Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 20.07.2006, 08:14
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321
Privzeto Re: Ali je Bog ali ga ni?

Agree. Najbolje se je oprati vse krivde in vse skupaj zliti na boga, cetudi ga ni. Ko bi ga vsaj imeli, pa ne bi bilo vojn, lakote, potresov, bolezni, zenske bi rajsi dale in fantje bi meli radiatorcke. Pivo in ciki bi bili poceni (ob cerkvenih praznikih celo zastonj) in iz slapa Savice bi tekel dobro ulezan triletni Cabernet Sauvignon.
Staro 20.07.2006, 08:17
legenda Uporabnik legenda ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce legenda
Član od: Jun 2006
Sporočila: 850

Srcno upam, da razumes, kaj sem ti hotel povedati.[/quote]

Razumel komplet, toda ena reč me bega?
To se je lahko vse zgodilo o Svetem "Ludviku" pa potem pa zgodbe itn...
Toda kako bo lahko predvidel prihodnost če ni "Bog"?
Lahko govorimo o tej teoriji in osebnem verovanju, toda prihodnost?
Staro 20.07.2006, 08:27
Pacijent

Zmoznost napovedovanja prihodnosti NEKAJ ljudi jemljes kot dokaz za obstoj boga?

Pa saj ne mores biti tako naiven. Vremenarji napovedujejo prihodnost na televiziji veckrat dnevno. Ekonomisti ocenjujejo (napovedujejo) ekonomske kazalce za prihodnje leto in se dalj naprej. Da ne govorim o inzenirskih izdelkih... Z nekaj znanja, razmisleka in dobre zilice za pojav (pa naj bo druzbosloven ali naravosloven) se da napovedati marsikaj. Ce pa se sklicujes na tisocletja star tekst, ki je sel skozi mnogo prepisov, pa se kaj hitro zgodi, da prepisovalcu zdrsne roka in namesto odhoda na jug (kot je morda v originalu pisalo) zapise, da bodo (dejansko so) sli na sever.

Tud meni ni jasno, kako se je Copperfield sprehodil skozi kitajski zid. Se manj mi je jasno, kako mu je uspelo s svojim koscenim nosom in bundesfrizuro nabrisat Claudio Schiffer (mogoce sta se spoznala ob zvokih R. Kellya I believe I can fly, pa se je David samo pokroviteljsko nasmehnil, preskocil bliznjo stolpnico in potrebno zakikirikal ). Ampak zato, ker mi to ni jasno, se ne pomeni, da bog obstaja.

Pejd si kdaj prebrat misli ali obisci kakega medija za pogovor z mrtvimi. Me zanima, kaj bi imel potem za povedati.
Staro 20.07.2006, 20:32
pk Uporabnik pk ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce pk
Član od: Apr 2004
Sporočila: 3.681

Citat:
Objavil-a legenda
Kako "dokazati" obstoj Boga. Verujem da to "muči" že dlje časa ljudi na tem svetu.
Kako se pokrepčajo dokazi o obstoju.
Prosim za vaša mnenja. Hvala

prosim
po moje se vse vere trudijo, da bi izbile človeštvu idejo o dokazovanju najvišjih bitij. celo vatikan je priznal evolucijo. edina rešitev jim je vse skupaj prestavit v možgansko sfero, tam imajo na voljo opcije vseh sort predpostavk. prenapeteži naj se tako kregajo za oslovo senco. pragmatiki bojo že našli svojstvene poti.
Staro 20.07.2006, 21:56
legenda Uporabnik legenda ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce legenda
Sporočila: 850

Zpoet obračam vašo pozornost na tekst iz Svetega Pisma.
Danijel 2 poglavje in 7 poglavje.
Je mogoče tu dokaz za obstoj Boga?
Staro 21.07.2006, 07:53
DrOnyx Uporabnik DrOnyx ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce DrOnyx
Član od: Dec 2005
Naslov: New Zeland
Sporočila: 531

Bog je, samo ne tega okrog govorit.

