Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 30.10.2013, 10:35
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 928
Privzeto Re: TopTrio in hitrost interneta

Ne vem no. A pri Telekomu ne poznam nikogar osebno. Občasno se po telefonu slišim le s kakšnim tehnikom in po elektronski ali navadni pošti komuniciram z oddelkom za reklamacije. Še terenski tehnik, kateri je bil že nekajkrat na mojem domu (menjava modemov, težave na liniji pred uvedbo VDSL2+..) je prišel v dopoldanskem času, ko sem sam v službi, tako da še njega nisem osebno srečal.
Torej tistih 18Mb očitno le ni tako "zabetoniranih", če le obstajajo tehnične možnosti in realne potrebe, ne pa zgolj "velike oči".

PS- SIOL ponuja internet DO 15 (10...) Mb. Kakšno vezo potem ima neka večja ali manjša rezerva? Ko gledam TV mi je internet itak lahko 1Mb. Če pa se mi kakšen prenos preko torrentov naredi v treh dneh namesto treh minutah pa tudi ne padem v abstinenčno krizo kot kašen heroinski odvisnik.
Staro 30.10.2013, 10:49
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962

Rezervo mislim v tem, koliko kanalov tvja lahko istočasno gledaš, preden se ti začne hitrost interneta zmanjševati. V tvojem primeru recimo je razlika, če bi imel sinhronizacijo 22 mega ali pa 13 mega. Se ti ne zdi?
Odgovorite s citatom
Staro 30.10.2013, 11:03
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.054

Citat:
Objavil-a telex Prikaži sporočila
Ne vem no. A pri Telekomu ne poznam nikogar osebno. Občasno se po telefonu slišim le s kakšnim tehnikom in po elektronski ali navadni pošti komuniciram z oddelkom za reklamacije. Še terenski tehnik, kateri je bil že nekajkrat na mojem domu (menjava modemov, težave na liniji pred uvedbo VDSL2+..) je prišel v dopoldanskem času, ko sem sam v službi, tako da še njega nisem osebno srečal.
Torej tistih 18Mb očitno le ni tako "zabetoniranih", če le obstajajo tehnične možnosti in realne potrebe, ne pa zgolj "velike oči".

PS- SIOL ponuja internet DO 15 (10...) Mb. Kakšno vezo potem ima neka večja ali manjša rezerva? Ko gledam TV mi je internet itak lahko 1Mb. Če pa se mi kakšen prenos preko torrentov naredi v treh dneh namesto treh minutah pa tudi ne padem v abstinenčno krizo kot kašen heroinski odvisnik.
Da ne boš razumel narobe. To je edino pravilno. Zato sem pa jaz osebno napisal že en kup postov in tudi direktno sem se obrnil že ene parkrat na telekom da zvišajo sinhronizacijo kjer je potreba in linija omogoča.
Nekje ena uporabna sinhronizacija bi bila vsaj 25Mb. Internet je trenutno maximalno 15Mb.In če bi bila sinhronizacija cca 25Mb bi potem lahko gledali dva televizorja skoraj brez vpliva na internetno hitrost.
Sam imam tri boxe,pa o kakšni višji sinhronizaciji nočejo nič slišat.

Še najbolj žalostno pa je, da če želiš gledati hkrati tri različne hd programe je to s sinhronizacijo 18Mb praktično nemogoče.

Sicer naj bi bile v pripravi višje hitrosti,imam obljube že ene pol leta.

lp

Nazadnje uredil cveto : 30.10.2013 ob 11:05.
Odgovorite s citatom
Staro 25.12.2013, 22:01
navi1 Uporabnik navi1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2010
Sporočila: 99

Pozdravljeni,

sedaj imam paket trio osnovni in ga želim nadgraditi v TOP TRIO OSNOVNI, vendar želim povečati internetno hitrost na 20/20.

Nekateri trdijo, da to ni možno in tudi sam Telekomov naročniški sistem naj tega ne bi omogočal.

Toda glede na spodnje besedilo, bi rekel, da je možna nadgradnja na 20/20...

Paket TopTrio Osnovni vsebuje

Osnovni nabor storitev hitrega interneta, televizije in telefonije. Dodatno si ga prilagodite po svojih željah.

Na klasični povezaviNa optiki
Internet SiOL s hitrostjo do 10/10 Mb/s (možnost nadgradnje)
Hitrost interneta do 20/20 Mb/s

Na optični povezavi
IZBERI6,1 €/ mesec
Nadgradite hitrost interneta in si zagotovite še hitrejše brskanje po spletu, nalaganje dokumentov in nemoteno sočasno spremljanje video vsebin v visoki ločljivosti za vso družino.

