Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 26.11.2007, 00:11
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292
Privzeto Re: Protikadilski zakon II. runda

Da se ne bomo vrteli samo okoli gostinskih lokalov, na enem od forumov je bilo zastavljeno naslednje (Salamonsko) vprašanje, in vam ga v celoti posredujem.

»Kje rejniki opravljajo javno službo vzgoje in varstva tujih otrok?
V javnih prostorih ali zasebnih stanovanjih??«
No, to je pa res vprašanje. Najverjetneje nihče ne zna zadovoljivo odgovoriti. Žalostno pa je, da se beda rejništva mora razkrivati preko cigareta!
Družina je sveta. Njena zasebnost tudi. Rejenec pa je tuj otrok v tej "svetosti", ki seveda ni družinski član rejnikove družine, ampak svoje. Zato mora država paziti pod kakšnimi pogoji ga varuje in vzgaja in mu posveča posebno skrb v času, ko "urejuje zadeve za vrnitev otroka staršem".
To njeno (državino) skrb izvajajo izvajalci - rejniki - na svojem domu, ki pa se za uporabo svojega premičnega in nepremičnega premoženja niso z nikomer pogodili in ne prejmejo nikakršnega povračila za to. Pogodili so se le za svoje delo in za delo so plačani. Kolikor so plačani toliko delajo ali pa obratno - kolikor delajo, toliko so pa plačani.
Ker oddaja stanovanja in opreme torej ni predmet pogodbe - odplačnega razmerja - je vprašanje koliko bi mogel biti to javni prostor.
A najpomembnejše vprašanje je:
Kkako je mogoče zaščititi otroka pred cigaretnim dimom, ki ga pač vsak Slovenec sme dimiti v svojem domu…ne samo rejnik, temveč vse osebe, ki živijo z rejnikom?
Ker rejnik, če kadi, škoduje tujemu otroku – ne samo svojemu..škoduje otroku,ki mu je bil zaupan zgolj v začasno vzgojo in varstvo v okviru začasnega in kratkotrajnega ukrepa rejništva. Če pa vemo, kako dolgo rejništvo običajno traja, je pa rejenec ob rejniku kadilcu zadimljen do konca…
Prosim za kakšen konstruktiven odgovor, zanimajo pa me predvsem pravna stališča in ne mnenja, kako bi se naj to praktično reševalo, ker praktično se tako ali tako že "rešuje"!
Staro 26.11.2007, 00:31
vizitor Uporabnik vizitor ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 169

tega verjetno se niste videli

www.kadilcem-prijazno.si
Staro 26.11.2007, 07:50
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Vsakršno debatiranje z nekom, ki trdi, da zakon krši ustavne pravice, je nesmiselno. Če aktualni zakon krši ustavne pravice <25% prebivalstva(vključno z menoj), potem so jih prejšnji >75% prebivalstva. Če ste proti zakonu iz tega razloga, potem vsekakor ne morete biti za prejšnjo ureditev. Sicer sem pa prepričan, da zakon ne krši ustavnih pravic nikogar. Tako, da to zame ni argument.

Gre se le za to, da so s tem zakonom "otrokom" vzeli bonbon, otroci pa v jok. Odrastite že! Pri otrocih je pa treba bit doseleden in oster, kadar gre za njihovo dobro, ker sami se vedno ne zavedajo, kaj je dobro za njih.

p.s.:Gostinci se bodo pa morali prilagoditi novim razmeram na trgu(znižat cene, povečat ponudbo). Simple ko pasulj.

Nazadnje uredil nejc : 26.11.2007 ob 09:39.
Staro 26.11.2007, 11:14
Šmek Uporabnik Šmek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Šmek
Član od: Oct 2007
Sporočila: 177

Irina, navajanje takšnih, specifičnih situacij nikakor ne reši osnovnega vprašanja. Vsi vemo, da se praktično vsak zakon da zaobiti oz. ima vsak zakon luknjo, kar pa ne pomeni, da bi ga zato bilo potrebno ovreči.
Nenazadnje so tudi lokali začeli z raznimi 'private room' forami..
Staro 26.11.2007, 19:01
Mojster

Citat:
Objavil-a Šmek Prikaži sporočila
Irina, navajanje takšnih, specifičnih situacij nikakor ne reši osnovnega vprašanja. Vsi vemo, da se praktično vsak zakon da zaobiti oz. ima vsak zakon luknjo, kar pa ne pomeni, da bi ga zato bilo potrebno ovreči.
Nenazadnje so tudi lokali začeli z raznimi 'private room' forami..
V nobenem primeru nisem imela v mislih, ko sem prenesla vprašanje tudi na naš forum. da bi se zakon zaobšel. Tudi mi ni povšeči, da venomer iščemo "luknje" v zakonu še najmanj, da bi ga bilo treba ovreči.

Vprašanje se mi je zdelo zelo zanimivo. Ja, dejansko me zanima, kakor je bilo zastavljano, kakšen je pravni odgovor.

To, da se lokali širijo v privatne prostore mi ni povšeči, in mi še na misel ne pride, da bi sodelovala pri tej, brez zamere, "balkanski" ideji.
Staro 26.11.2007, 20:56
Šmek Uporabnik Šmek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Šmek
Član od: Oct 2007
Sporočila: 177

Vem, Irina; sem se nerodno izrazil in napisal tako, kot da odgovarjam tebi direktno. Sorry. Gre bolj za splošen odgovor; za vse takšne in podobne 'teorije' in specialne primere, ki bi se znali najti na repertoarju zagovornikov spremembe zakona.
Staro 26.11.2007, 23:56
Mojster

Citat:
Objavil-a Šmek Prikaži sporočila
Vem, Irina; sem se nerodno izrazil in napisal tako, kot da odgovarjam tebi direktno. Sorry. Gre bolj za splošen odgovor; za vse takšne in podobne 'teorije' in specialne primere, ki bi se znali najti na repertoarju zagovornikov spremembe zakona.
Vse je v najlepše redu, samo, da smo se razumeli. Kam pa pridemo, če bomo vsak zakon spreminjali, če nekomu ne paše. Glej, jaz si rada ob kavi prižgem cigaret, ampak mi na misel ne pride, da bi zato protestirala, ali zahtevala, da nekaj spreminjamo. Kam pa pridemo. Že tako večina zakonov živi samo na papirju, obenem pa tarnamo, da ni nobenega reda.
Staro 27.11.2007, 13:26
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676

Zakoni so bili vedno pisani z namenom urediti razmerja med ljudmi in pravico in krivico.
Evropa si pa kup zakonov- predlogov spotoma zmišljuje, da vidi do kod so kateri državniki vodljivi.
Če ti zakon po eni strani daje, po drugi pa jemlje, kaj je to ?
Staro 27.11.2007, 14:48
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Citat:
Objavil-a kartako Prikaži sporočila
Zakoni so bili vedno pisani z namenom urediti razmerja med ljudmi in pravico in krivico.
Evropa si pa kup zakonov- predlogov spotoma zmišljuje, da vidi do kod so kateri državniki vodljivi.
Če ti zakon po eni strani daje, po drugi pa jemlje, kaj je to ?
Demokracija

Staro 27.11.2007, 22:37
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676

Značke
protikadilski, runda, zakon

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Proti-kadilski zakon Lipovnik Slovenija 797 01.10.2007 15:03
Vojni zakon biz Slovenija 30 14.08.2007 19:35
Zakon o zdravilstvu .....že na vladi lučka Zdravje 8 22.03.2007 19:01
cerkveni zakon bajs01 Religija in filozofija 330 12.02.2007 10:53

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:05.