Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 18.11.2008, 13:29
mili1807 Uporabnik mili1807 ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2008
Sporočila: 4
Privzeto Center Ljubljane brez optike! Obstaja poseben razlog?

Pozdrav vsem,

sicer verjetno ne bom dobil odgovora na vprašanje, a vseeno me bo morda kdo od sodelujočih razsvetlil

Živim v centru Ljubljane in pred dobrim letom in pol je Siol zbiral podpise za optiko v naši hiši. Nato so položili kable, omarco, razdelilce in kar je še tega... kakšnih par mesecev pozneje so mi direkt v stanovanje priklopili neko razdelilno škatlico... in nato se je ustavilo.

Zdaj že več mesecev (dobrih 12) neuspešno gledam na siolov stran in kličem, češ kdaj zaboga se bo možno priklopiti. A odgovora, vsaj približnega ni.

Nato gledam na siolovi strani dostopnost optike v Ljubljana-center in ugotovim, da Dalmatinova, Kolodvorska, Resljeva, Slomškova in Pražakova (pa še kaka) niso na tem seznamu. Skratka, nihče v centru nima možnosti optike.... Zakaj?

Resnično, ali obstaja kakšen poseben razlog za to? Glede na to, da so razne vasice in majhna mesteca po Sloveniji že skoraj vsa poopticirana, me preseneča, da v glavnem mestu, v kvazi centru ni moč naročiti optike...

Zakaj frustracija? Zato, ker imam UPC in nisem najbolj zadovoljen in zato, ker si želim 100/100 povezavo in večji izbor tv kanalov... a žal konkurence, ki bi to ponujala ni.

Anyway, če kdo ve, kdaj naj bi se kaj na tem področju premaknilo - vsaj okvirno - bi bil hvaležen za kakršnkoli info.

Odgovorite s citatom
Staro 18.11.2008, 13:52
Goody Uporabnik Goody ni prijavljen
Goody
Prikazne slike uporabnika/ce Goody
Član od: May 2001
Naslov: Nekje k je lepu ...
Sporočila: 712
Privzeto Re: Center Ljubljane brez optike! Obstaja poseben razlog?

probaj vprašati za več info na: Razpoložljivost optičnega omrežja Telekoma Slovenije
Podatke o trenutni razpoložljivosti dobite:
na brezplačni Modri številki 080 80 00
Odgovorite s citatom
Staro 18.11.2008, 14:24
Novinec

Brez skrbi, sem že probal vprašat, tudi za nek okvirni rok, vendar - se vnaprej opravičujem - tisti, ki delajo na brezplačnih številkah nimajo pojma, oziroma, ravno toliko vedo, kot jaz če prižgem internet...

Sem spraševal tud na okencih Siolovih (Pražakova), pa mi je gospa dejala: "Kdaj nameravamo priklopiti optiko na tem področju je žal poslovna skrivnost"

Sej štekam, nekoliko, ampak glih poslovna skrivnost pa to nima razloga za kej bit, glede na to, da so vsi kabli in soglasja že notri, tko da... res, brezveze
Odgovorite s citatom
Staro 18.11.2008, 14:34
AndrejD Uporabnik AndrejD ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 182

Citat:
Objavil-a mili1807 Prikaži sporočila
Pozdrav vsem,

sicer verjetno ne bom dobil odgovora na vprašanje, a vseeno me bo morda kdo od sodelujočih razsvetlil

Živim v centru Ljubljane in pred dobrim letom in pol je Siol zbiral podpise za optiko v naši hiši. Nato so položili kable, omarco, razdelilce in kar je še tega... kakšnih par mesecev pozneje so mi direkt v stanovanje priklopili neko razdelilno škatlico... in nato se je ustavilo.

Zdaj že več mesecev (dobrih 12) neuspešno gledam na siolov stran in kličem, češ kdaj zaboga se bo možno priklopiti. A odgovora, vsaj približnega ni.

Nato gledam na siolovi strani dostopnost optike v Ljubljana-center in ugotovim, da Dalmatinova, Kolodvorska, Resljeva, Slomškova in Pražakova (pa še kaka) niso na tem seznamu. Skratka, nihče v centru nima možnosti optike.... Zakaj?

Resnično, ali obstaja kakšen poseben razlog za to? Glede na to, da so razne vasice in majhna mesteca po Sloveniji že skoraj vsa poopticirana, me preseneča, da v glavnem mestu, v kvazi centru ni moč naročiti optike...

Zakaj frustracija? Zato, ker imam UPC in nisem najbolj zadovoljen in zato, ker si želim 100/100 povezavo in večji izbor tv kanalov... a žal konkurence, ki bi to ponujala ni.