Imam prav?
Odgovorite s citatom
Staro 25.12.2013, 22:19
Uporabnik

V njihovem izbirniku je ta možnost da nadgradiš, zato gre. Ali pa počakaj na uraden odgovor.
Odgovorite s citatom
Staro 26.12.2013, 07:30
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 928

Če imaš do hiše/stanovanja napeljano optiko si lahko naročiš katero koli od ponujenih hitrosti na optiki. Seveda, pa boš moral doplačati razliko med hitrostjo, katero ti nudi izbran paket TopTrio in naročeni hitrostjo.
Staro 30.12.2013, 13:53
080 Informacije Uporabnik 080 Informacije ni prijavljen
080 Infomacije – Svetovalec za naročila in informacije
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Informacije
Član od: Nov 2007
Sporočila: 1.369

Citat:
Objavil-a navi1 Prikaži sporočila
Pozdravljeni,

sedaj imam paket trio osnovni in ga želim nadgraditi v TOP TRIO OSNOVNI, vendar želim povečati internetno hitrost na 20/20.

Nekateri trdijo, da to ni možno in tudi sam Telekomov naročniški sistem naj tega ne bi omogočal.

Toda glede na spodnje besedilo, bi rekel, da je možna nadgradnja na 20/20...

Paket TopTrio Osnovni vsebuje

Osnovni nabor storitev hitrega interneta, televizije in telefonije. Dodatno si ga prilagodite po svojih željah.

Na klasični povezaviNa optiki
Internet SiOL s hitrostjo do 10/10 Mb/s (možnost nadgradnje)
Hitrost interneta do 20/20 Mb/s

Na optični povezavi
IZBERI6,1 €/ mesec
Nadgradite hitrost interneta in si zagotovite še hitrejše brskanje po spletu, nalaganje dokumentov in nemoteno sočasno spremljanje video vsebin v visoki ločljivosti za vso družino.

Imam prav?
Je možna nadgradnja na 20 Mb/ 20 Mb.

Lp
Jure
Odgovorite s citatom
Staro 22.01.2014, 10:06
Alavren Uporabnik Alavren ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2014
Sporočila: 1

Zakaj nobeden od "SIOLOvih reklamerjev" paketa TOPTRIO ob naročilu ne pove, da bo hitrost interneta drastično padla, če imaš med delom na računalniku vklopljeno še TV ali dve, če pa greš na HD programe pa se hitrost še dodatno zmanjša. Naročil sem TOPTRIO s 15/2 MB/s prenosa, na koncu pa se je izkazalo, da vse skupaj deluje na največ 4/0,7 Mb/s. Pred tem smo imeli na Siolu 10/1 pa je vse teklo kot namazano. Zakaj torej takšno zavajanje naročnikov?
Odgovorite s citatom
Staro 22.01.2014, 10:25
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Alavren Prikaži sporočila
Zakaj nobeden od "SIOLOvih reklamerjev" paketa TOPTRIO ob naročilu ne pove, da bo hitrost interneta drastično padla, če imaš med delom na računalniku vklopljeno še TV ali dve, če pa greš na HD programe pa se hitrost še dodatno zmanjša. Naročil sem TOPTRIO s 15/2 MB/s prenosa, na koncu pa se je izkazalo, da vse skupaj deluje na največ 4/0,7 Mb/s. Pred tem smo imeli na Siolu 10/1 pa je vse teklo kot namazano. Zakaj torej takšno zavajanje naročnikov?
Zato je napisana in reklamirana hitrost DO 15/2. Tega ne moreš zaobiti. V to se šteje internet IN televizija. Vsak SD kanal ti odžre približno 2,5 Mb, HD pa 5,5 Mb. Če ti je to premalo, imajo za doplačilo na voljo dodatne hitrosti. lahko pa še preveriš sinhronizacijo na modemu in če še nimaš, naročiš 4 TV kanale, da boš dobil par mega sinhronizacije več.
Odgovorite s citatom
Staro 22.01.2014, 11:13
080 Informacije Uporabnik 080 Informacije ni prijavljen
080 Infomacije – Svetovalec za naročila in informacije
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Informacije
Član od: Nov 2007
Sporočila: 1.369

Citat:
Objavil-a Alavren Prikaži sporočila
Hitrosti, ki jih ponujamo v sklopu apaketov so že nekaj časa DO, kar pomeni, da je lahko hitrost interneta 1 Mb, 2 Mb, 3 Mb ... odvisno, koliko SiOL TV-jev se gleda. Če SiOL TV-ja ne gledaš bo internet deloval, kolikor linija dopušča glede na naročeno hitrost.

Lp
Jure
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
hitrost, interneta, toptrio

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Hitrost Interneta + TV - VDSL koli99 SiOL TV 12 28.03.2013 12:05
Hitrost interneta leonf Tehnična pomoč 3 30.09.2011 14:58
Zvišanje hitrost interneta mckmck O storitvah 3 28.09.2009 13:48
Kazenske točke maestro II. Avtomobilizem 23 05.09.2009 14:56
Hitrost interneta zajec14 Tehnična pomoč 3 12.02.2009 21:32

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:28.