Brez Boga bi bil ti lahko navaden koruzni storž, ne pa da tu na forumu javno sprašuješ neumnosti.
Staro 21.07.2006, 07:55
galeb Uporabnik galeb ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 533

Mislim, da bi to temeljno vprasanje o Bogu lahko nekoliko zasukali. Glede na to, da je spoznanje Boga vedno clovekovo spoznanje, se raje vprasajmo ali obstaja spoznanje, ki bi ga lahko tako imenovali. Ali ce se izrazimo drugace, manj religiozno: Alli obstaja konvegentna transcendentalna izkusnja, ki se ljudem dogaja ne glede na raso in druge zunanje znacilnosti? Konvergentna v smislu, da imajo nekaj temeljnega skupno. Transcendentalna pa v smislu da odpira nove horizonte, ki osvetljujejo nase obicajno bivanje na visji ravni.
Staro 21.07.2006, 08:53
U462 Uporabnik U462 ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce U462
Naslov: Deathvillage
Sporočila: 619

Citat:
Objavil-a legenda
Kako "dokazati" obstoj Boga. Verujem da to "muči" že dlje časa ljudi na tem svetu.
Kako se pokrepčajo dokazi o obstoju.
Prosim za vaša mnenja. Hvala
simpl: zadosti močno moraš verovati (ne pa verjeti!!!)

lahko pa mene povabiš na pivo
Staro 21.07.2006, 10:13
castor Uporabnik castor ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce castor
Član od: Jul 2004
Sporočila: 11.923

legenda, res si prenaiven :D

no, kot vse verujoče ovčke....

ah... soseda mi ob skrunitvi božjega imena vedno reče, naj pazim, da me ne bo "štrafal". Mene bo štrafal zaradi opazke, da ga ni, medtem ko njegovi podaniki delajo največje možne pyzdarij, pa vsi čist lepo, bogato hodijo skozi življenje.

get a grib...
Staro 21.07.2006, 10:21
Pacijent

Citat:
Objavil-a galeb
Mislim, da bi to temeljno vprasanje o Bogu lahko nekoliko zasukali. Glede na to, da je spoznanje Boga vedno clovekovo spoznanje, se raje vprasajmo ali obstaja spoznanje, ki bi ga lahko tako imenovali. Ali ce se izrazimo drugace, manj religiozno: Alli obstaja konvegentna transcendentalna izkusnja, ki se ljudem dogaja ne glede na raso in druge zunanje znacilnosti? Konvergentna v smislu, da imajo nekaj temeljnega skupno. Transcendentalna pa v smislu da odpira nove horizonte, ki osvetljujejo nase obicajno bivanje na visji ravni.
`Transcedentalna' lahko mirno crtas. Predvsem mora biti izkusnja vsaj v globalu neodvisna od posameznika, da pridemo na klasicnega boga. Najmanj, kar je, pa bi se morala v bistvenih stvareh ujemati vsaj izkustva ob spoznanju, ce ze ne spoznanje samo - v tem bi prisli do dejstva, da je bog individuum znotraj vsakega.

Moje mnenje je, da teh izkustev ni. Ne pozabimo, da bozanstva izhajajo iz ljudem nerazumljivih fenomenov. Tko kot se danes eni (malo v sali, malo zares) mislijo, da v vsakem semaforju sedi majhen stric s svicarsko uro in vklaplja lucke, da o racunalnikih sploh ne zacenjam, so vcasih imeli svoje Pozejdone, Hade in Zeuse. Vsakega namrec zanima, v cem tici vzrok za nek fenomen, ki ga ne razume (pa naj bo to udar strele, letni casi ali napovedovanje prihodnosti). Mozgani besno iscejo razlago, zadovoljijo pa se s tisto, ki se jim zdi verjetna in ne s tisto, ki je pravilna.

Značke
bog

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:43.