Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 19.10.2010, 22:31
Uroš1 Uporabnik Uroš1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2010
Sporočila: 84
Privzeto Re: TV in internet na računalniku skozi en kabel?

Če je možno z obstoječimi rešitvami doseči popolnoma enako konfiguracijo, kot je opisana v zgornjem linku, potem bi bila izdelava posebnega firmwara res povsem odveč.

Oba kabla se lahko vklopi tudi pri najcenejših usmerjevalnikih in v primeru da ta usmerjevalnik blokira multicast promet na WAN portu (prepreči zanko), internet ter tv delujeta istočasno. Vseeno pa to še zdaleč ni enako zgoraj opisani konfiguraciji.

S posebnim firmwarom (openwrt, ddwrt ..) bi se dalo preprečiti ali pa omogočiti multicast tudi na brezžičnem omrežju, možno bi bilo vzpostaviti več hkratnih pppoe sej in tako za internet uporabiti pasovno širino namenjeno za TV - to se z postavitvijo navadnega usmerjevalnika za Sinope modem izgubi - in kar je za marsikoga zelo pomembno: s požarnim zidom se da blokirati dostop do domačega omrežja s strani IPTV omrežja. Na tak usmerjevalnik bi bilo potem možno priklopiti tudi STB, in tako na zelo preprost način izbirati med original Siolovim vmesnikom, ali pa mogoče kakšnim drugim.

Možnost izklapljanja multicast prometa na brezžičnem delu bi bila za marsikoga dobrodošla. Pri generičnih usmerjevalnikih se multicast promet multiplicira na vse vtičnice (porte) in tudi na brezžično omrežje. 30 let nazaj je bilo prav tako kot sedaj za EM sevanje, tudi za azbest rečeno da ni nevaren. Kdor hoče biti 100% naj zato ne vklaplja TV in Internet kabla na navaden brezžični usmerjevalnik.
Odgovorite s citatom
Staro 19.10.2010, 22:56
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.094

dd wrt omogoča multicast locit od wlana in lana.
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php...reless_traffic

vec pppoe sej pa se narediti z cfos broadband connect na windows pcju. Linux pa to takaltak omogoča by default, oz z zapletenim skriptiranjem kot vidno iz guida.

Da pa pppoe spravis skoz ruter pa rabis pppoe relay ali pppoe passthrough oz simple bridge z kablom, lan to lan na data port.

Nazadnje uredil Sawyer : 19.10.2010 ob 23:00.
Odgovorite s citatom
Staro 19.10.2010, 23:35
Uroš1 Uporabnik Uroš1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2010
Sporočila: 84

Poanta mojega odgovora ni favoriziranje Openwrt projekta pred ostalimi, pač pa želja, da se priredi firmware, naj bo to Openwrt, DDwrt, Siolwrt, ali pa kakšen drug wrt, katerega bo povprečen uporabnik naložil na svoj usmerjevalnik in bo omogočal vse zgoraj opisano , kot bi rekli angleži: "Out of the box".

Torej možnost gledanja TV na računalnikih z eno mrežno kartico ter sočasna uporaba interneta, preprečevanja multicast prometa na brezžično omrežje z možnostjo izklapljanja/vklapljanja preko preprostega klienta, popolna zaščita omrežja s požarnim zidom, priložen dodatni vmesnik za SiolTV, več pppoe sej katere je možno uporabiti za večpotovno usmerjanje (multipath routing) glede na izvorni ip, kar bi bilo npr. zelo uporabno za uporabnike P2P programov ...
Odgovorite s citatom
Staro 20.10.2010, 07:47
error3 Uporabnik error3 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce error3
Član od: Dec 2009
Sporočila: 242

Citat:
Objavil-a ntadej Prikaži sporočila
Po standardu B.

Po modrih in rjavih žicah ne gredo informacije in služijo le napajanju (nekateri kabli jih sploh nimajo). Na te 4 žice skrimpaš še en konektor in sicer kot bi bile oranžne in zelene. Sam imam osebno:
1. Rjava
2. Belo-rjava
3. Belo-modra
6. Modra
Bravo.
Hvala.
Odgovorite s citatom
Staro 21.10.2010, 16:51
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.094

No to sta torej dve metodi kako, cheap do nabave rutera ce se ga nimas. Vseeno pa mislim da je bolse ruter uporabit. Govorimo pa samo kako spravit tv in internet skozi en kabel kar pa je tako simple kot pa en kabel piklopit in tista telovadba z open wrt je cisto brezpredmetna.

Za drugi del bi pa jaz vseeno vzel reje en mocnejsi komp med siol modem in pc, ter clearos namescen, keri lahko dela z multiwani oz pppoeji brez problema. Lahko namestis tudi virtualbox ali vmware ter hostas ta multiwan setup kar iz racunalnika samega pa vklaplas in izklaplas po potrebi.

