Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 19.02.2009, 10:47
wishmaster Uporabnik wishmaster ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2004
Sporočila: 403
Privzeto Adsl2+

Trenutno sem na stari naročniški shemi. Pred 1. tednom sem kupil od kolega modem sinope. Sedaj me zanima, če je možno, da preidem iz paketa 2/768 (ADSL) na paket 10/768 brez, da bi se moral vezati ?
Odgovorite s citatom
Staro 19.02.2009, 11:24
rakovec1 Uporabnik rakovec1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Naslov: ljubljana
Sporočila: 113
Privzeto Re: Adsl2+

Modem Sinope je last Telekoma, zato ga bo moral kolega plačati. Vezave za internet storitev (razen za TV komunikator) pa pri Telekomu že nekaj časa ni.
Ko boš prešel na višjo hitrost ti Telekom avtomatično (na svoje stroške) zamenja modem, zato je bil tvoj nakup nepotreben in nesmiselen.
Odgovorite s citatom
Staro 19.02.2009, 11:46
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.716

Citat:
Objavil-a wishmaster Prikaži sporočila
Trenutno sem na stari naročniški shemi. Pred 1. tednom sem kupil od kolega modem sinope. Sedaj me zanima, če je možno, da preidem iz paketa 2/768 (ADSL) na paket 10/768 brez, da bi se moral vezati ?
Da, internet je že nekaj časa brez vezave, modem je v lasti Telekoma in ga ne plačaš.
Odgovorite s citatom
Staro 19.02.2009, 17:05
janezpesec1 Uporabnik janezpesec1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Apr 2006
Sporočila: 1.013

Citat:
Objavil-a rakovec1 Prikaži sporočila
Modem Sinope je last Telekoma, zato ga bo moral kolega plačati. Vezave za internet storitev (razen za TV komunikator) pa pri Telekomu že nekaj časa ni.
Ko boš prešel na višjo hitrost ti Telekom avtomatično (na svoje stroške) zamenja modem, zato je bil tvoj nakup nepotreben in nesmiselen.
Tole pa ni nujno res. Jaz sem imel za Sinope vezavo in sele ob prehodu na novo pogodbo je modem postal last Telekoma. Torej je cisto odvisno od konkretnega primera in takole posplosevanje ne drzi.
Odgovorite s citatom
Staro 19.02.2009, 19:59
rok1 Uporabnik rok1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 59

Citat:
Objavil-a janezpesec1 Prikaži sporočila
Tole pa ni nujno res. Jaz sem imel za Sinope vezavo in sele ob prehodu na novo pogodbo je modem postal last Telekoma. Torej je cisto odvisno od konkretnega primera in takole posplosevanje ne drzi.
Kako je postal last Telekoma? Modem po izteku vezave postne moja last, sedaj pa če hočem nov paket (na drugi tehnolgiji) mi mora telekom dati v uporabo drugi modem. Mojega pa nima kaj odnašati, saj je s pogodbo postal moja last. A ni res? Drugače tisto sekundo prekinem pogodbo, in jo naslednjo spet sklenem. Pa še 2 meseca brezplačno siol TV dobim .
Odgovorite s citatom
Staro 20.02.2009, 09:02
wishmaster Uporabnik wishmaster ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2004
Sporočila: 403

Jaz lahko pri nadgradnji izbiram pakete do 4 Mbite. Če pa želim iti na 10 Mbitov, bi pa mogel kao moral iti na drugo naročniško shemo. Ali tudi tukaj ni vezave in kakih stroškov, če se odločim za samostojno namestitev ? Vzel bi pa samo internet.
Odgovorite s citatom
Staro 20.02.2009, 09:55
rakovec1 Uporabnik rakovec1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2007
Naslov: ljubljana
Sporočila: 113

S kakršnokoli pogodbo, ki si jo podpisal za širokopasovne SiOL storitve po 01.04.2007 (po tem, ko je se je SiOL zopet integriral v Telekom) je modem avtomatično prešel v last Telekoma.
To velja tudi v primeru, da je bil modem zamenjan zaradi okvare, udara strele...
Odgovorite s citatom
Staro 20.02.2009, 11:29
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.716

Citat:
Objavil-a wishmaster Prikaži sporočila
Jaz lahko pri nadgradnji izbiram pakete do 4 Mbite. Če pa želim iti na 10 Mbitov, bi pa mogel kao moral iti na drugo naročniško shemo. Ali tudi tukaj ni vezave in kakih stroškov, če se odločim za samostojno namestitev ? Vzel bi pa samo internet.
Da, nikjer nimaš več vezave. Po stari shemi si verjetno še na ADSL1, po novi pa boš na ADSL2+, zato po stari ni možno 10M, saj ADSL1 podpira samo do 8M.
Odgovorite s citatom
Staro 20.02.2009, 17:12
janezpesec1 Uporabnik janezpesec1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Apr 2006
Sporočila: 1.013

Citat:
Objavil-a rok1 Prikaži sporočila
Kako je postal last Telekoma? Modem po izteku vezave postne moja last, sedaj pa če hočem nov paket (na drugi tehnolgiji) mi mora telekom dati v uporabo drugi modem. Mojega pa nima kaj odnašati, saj je s pogodbo postal moja last. A ni res? Drugače tisto sekundo prekinem pogodbo, in jo naslednjo spet sklenem. Pa še 2 meseca brezplačno siol TV dobim .
Pri meni je bilo tako da so mi se pred iztekom vezave za modem dali 5 EUR. Poleg tega sem presel na VDSL in z ADSL modemom ne bi imel kaj poceti. Dodaten plus je da ob primeru ce modem odpove dobis novega brez dodatnih stroskov, skoda da tega ne ponujajo za STBje (najbrz ze vedo zakaj ). Glede tvoje situacije imas prav, modem po izteku vezave ostane tvoj. Ce bos naredil to s prekinitvijo pogodbe bos brez storitev verjetno vsaj nekaj casa.
Odgovorite s citatom
Staro 20.02.2009, 20:07
bastard Uporabnik bastard ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2006
Sporočila: 30

Storitev Od Do Mesecev Dolg (€)
Sorazmerni delež komunikacijske opreme 10.04.2006 09.04.2008 0 0
Stroški predčasne prekinitve 10.04.2006 09.04.2008 1 10,02

Pa so mi kljub temu vzeli modem, ne vem kako so to lahko storili?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
adsl2

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
ADSL Line Status krneki66 Tehnična pomoč 23 28.06.2007 23:38
Možnost ADSL2??? jerry2 O storitvah 5 15.04.2007 19:44
VDSL2 se nam obeta - od 5. marca spremembe aci O storitvah 390 08.03.2007 13:25
mozno na istem prikljucku: adsl2 + vdsl ? howrude Tehnična pomoč 5 05.09.2006 12:14

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:09.