Anyway, če kdo ve, kdaj naj bi se kaj na tem področju premaknilo - vsaj okvirno - bi bil hvaležen za kakršnkoli info.

Optiko ima samo par večjih mest pa še to ne kompletno. O majhnih vasicah in mestecih pa tu nebi, ker večinoma nimajo niti adsl možnosti zato prosim ne sanjaj o optiki...

Si si pa že sam odgovoril zakaj še nimaš delujoče optike, ker ni povezave s centralo... Torej povezovalni kabel še ni priklopljen/položen.

Mislim pa da je trenutno Telekom ustavil vso izgradnjo optičnega omrežja - baje pomanjkanje denarja...
Odgovorite s citatom
Staro 18.11.2008, 15:01
boogyman Uporabnik boogyman ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2005
Sporočila: 477

Citat:
Objavil-a AndrejD Prikaži sporočila
Optiko ima samo par večjih mest pa še to ne kompletno. O majhnih vasicah in mestecih pa tu nebi, ker večinoma nimajo niti adsl možnosti zato prosim ne sanjaj o optiki...

Si si pa že sam odgovoril zakaj še nimaš delujoče optike, ker ni povezave s centralo... Torej povezovalni kabel še ni priklopljen/položen.

Mislim pa da je trenutno Telekom ustavil vso izgradnjo optičnega omrežja - baje pomanjkanje denarja...

Optiko mamo tut na Jesenicah,pa ni prov veliko mesto,ampak smo pa na račun samoprispevka optiko potegnili.5 let smo odvajali 17,58 ojrotov za samoprispevek in zdej jo mamo!!!
Staro 18.11.2008, 15:12
Novinec

Citat:

Popolnoma irelevantno je, koliko mest ima optiko, in nihče sploh ni dejal da imajo vsi celo mesto pokrito z optiko!?

Kar se pa tiče vasic in majhnih mest;
Rakičan, Černelavci, Cikava, Grm, Mirna, Trebnje, Straža, Dragomelj...

Oprosti, ampak meni se zdi nenavadno, da sam center glavnega mesta Slovenije, kjer imajo svoje naslove Ljubljanska borza, Telekom, Sct, RTV Slovenija, Zavarovalnica Triglav, banke ipd., skratka podjetja in institucije, ki jih v majhnih vasicah pač ni, ostaja brez optike, tako s strani T2 in Telekoma...

Se tebi res zdi logično, da bi recimo londonski City bil brez možnosti optike (pa ne da kle delam neko strašno primerjavo), medtem ko bi v Cornwallu veselo vlekli kable...

Moj originalni post je bil zakaj Lj-center ostaja brez optike in če obstaja poseben razlog za to.

Ne vem zakaj ne bi sanjal o optiki, glede na to, da imam vse kabelčke in razdelilc v stanovanju, nimam pa možnosti naročiti... zakaj je Telekom prosil za soglasje, ga dobil, povlekel kable, nato pa 18 mesecev nič.
Odgovorite s citatom
Staro 19.11.2008, 07:28
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Ne skrbi za tavelika podjetja, banke in ostale finančne hiše, oni imajo optiko že kar nekaj let, a ta nima veze ne s tabe in ne z mano. To so povsem ločeni sistemi in tako bo tudi ostalo pa če tebi šest kablov potegnejo.
Staro 19.11.2008, 08:15
mr.heker@email.si Uporabnik mr.heker@email.si ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 2

Tudi tu v Celju imamo enak problem. Situacija je identična! Smo pa se zmenili, da če v kratkem ni priklopov, bomo od telekoma zahtevali, da na bloku vzpostavijo prvoto stanje - odmontirajo vso infrastrukturo!
Odgovorite s citatom
Staro 19.11.2008, 09:42
Novinec

Citat:
Objavil-a mr.heker@email.si Prikaži sporočila
Tudi tu v Celju imamo enak problem. Situacija je identična! Smo pa se zmenili, da če v kratkem ni priklopov, bomo od telekoma zahtevali, da na bloku vzpostavijo prvoto stanje - odmontirajo vso infrastrukturo!

Sploh ni slaba ideja... 18 mesecev je way too much... na nek način jih je potrebno pritisniti
Odgovorite s citatom
Staro 20.11.2008, 18:30
Dr.Enter Uporabnik Dr.Enter ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 9

Citat:

Sicer ne vem kje si to izvohal, ampak povem ti da imamo v Hrastniku že od aprila optiko (beri: od aprila že deluje, kabli so bili že prej položeni). Živim pa v bloku na obrobju mesta.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
center, ljubljane, obstaja, optike, poseben, razlog

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Že drugi dan brez optike cyber O storitvah 4 21.02.2008 19:21

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:41.