Nazadnje uredil Sawyer : 21.10.2010 ob 17:16.
Odgovorite s citatom
Staro 05.11.2010, 09:52
peterp Uporabnik peterp ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2009
Sporočila: 79

Na žalost mi povezava preko routerja še vedno ne dela. Če povzamem situacijo še enkrat: DATA izhod iz sinope na router linksys WAN, VIDEO izhod iz sinope na LAN1 na router. Router je WRT54GL z dd-wrt firmware-om. Firmware dd-wrt je bil naložen 3 mesece nazaj, takrat je bila tisto zadnja uradna verzija (ne vem pa, če je zadnje 3 mesece že izšlo kaj novega). Ampak to mislim da ni problem. Najprej sem mislil, da je problem že rešen, ker sem na routerju naložil privzete nastavitve "Load factory defaults". In po tem je na PC-ju bil TV signal, VLC je lepo delal. Ampak sem potem ugotovil, da ne dela internet. Sinope modem ima default IP=192.168.1.1, routerju sem potem nastavil IP=192.168.1.2, zato da ne bo isti. Sinope ima nastavljeno, da se povezuje na internet (PPPoE) in DHCP server na Sinope-ju je vključen. Če sem pustil da router (Linksys) nima funkcije DHCP serverja, potem PC ni dobil IP adrese od Sinopeja, če pa je bil na routerju DHCP vklopljen, potem je PC dobil IP adreso, samo kot rečeno internet ni delal. Že recimo "ping" ni vračal IP-jev za poljubne domene. Če sem potem v routerju in na PC-ju ročno vpisal siolove DNS strežnike (193.189.160.13 in 193.189.160.23), je bila zadeva identična, "ping" še vedno ni delal. Poskusil sem tudi na modemu izključiti PPPoE in DHCP server in vključiti PPPoE in DHCP na routerju, pa še vedno internet ni delal. Je pa zanimivo, da ob vseh teh poskusih TV na PC-ju JE delala, samo internet ne. Router ima tudi možnost "DHCP forward", kjer je po moje opcija, da se vpiše IP DHCP (v tem primeru IP modema, torej 192.168.1.1), ampak tudi ta varianta ne dela. Celo popoldne je šlo, jest pa še vedno na začetku, zaenkrat. Ne vem, če naj bi na default vrednostih to delalo (factory settings za dd-wrt na routerju wrt54gl), potem ne razumem zakaj meni ne bi delalo. Ker ta router je na T-2 delal normalno, tako internet kot TV, na siolu pa ali internet ali TV, oboje je zaenkrat no-go. Tako da ne razumem zakaj ne gre oz. kje je sploh problem.

Nazadnje uredil peterp : 15.11.2010 ob 16:22.
Odgovorite s citatom
Staro 30.11.2010, 00:10
purgy Uporabnik purgy ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2010
Sporočila: 5

Ali je potem komu že uspelo speljati internet in video signal po enem kablu na računalnik? Jaz sem si označil port 1 na trunk in mi internet in tv delata, ampak vidim pa samo dva programa tistega, ki se ga gleda na sagemu, ali pa na siol boxu. Verjetno bi potrebovali samo en programček, ki bi znal modemu ukazati kaj naj predvaja.
Odgovorite s citatom
Staro 30.11.2010, 14:27
ntadej Uporabnik ntadej ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2008
Sporočila: 354

Zanimivo. Teoretično bi morala TV na trunk portu, ko jo spraviš do delovanja delati enako, kot prek ločenega kabla.
Kateri operacijski sistem pa uporabljaš?
Odgovorite s citatom
Staro 01.12.2010, 08:29
Novinec

To je bilo sprobano tako na windows XP kot na win 7. Definitivno ni problem firewall. Vem da je problem tagget VLAN za siolTV, ne vem pa kako bi tagged VLAN spravil na untagged. Želja je, da se bi trunk izhod na modemu priključil na WAN port na dd-wrt router (linksys wrt54gl), na routerju pa bi se tagged VLAN pretvoril v untagged, tako da bi na vseh portih bil združen promet. Jaz sem sicer poskusil že več variant, ampak zaenkrat (vsaj meni) še ne deluje.
Odgovorite s citatom
Staro 02.12.2010, 08:15
Novinec

No, po treh mesecih zafrkavanja zadeva deluje. Rešitev je bil izklop PPPoE in DHCP na modemu, in nastavitev PPPoE in DHCP na routerju. Potem zadeva dela brez problema. Še vedno mi ni čisto jasno, zakaj prej ni delalo (ko je bil PPPoE in DHCP nastavljen na modemu), ker IP, gateway, DNS,... je bilo tudi prej dodeljeno pravilno, samo internet in TV istočasno nikakor ni delalo. Ampak vseeno, zadeva sedaj deluje, problem rešen
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
internet, kabel, računalniku, skozi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Na računalniku TV in Internet preko enega kabla matejdro SiOL TV 13 11.10.2011 21:24
Nedelovanje interneta na drugem računalniku Gorcy Tehnična pomoč 21 06.02.2009 09:50
Siol TV - kako dolgi kabel? ojanez O storitvah 3 18.09.2008 14:00
Internet ne dela lp1 Računalništvo in internet 22 26.03.2008 18:32
Siol internet in siol paketi - dodatna vprašanja pred nakupom randius O storitvah 4 28.11.2007 01:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:31.