Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 02.03.2010, 18:13
Stajerc Uporabnik Stajerc ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 64
Privzeto Nateg!

Danes so me nategnili,kot Baričevič bulmastife!

Imamo naročeno siol trojček - dva TV-ja mpeg 2,4/512. Do decembra smo meli downstream okrog 17 MB, ta mesec je blo samo še 13 MB. Tako da je delal internet samo polovično.
Prvo sem javil napako 090 Nini (verjetno študensko delo). Po treh dnevih mi je rekla,da je z linijo vse vredu,zato sem klical na tehnično pomoč.
Tam je prvi tip res ugotovil,da je napaka v sihronizaciji,zato je napako javil dalje in mi rekel,da bo odpravljena. Po pol ure dobim sms,da je bla napaka odjavljena,zato sem šel resetirat modem in oba komunikatorja. Presenečen ugotovim,da je spremenil z mpeg 2 v mpeg 4 ,in še nam znižal downstream. Slika je katastrofalna,preklop med kanali 4-5 sekund,kockasta slika itd. Šport TV me je groza gledat.
Kličem nazaj,zakaj so spremenil v mpeg 4 in mi reče drugi tip,da sem se kao tak zmenil. Nazaj pa mi noče več naredit,pa da naj za sliko na reklamacije pišem. Za internet pa mi je bluzil,da mamo še prehitrega,da bi moral met počasnejšega in da majo tudi drugi kolegi počasnejšega.

Zdaj pa smo tu. Internet dela še počasneje,TV je groza,račun je prevelik. Jaz pa raz****jen.
Odgovorite s citatom
Staro 02.03.2010, 18:22
smaxxx Uporabnik smaxxx ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2010
Sporočila: 15
Privzeto Re: Nateg!

sva že dva....jaz jih zaradi tega zapuščam,
Odgovorite s citatom
Staro 02.03.2010, 18:38
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Če niste zadovoljni z kakovostjo imate vso pravico zamenjat ponudnika,in res je tale poteza Siola da uporabnike na bakru meče na mpeg4 preden tega formata ne uredi da se ga bo dalo gledat,ker že na mpeg2 jevčasih ob vikendih slika porazna,ne vem kaj delajo z signalom.
Odgovorite s citatom
Staro 02.03.2010, 19:01
Novinec

za njih je pomembna kvantiteta ne kvaliteta, nas na bakru je potrebno do konca olupit
Odgovorite s citatom
Staro 02.03.2010, 19:17
Yoni Uporabnik Yoni ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 226

Citat:
Objavil-a krepki Prikaži sporočila
ne vem kaj delajo z signalom.
Glej, če je stream 2,5mbps po kanalu...kaj lahko sploh pričakuješ od tega? Vrži na računalnik en komad v WMA formatu velik par 10 MB, pa ga zripaj v mp3 velik 3MB, pa boš videl kako skropucalo boš dobil.

Sem že v eni drugi temi rekel. Stream bi bilo treba dvignit za vsaj 0,5mbps na kanal še raje pa 1 mega, da bi bila slika za silo gledljiva. Da ne omenjam potem še preklapljanja programov, ki je na mpeg4 za kozlat počasno. Še večji kriminal pa je to, da za to skropucalo plačujemo 37€ na mesec, gospodje pa imajo dvajsetkrat hitrejšo optiko za 20€ in podobne farse....

Sprašujem se edino zakaj je siol tako svinjski do uporabnikov na bakru, da jim vsiljuje mpeg4, za katerega ZELO DOBRO VEJO, da je stvar na pol delujoča... Zakaj?

Nazadnje uredil Yoni : 02.03.2010 ob 19:23.
Odgovorite s citatom
Staro 02.03.2010, 19:52
Novinec

koliko % gospodinjstev v Sloveniji ima optiko??? No tu je odgovor, vse je v denarju, zato je na bakru vse tako drago.
Odgovorite s citatom
Staro 02.03.2010, 21:57
MIKO Uporabnik MIKO ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce MIKO
Član od: Jun 2008
Sporočila: 638

Kljub vašim jamranjem pa ste še vedno naročniki siola. Le zakaj?!
Aneks? dvomim, saj ste imeli možnost prekinit brez sankcij.

Jah, človek ni nikoli zadovljen.
Odgovorite s citatom
Staro 02.03.2010, 22:43
Yoni Uporabnik Yoni ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 226

Citat:
Objavil-a MIKO Prikaži sporočila
Kljub vašim jamranjem pa ste še vedno naročniki siola. Le zakaj?!
Si mogoče pomislil, da nekateri nimamo 5 različnih operaterjev na izbiro???

Drugič malo pomisli preden butneš takšno kozlarijo ven....
Odgovorite s citatom
Staro 03.03.2010, 00:12
TDtrax Uporabnik TDtrax ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2009
Naslov: Maribor
Sporočila: 394

Citat:
Objavil-a Yoni Prikaži sporočila
Si mogoče pomislil, da nekateri nimamo 5 različnih operaterjev na izbiro???
Če je Siol edini,ki ti omogoča to tehnologijo na tvojem področju se pravi, da je korak pred konkurenco.. "bolje se slabo peljat, kot dobro peš it". Koliko je tvoja centrala oddaljena od tebe, in koliko naročnikov ima?

Nekaj statistike,če ima npr. Siol TV 100.000 naročnikov, kako dolgo bi trajalo, da bi vsakega naročnika obravnavali individualno in na podlagi njegove pasovne širine nastavili kodiranje oz. bitni pretok kodeka?? Če bi dnevno preverili 100 naročnikov in nastavili pretok, je to komaj 2200 na mesec oz. 26400 na leto,kje je še ostalih 73600 ???

Torej lažje je preusmerit tiste na bakru na MPEG4 kodiranje, optiko pa na MPEG2 in spustit nekompresiral signal, pa ne bo več kockanja in prek(l)injanja
Odgovorite s citatom
Staro 03.03.2010, 07:35
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Trajalo bi dokler se ne napiše ustrezen SW.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
nateg

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Nateg? benetom12 O storitvah 13 05.02.2009 19:32
EURO JOKER - se splaca ali je nateg? elli Gospodarstvo 29 26.11.2008 09:35
Nateg mišice zverina Zdravje 20 19.10.2007 19:05
Nateg - Neusklajenosti cen za stare in nove pakete pcs O storitvah 40 18.11.2006 09:41
Privatizacija - nateg stoletja extremo Gospodarstvo 25 26.10.2006 23:28

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:18.