Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 15.11.2007, 10:22
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329
Privzeto Re: Protikadilski zakon II. runda

Citat:
Objavil-a monster Prikaži sporočila
Jst sem mal v šoku
a nisi bil že prvo rundo v šoku ...
Staro 15.11.2007, 10:37
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337

Vse države , ki so sprejele ta zakon ga sprovajajo dosledno, pri nas pa že razmišljamo o izjemah, predvsem zato da si zagotovimo volilce, saj so očitno pri vladi ugotovili, da so kadilci zaradi zakono o prepovedi kajenja volili proti vladi.
Ne to se ne gre za lobije ampak samo zato da bi obdržali stolčke in da jih ne bi kdo prehitel v svojih zahtevah. Zakon kot tak je prevzet iz tujine in jasno piše v zakonih kakšne kadilnice morajo gostinci urediti, vendar tega gostinci nočejo saj to stane denar , ki bi ga morali investirati pa bi jim potem zmanjkalo za vikendico na Pašmanu ali Pagu. Cena takšne kadilnice se goblje med 10 in 15 tisoč evri in če gostinec ni sposoben dobiti toliko denarja potem je boljše da beznico zapre.
Tem moškim, ki pa so glede kajenja ob pivu najbolj ratoborni pa predlagam da namesto da gredo v gostilno gredo z otroci v naravo igrat nogometa ali kaj podobnega, naredili bodo nekaj za svojo zdravje, razveselili otroka(e) in še prihranili bodo denar, ki ga bodo rabili v kratkem zaradi povišanja cen elektrike.

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 15.11.2007, 16:15
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365

in kje je argument težkih zdravstvenih razmer za kelnarje ZDAJ?
Staro 15.11.2007, 17:48
snežko Uporabnik snežko ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce snežko
Član od: Jul 2003
Sporočila: 3.531
Smile Re: Protikadilski zakon II. runda

v lokalih kjer se bo lahko kadilo , bodo lastniki lokalov kadilci in prav tako kelnarce! če si nekadilec v takem lokalu ne morš bit zaposlen! volk sit in becek cel
Staro 15.11.2007, 18:08
Safir Uporabnik Safir ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Safir
Član od: Aug 2005
Sporočila: 23

Citat:
Objavil-a snežko Prikaži sporočila
v lokalih kjer se bo lahko kadilo , bodo lastniki lokalov kadilci in prav tako kelnarce! če si nekadilec v takem lokalu ne morš bit zaposlen! volk sit in becek cel
Ja pa kaj še! Ločeni prostori za kadilce in nekadilce, ob šanku prepoved kajenja, V prostorih s hrano (gostilne, restavracije,..) prav tako.

Edino pravično!
Staro 15.11.2007, 20:25
Mighty Uporabnik Mighty ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Mighty
Član od: Jun 2005
Naslov: Tamo daleko
Sporočila: 910

Citat:
Objavil-a Vsemogočni Prikaži sporočila
Sam ne kadim, amapk sem prepričan, če bi že prej sprejeli zakon, da naj bodo prostori za kadilce in nekadilce ločeni, vsak gostinec bi pa potem že sam vedel, koliko mora za koga ograditi prostora, bi imeli sprejemljiv zakon. Na vrsti bi bili inšpektorji, ki bi nadzirali kajenje v prostorih in glede na kršitve ukrepali. Tako imamo zanič zakone in inšpekcijo brez pravih pooblastil ali pa podkupljivo v kolikor pooblastila imajo in jih ne izvajajo.
Že prejšnji zakon je bil eden strožjih in je bil ok. ampak so gostinci rekli nič bomo mi šli okoli in so namesto ločenih prostorov postavljali ograjce, fikuse in podobne zadeve. In so se delali norca iz zakona. Če bi ga spoštovali ne bi prišlo do novega. sami so si krivi.

Osebno sem nekadilec in podpiram zakon o prepovedi. Prepotoval Irsko in pubi so polni. Bil v Angliji ko so sprejeli oni zakon in ni blo panike. Ampak ne mi mormo bit posebni in zgleda takoj spreminjat zakon.
Staro 15.11.2007, 22:19
slehernik Uporabnik slehernik ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2005
Sporočila: 504

Citat:
Objavil-a kartako Prikaži sporočila
__________________________________________________ ____________________________________
Saj ravno v tem je štos. Vsak zakon nam porinejo pod nos- tako so naredili tam in tam, tako imajo tam in tam,
podrobnosti pa nikoli ne poznamo.
Podrobnosti so, da so prej pubi in bari bili zelo zakajeni, zdaj pa niso, čeprav so še vedno polni. In se tega preprostega civilizacijskega načela, da svojo motečo bolezen izvajaš na zraku, držijo tudi, ko sicer ne spoštujejo zakona (recimo glede urnika).

V čem je po tvojem stoš podrobnosti drugje v tem primeru.
Staro 15.11.2007, 22:30
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365

Vizjak je govoril na pamet?

Minister za gospodarstvo Andrej Vizjak je v sredo dejal, da se z ministrico za zdravje Zofijo Mazej Kukovič dogovarjata glede morebitnih sprememb tobačnega zakona. Po njegovem mnenju bi bil potreben razmislek o najmanjših lokalih, kjer se toči zgolj pijača.Iz ministrstva za zdravje pa so danes sporočili, da zakona ne bodo spreminjali, saj bi ga bilo neodgovorno spreminjati še pred ovrednotenjem njegovega učinka. Sprememb prav tako ne načrtujejo v tistih desetih državah Evropske unije, ki so že uvedle popolno prepoved kajenja tudi v restavracijah in barih, še izpostavljajo na ministrstvu. "Zato so informacije o načrtovanih spremembah, ki se pojavljajo v slovenskih medijih, neresnične," pojasnjujejo in dodajajo, da ponekod razmišljajo celo o uvedbi dodatnih ukrepov.
Staro 16.11.2007, 12:04
kobilica Uporabnik kobilica ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce kobilica
Član od: Sep 2007
Sporočila: 91

Mene pa zanima, kaj naredit, če se v soboto ponoči v gostilni na veliko kadi, nekadilci se seveda ne strinjamo s tem.. Po klicu na policijsko postajo sem dobila odgovor, naj pokličem na inšpektorat na občino, ki pa ob sobotah seveda ne dela. Dobila sem odgovor naj pokličem v ponedeljek, ampak kaj ko dopoldan nihče ne kadi.. Žal me te stvari motijo in če se sprejme zakon se ga je potrebno držati. Najhuje je to, da sem vprašala kelnarja, ker je to njegova odgovornost, pa si je vpričo mene prižgal cigareto. Kakšne izkušnje s tem?
Staro 16.11.2007, 12:07
bobi Uporabnik bobi ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bobi
Član od: Dec 2001
Sporočila: 13.933

Odgovor si dobila na Policiji, pokličite inšpekcijo
Kaj pa boš storila?
Odšla v drug lokal je še najboljša izbira,

Značke
protikadilski, runda, zakon

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Proti-kadilski zakon Lipovnik Slovenija 797 01.10.2007 15:03
Vojni zakon biz Slovenija 30 14.08.2007 19:35
Zakon o zdravilstvu .....že na vladi lučka Zdravje 8 22.03.2007 19:01
cerkveni zakon bajs01 Religija in filozofija 330 12.02.2007 10:53

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:11.