Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 10.10.2007, 14:07
Whistle Uporabnik Whistle ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2007
Sporočila: 57
Privzeto Re: SiOL WiMax

Hvala bogu, končno sem dobil možnost ADSL, na bakreni žički seveda!
Mislim, da je to boljša varianta kot WiMax. Pa telekom ni tako slab, kot sem si mislil.
Odgovorite s citatom
Staro 19.10.2007, 17:01
RudiB Uporabnik RudiB ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 90

Citat:
Objavil-a Whistle Prikaži sporočila
Saj mi smo par deset let nazaj financirali za telefonske priključke in ni bila majhna vsota. Pa tudi nikoli ne bodo vrnili tega nazaj. Zdaj pa mi pravijo, da nimam "paric". Za ta denar, ki smo ga dali takrat bi mogel imet deset paric. Če je to razlog, da nimam ADSL-a. Nič ne zahtevam drugega, samo to, da imam ubogo ADSL linijo, zadovoljen bi bil, če bi imel samo 1M linijo. Aja pa še sram me je ko povem prijatelju iz Nemčije, da imam navadno analogno linijo. Smejal se je cca. pol ure! Tako, da ne morem komunicirat ,recimo prek MSN.
Jest bom pa vztrajal do zadnjega centa za denar, ki sem ga nekoč v obliki DM vložil v Telekom. pa če takoj potem vse skup revežu na ulici v klobuk vržem!
Odgovorite s citatom
Staro 19.10.2007, 17:03
Novinec

Citat:
Ja to je res! Objubljajo samo, da jih pustiš na miru!
Počasi že obupam, zaradi Telekoma!

Sem pa na internetu zasledil zanimivo stvar SAT ADSL prek satelita ASTRA. Imajo celo ponudbo triple play. Cena je zelo zanimiva
Boljše to kot pa nič! Kaj sem jaz kriv če živim bogu za hrbtom! (7 km zračne linije do centrale ali pa še manj )
To prek satelita gre samo v eni smeri, za gor moraš imeti še vedno "zemeljsko" internetno povezavo. Ne vem sicer današnjih cen, pred enim letom vem, da še ni bilo ekonomično.
Odgovorite s citatom
Staro 19.10.2007, 17:58
wishmaster Uporabnik wishmaster ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2004
Sporočila: 403

RudiB, bullshit . Število uporabnikov Telekoma vse pove.
Odgovorite s citatom
Staro 19.10.2007, 18:25
Novinec

Število je seveda veliko. Si se kdaj vprašal, ZAKAJ? Če je bil od NOB dalje eden in edini.
Odgovorite s citatom
Staro 20.10.2007, 12:50
T-a-d-e-j Uporabnik T-a-d-e-j ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 521

V zadnjem času sta se zganila tudi mobitel in simobil tako da za 40 evrov dobiš 10 gigabajtov prenosa. Dovolj in več kot dial up za katerega ob manjših prenosih porabiš celo premoženje če hočeš biti "online"-
Odgovorite s citatom
Staro 21.10.2007, 10:40
RS71 Uporabnik RS71 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce RS71
Naslov: Maribor
Sporočila: 55

WiMAX na bi se začel tržiti do konca leta 2007, v oktobru je bil izbran izvajalec HW in SW opreme. Na trgu bodo trije paketb256/128, 512/128 in 1024/256kbs, VoIP se še testira in ne bo v začetni ponudbi. Maximalna hitrost na sektor je pri optimalnih pogojih 19Mbs, tako da IPTV ne dela. Do konca leta se bo opremilo 20 lokacij/baznih postaj z WiMAX opremo.
Obstaja tudi alternativa, drugo licenco je dobilo podjetje TOK telekomunikacije in jih povprašajte kdaj bodo zagnali omrežje WiMAX.

LP
Staro 21.10.2007, 15:33
rda Uporabnik rda ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2005
Sporočila: 1.018

3,41 GHz do 3,6 GHz

http://www.apek.si/sl/uradni_postopk...ekom?stran=280
Odgovorite s citatom
Staro 23.10.2007, 08:54
Novinec

Citat:
Pa telekom ni tako slab, kot sem si mislil.
Tukaj moram pripomnit, da sem se zmotu glede prejšenga sporočila. Zdaj je vse kontra.
Rekli so, da lahko imam ADSL. In sem takoj izpolnil pogodbo in poslal. Seveda sem jo dobil izpolnjeno nazaj. Potem so mi drug dan poslali uporabniško ime in geslo.
Potem sem še čakal, da me pride "mojster" iz telekoma priklopit. In je klical iz centrale, da tukaj nikakor ne morem imet ADSL. Da se ne sinhronizira modem.
Preden sem podpisal pogodbo, pa je bilo možno?
Klical sem na telekom in povedal zakaj ima moj sosed lahko ADSL in jaz ne.
Povedal mi je zato, ker je on vezan na drugo razdelilno omaro.
Potem pa naj mene vežejo. Pravi, da ni možno.

OK. Hvala za sodelovanje.
Odgovorite s citatom
Staro 23.10.2007, 09:06
Novinec

Citat:
Objavil-a RS71 Prikaži sporočila
WiMAX na bi se začel tržiti do konca leta 2007, v oktobru je bil izbran izvajalec HW in SW opreme. Na trgu bodo trije paketb256/128, 512/128 in 1024/256kbs, VoIP se še testira in ne bo v začetni ponudbi. Maximalna hitrost na sektor je pri optimalnih pogojih 19Mbs, tako da IPTV ne dela. Do konca leta se bo opremilo 20 lokacij/baznih postaj z WiMAX opremo.
Obstaja tudi alternativa, drugo licenco je dobilo podjetje TOK telekomunikacije in jih povprašajte kdaj bodo zagnali omrežje WiMAX.

LP
No tukaj moram povedat, da je ta WiMax za en k****c
1. Na začetku bodo montirali le v manjših mestih. Za kasneje ne vem! V primeru, če bo centrala polna. Bodo ponudili WiMax. Zato pozabite na podeželju in po vaseh.
2. Oddajnik in sprejemnik (hiše) morajo bit na vidnem polju. Ne sme bit ovira kot je hiša ali drevo. Da ne govorimo, ob močnem sneženju. Pride poštev tam kjer je vse ravno. Na hribovitem kraju pa pozabimo.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
siol, wimax

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kaj hoče oz. noče Siol??? Charly O storitvah 8 08.04.2008 16:22
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 00:22
SIOL TV mi ne dela slikar Tehnična pomoč 4 22.09.2006 18:15

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:48.