Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 31.08.2010, 12:05
The Devil Uporabnik The Devil ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 36
Privzeto Kateri kabel

Pred kratkim sem postal nov siolov naročnik kabelske televizije in ostalih storitev. Ko so monterji prinesli modem(povezan na optično omrežje), so mi razložili, da se njihovo delo tu konča in da je povezava od modema do televizorja moja skrb ter mi predlagali neki televizijski servis v okolici, kjer lahko dobim dotični kabel(rekli so naj zahtevam 'kabel za televizijo s siolovega modema'). Poslikal sem priključek v modemu in se z digitalcem odpravil. Tam kabla nisem dobil, me je pa serviser napotil na nekaj drugih lokacij, kjer sem doživel podoben neuspeh. Logično sosledje dogodkov bi bilo, da kabel najdem v neki bolje založeni online trgovini in naročim, a kaj, ko ne vem, kako se imenuje. Torej, kateri kabel potrebujem za vzpostavitev zveze med modemom in televizijo?

Hvala za odgovor.
Odgovorite s citatom
Staro 31.08.2010, 12:10
palceksmuk Uporabnik palceksmuk ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce palceksmuk
Član od: May 2008
Naslov: Maribor
Sporočila: 469
Privzeto Re: Kateri kabel

Citat:
Objavil-a The Devil Prikaži sporočila
Pred kratkim sem postal nov siolov naročnik kabelske televizije in ostalih storitev. Ko so monterji prinesli modem(povezan na optično omrežje), so mi razložili, da se njihovo delo tu konča in da je povezava od modema do televizorja moja skrb ter mi predlagali neki televizijski servis v okolici, kjer lahko dobim dotični kabel(rekli so naj zahtevam 'kabel za televizijo s siolovega modema'). Poslikal sem priključek v modemu in se z digitalcem odpravil. Tam kabla nisem dobil, me je pa serviser napotil na nekaj drugih lokacij, kjer sem doživel podoben neuspeh. Logično sosledje dogodkov bi bilo, da kabel najdem v neki bolje založeni online trgovini in naročim, a kaj, ko ne vem, kako se imenuje. Torej, kateri kabel potrebujem za vzpostavitev zveze med modemom in televizijo?

Hvala za odgovor.
UTP kabel
Odgovorite s citatom
Staro 31.08.2010, 12:17
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.708

Če gre za kabelsko televizijo, potrebujete koaksialni kabel.

Lep pozdrav,
Matjaž
Staro 31.08.2010, 12:37
error3 Uporabnik error3 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce error3
Član od: Dec 2009
Sporočila: 242

navaden koaksialni kabel rabiš, pa en f konektor za modemski priklop in en moški konektor za priklop kabla v tv.
Odgovorite s citatom
Staro 01.09.2010, 09:50
verby Uporabnik verby ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Mar 2009
Sporočila: 102

dej sliko objavi gor, pa bomo najlazje ugotovili vrsto prikljuckov...v TV gre IEC
Odgovorite s citatom
Staro 06.09.2010, 19:35
The Devil Uporabnik The Devil ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2007
Sporočila: 36

Torej... koaksialni kabel bo kar pravi, v TV gre IEC, vmes pa mora biti nek pretvornik predvidevam. Kateri?
Odgovorite s citatom
Staro 06.09.2010, 20:29
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

Najbrž rabiš tole za priklop na modem (nimam pretvornika, da bi videl kakšen priklop ima)

http://antene-zupancic.si/trgovina/c...roducts_id/139

Najlažje je če si kupiš kabel na metre, potem pa ustrezen IEC konektor na eno stran kabla in f konektor na drugo stran pa si fertik. 5 minut dela, ko imaš vse pri roki.

Nazadnje uredil Deflektor : 06.09.2010 ob 20:33.
Odgovorite s citatom
Staro 07.09.2010, 05:31
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Rabiš tole zadevo F konektor ki jo je napisal Deflektor,ki se priklopi na siol škatlo,če boš imel več tvjev rabiš še potem razcepnik na katerega pravtako pridejo F konektorji.
http://antene-zupancic.si/trgovina/c...roducts_id/672
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
kabel, kateri

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
omrežni kabel je izključen mckeky Računalništvo in internet 13 22.08.2010 12:56
Prekratek napajalni kabel za router Pirotehnik Računalništvo in internet 19 20.09.2009 14:11
kateri avto vozite oz. (za mlajše) kateri avto vozijo vaši starši? *carpe_diem* Spemerski kotiček 131 11.02.2009 08:51
Elektro - Kabel SloCop Dom in družina 1 11.07.2007 12:07
Kabel do STB Blond SiOL TV 22 20.04.2007 13:17

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:20.