Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 14.10.2009, 22:09
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065
Privzeto Re: Afera Gulič

Citat:
Objavil-a kartako Prikaži sporočila
__________________________________________________ __________________________________________________ _________________________

Meni se pa zdi da so se izkazali kot dobri gospodarji, ker jim je uspelo povečevati premoženje.
Sramotno se mi pa zdi, da so nekateri tovariši naše starše nategovali njihovih 60 let in njihovi potomci nadaljujejo z isto zagnanostjo nulirati kar se je dalo ustvariti. Tovariši. !
Tovariši so postavljali tovarne in našim staršem dajali službe in delo ter s tem človeka dostojno življenje, da so lahko vzgojili in hranili nas; kar vse več nas počasi za svojo deco ne bo moglo početi.
Staro 15.10.2009, 06:39
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215

Citat:
__________________________________________________ __________________________________________________ _________________________

Meni se pa zdi da so se izkazali kot dobri gospodarji, ker jim je uspelo povečevati premoženje.
Sramotno se mi pa zdi, da so nekateri tovariši naše starše nategovali njihovih 60 let in njihovi potomci nadaljujejo z isto zagnanostjo nulirati kar se je dalo ustvariti. Tovariši. !
kakšna pa je razlika med takratnimi tpvariši in današnjimi gospodi?
Staro 15.10.2009, 09:14
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555

Tovariši v firmah so imeli 4x višjo plačo od čistilke ...
Staro 15.10.2009, 10:29
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Sporočila: 1.676

Citat:
Objavil-a Dalmatinec Prikaži sporočila
Tovariši so postavljali tovarne in našim staršem dajali službe in delo ter s tem človeka dostojno življenje, da so lahko vzgojili in hranili nas; kar vse več nas počasi za svojo deco ne bo moglo početi.
__________________________________________________ __________________________________________________ ________________

Tole postavljanje tovarn- ni bilo od tovarišev ampak delo naših staršev, v nadaljevanju tudi mladinskih delovnih brigad. Po večini so pa samo razlastninili prejšnje podjetnike-nacionalizirali vse kar je dišalo po denarju. Nategovanje je pa bilo: Parola : Za lepšo bodočnost, za naše otroke. In mi otroci smo dobili produkt tovarišev.
Kar se pa Guliča tiče : Ravnotako v imenu enakosti deliti državni (naš ) denar med
brezdelneže , se mi zdi enako že zgoraj napisanemu. Kot ateist, že iz načela ne bi smel opravljati tega dela. Dobro plačana služba je pač služba kajne ?
Staro 15.10.2009, 11:13
ARP Uporabnik ARP ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2008
Sporočila: 188

Citat:
Kot ateist, že iz načela ne bi smel opravljati tega dela. Dobro plačana služba je pač služba kajne ?
Tako kot ti že iz načela ne bi smel odgovarjat na prejšnji post ker se z njim ne strinjaš?
Staro 15.10.2009, 14:27
drstane8 Uporabnik drstane8 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2009
Sporočila: 155

Citat:
Objavil-a yamamoto Prikaži sporočila
Spomnimo se, da je naslov teme Afera Gulič, tu pa je 7. člen ustave še kako pomemben.
Meni namreč še danes ni jasno čigava je katoliška cerkev v Sloveniji. Iz države Vatikan se takoj oglasi večno neotesani Rode, ki je znan po temu, da je naše otroke primerjal z ovčarskimi psi in se čudi, kako si je naša vlada sploh upala postaviti Guliča na to mesto. Takoj potem Pahor s spuščenimi hlačami pohiti v Vatikan in tam ga papež ne sprejme, čeprav se nahaja v svoji letni rezidenci, ki je od Rima oddaljena le 30 km in v njej poleti nemoteno sprejema tuje državnike.
Pri nas pa nadškof Kramberger razlaga, da Cerkev daje Pahorju v primeru Gulič še eno priložnost. In to počne predstavnik ene od verskih skupnosti, katerih odnos do države postavlja na pravo mesto 7. člen ustave.
Očitno je, da se slovenska katoliška cerkev poslužuje mednarodnih diplomatskih pritiskov. Ti je zdaj mešanje 7. člena in države Vatikan kaj bolj jasno?
Očitno, ti ni jasno samo tisto, kar meniš, da ti ni jasno. Pa tudi tvoje interpretacije diplomatskih obiskov so - če dovoliš - nesmiselne in natolcevanje. Pač, na ta področja se, očitno, ne razumeš.
Vsekakor velja, da je bil predsednik Pahor sprejet v Vatikanu po protokolu. Sam je tudi komentiral, da bo postavljeni gospod Gulič "korektno vršil svoje poslanstvo".
In kaj naj bi tu še natolcevali? STVARI SO TOREJ UREJENE, pa če kdo to prizna ali ne.
Staro 15.10.2009, 17:22
Kajtimar Uporabnik Kajtimar ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kajtimar
Član od: Dec 2004
Sporočila: 2.961

Citat:
__________________________________________________ __________________________________________________ ________________

Tole postavljanje tovarn- ni bilo od tovarišev ampak delo naših staršev, v nadaljevanju tudi mladinskih delovnih brigad. Po večini so pa samo razlastninili prejšnje podjetnike-nacionalizirali vse kar je dišalo po denarju. Nategovanje je pa bilo: Parola : Za lepšo bodočnost, za naše otroke. In mi otroci smo dobili produkt tovarišev.
Kar se pa Guliča tiče : Ravnotako v imenu enakosti deliti državni (naš ) denar med
brezdelneže , se mi zdi enako že zgoraj napisanemu. Kot ateist, že iz načela ne bi smel opravljati tega dela. Dobro plačana služba je pač služba kajne ?
Da se denar deli med brezdelneže, ni stvar Guliča, temveč parlamenta. Če ne bi Gulič opravljal te (dobro plačane) službe, bi jo pač kdo drug, vendar problem financiranja brezdelnežev s tem sigurno ne bi bil odpravljen. Ostaja torej uteha, da bo Gulič, kot ateist, skrebel za to, da bodo brezdelneži vsaj enakopravno obravnavani, kar vsekakor ne bi mogel trditi, če bi denar razporejal kak k določeni brezdelniški združbi orientiran osebek.

