Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 07.05.2019, 19:03
rn4lfe Uporabnik rn4lfe ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2019
Sporočila: 2
Privzeto GPON 1Gpbs hitrost - nedoseganje - mnenje

zdravo vsi,

rabim nasvet oz. mnenje bolj izkušenih uporabnikov...

situacija je sledeča:
ponovno sem postal uporabnik telekoma in sicer neo paket z 1gbps hitrostjo vključeno v paketu,
po priklopu sem testiral hitrost in je bila tam cca 600 Mbps a od tistega dneva nikakor ne uspem dobiti take hitrosti, doma ima 3 računalnike in vsi trije mi kažejo hitrost od 200 Mbps pa do 350 Mbps, merjeno direkt na kablu iz modema, kabel cat 6, mreža in vtičnine v hiši vse cat 6, uporabljeno speedtest in akostest

danes pride tehnik telekoma in na njegovem računalniku hitrost takoj skoči na 700 Mbps, jaz dam mojega zraven, komaj prileze do 250 Mbps. Tehniku je ušlo in je dejal da so mu dejali da mora vzeti točno tisti računalnik (njegov) kateri je kazal visoke hitrosti...sedaj me zanima ali je možno nekako da je Telekomov računalnik preko kakšnega mac naslova vezan na centrali, da mu omogoča takšne velike hitrosti? jaz si ne uspem razlagati kako tri drugi računalniki kažejo cca enako a njegov tako visoke...

kako bi lahko dokazal da imam prav in da hitrost ni taka kot bi morala biti? na moji liniji bi moralo poleg mene biti še 17 ali 15 naročnikov (ne spomnem se točno), kar pomeni, če je GPON in ima 2,4 Gbps downlinka, jaz imam 1Gbps da nekomu mora odžirati hitrost...seveda če vsi ostali imajo samo paket 100 Mbps...

prej sem bil na Telemachu in Telekom je isto pravil, da je vse OK a obe televiziji so mi zmrzovale, hitrost merjena komaj 80Mbps (paket 300 Mbps)
Odgovorite s citatom
Staro 07.05.2019, 20:42
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.504
Privzeto Re: GPON 1Gpbs hitrost - nedoseganje - mnenje

Po vsej verjetnosti je moral tehnik imeti ta računalnik, ker je imel gigabitno mrežno kartico. Prosim, da mi na ZS sporočite svoje uporabniško ime in kontaktno številko.

Lp
Črt
Staro 08.05.2019, 07:09
rn4lfe Uporabnik rn4lfe ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2019
Sporočila: 2
Privzeto Re: GPON 1Gpbs hitrost - nedoseganje - mnenje

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Po vsej verjetnosti je moral tehnik imeti ta računalnik, ker je imel gigabitno mrežno kartico. Prosim, da mi na ZS sporočite svoje uporabniško ime in kontaktno številko.

Lp
Črt
ZS poslan
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
1gpbs, gpon, hitrost, mnenje, nedoseganje, nedoseganje hitrosti

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Hitrost interneta preko wi-fi nescafe O storitvah 10 10.06.2015 16:47
Kazenske točke maestro II. Avtomobilizem 23 05.09.2009 14:56
[Matematična naloga] Polž in elastika Neuromancer Znanost in okolje 52 13.10.2006 12:20

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:16.