Tako boš videla kaj ti kateri nudi in seveda, če je v tvojem cenovnem rangu, verjetno imaš nek limit do katerega si pripravljena odšteti določeno vsoto EUR. Primerjaj in izberi.

Značke
prenosnikov, različne, znamke

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Odkup rabljenih prenosnikov oz. menjava sarega za novega? mao Računalništvo in internet 5 31.03.2008 19:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:03.