Lep dan vsem skupaj...

A. Einstein
Staro 15.10.2009, 18:14
Kajtimar Uporabnik Kajtimar ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kajtimar
Član od: Dec 2004
Sporočila: 2.961

Citat:
Objavil-a drstane8 Prikaži sporočila
Očitno, ti ni jasno samo tisto, kar meniš, da ti ni jasno. Pa tudi tvoje interpretacije diplomatskih obiskov so - če dovoliš - nesmiselne in natolcevanje. Pač, na ta področja se, očitno, ne razumeš.
Vsekakor velja, da je bil predsednik Pahor sprejet v Vatikanu po protokolu. Sam je tudi komentiral, da bo postavljeni gospod Gulič "korektno vršil svoje poslanstvo".
In kaj naj bi tu še natolcevali? STVARI SO TOREJ UREJENE, pa če kdo to prizna ali ne.
Kot prvo ne rabiš vpiti (boldano in velike črke na forumih pomenijo vpitje!), saj ni prav nobenega razloga za to.
Kot drugo Yamamotu popolnoma neupravičeno očitaš neznanje in nepoznavanje diplomacije. Če še ne veš, je osnovno pravilo v diplomaciji, da pri državniških obiskih gosta vedno sprejme po rangu enak ali višji predstavnik države gostiteljice, saj je v nasprotnem primeru to žalitev za državo gostjo in njenega predstavnika ter signal slabih meddržavnih odnosov.
Da poenostavim: državni sekretar Vatikana (v rangu ministra za zunanje zadeve) Tarcisio Bertone bi lahko v Vatikanu sprejel edino našega zunanjega ministra Samuela Žbogarja (po rangu enak), ali koga nižjega, nikakor pa premierja Boruta Pahorja (po rangu višji!). Nasprotno pa bi lahko v R Sloveniji premier Borut Pahor sprejel po rangu nižjega Tarcisia Bertoneja s čimer bi tako njemu kot Vatikanu izkazal še posebno čast, v diplomaciji pa bi to pomenilo željo po izboljšanju odnosov ali željo po tesnejših stikih.
Kako je bil Pahor sprejet v Vatikanu je znano in da to ni bilo v skladu s pozitivnim protokolom je menda tudi več kot jasno. Pustimo zdaj ob strani govorice, da je šlo za "kratek stik", za "napačno razumetje" določenih informacij in da je apostolski (tudi papeški) nuncij Santos Abril y Castello zaradi tega v nekaterih sredinah v Sloveniji moral "stvari postaviti na svoje mesto"... poteza s katero je Vatikan pokazal svetu, da z R Slovenijo nima dobrih odnosov, je bila narejena!
V bodoče se torej poduči o zadevah preden se odločiš, da boš komu solil pamet!

Lep večer vsem skupaj...

A. Einstein
Staro 15.10.2009, 19:53
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Če bi bil Pahor dec, bi koj kapiral za kaj se gre in bi se enostavno obrnil in odšel. Kdo je pa rekel, da se mora v tujini pustiti ponižati? Ravno to hlapčevstvo pričakujejo tujci od naših. Res ne vsi, kdokoli pa, mu pa naši politiki ponižno pustijo, da ga ponižajo.
Štejejo dejanja ljudi, ki znajo na takih primerih sebe povzdigniti in se še dolgo govori ali piše o njih. S svojo pozitivno potezo povedo veliko o svojem narodu, kar večina potiho (diplomatsko) potrdi, ugled se pa takemu politiku poveča z najvišjo potenco. Le jaj,ca moraš imeti, da si kaj takega upaš. Odgovor na tako potezo ni nikoli toliko negativen, kot da pokažeš celemu svetu, da si hlapec komurkoli, ki si to zaželi in da vsak lahko dela s teboj, kar mu ravno tisti trenutek paše. Če tudi ponižuje ljudi, boli nega klinac, on si upa, kaj pa drugi????

Aja, Gulič ni nobena afera, afere so tisti revčki, ki bi počepnili in Guliča zamenjali. Vsekakor je veliko bolj pravično, kot da bi ugodili Vatikanskim željam. Saj tukaj so bili pametni in pokazali, da nekateri še nekaj veljajo in ne hodijo na posvete tja kjer že vsak ve, kam pes taco moli.

Nazadnje uredil Vsemogočni : 15.10.2009 ob 19:56.
Staro 15.10.2009, 21:31
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Citat:
Objavil-a drstane8 Prikaži sporočila
Najprej ti predlagam, da si pozorno prebereš poduk, ki ti ga je dobronamerno namenil Kajtimar.
In, še enkrat bom napisal; res mi ni jasno samo tisto, kar sem napisal, da mi ni jasno. Vse drugo pa mi je jasno.
Od tebe pa sem vseeno pričakoval osvetljenje, ne pa zmedenega ponavljanja nesmislov.

Značke
afera, gulič

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Nastaja afera DURS? Kajtimar Slovenija 20 11.04.2007 08:33

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:47.