Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 12.01.2008, 03:41
jaja Uporabnik jaja ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Sporočila: 3
Privzeto nadgradnja

meni bo ta mesec potekla vezava za solo pa me zanima kaj modem mi ostane (enkrat je že bil zamenjan)

trenutno imam 2/384 od centrale sem oddaljena 2,5 km (zračne)rada bi imela vdsl2 trio 10/5 (2 tv-ja, jaz bi tri sam kakor vem ni možno) zanima me kakšne možnosti imam glede na razdaljo(2,5 km) pa še katera hitrost bi bila potrebna za neovirano delovanje interneta, telefona in dveh tv-jev

kaj za vdsl rabiš drugi modem nap. da se odločim samo za nadgradnjo hitrosti na nap. 5/5 pol bi morali zamenjat
ganymade
Odgovorite s citatom
Staro 12.01.2008, 07:20
wishmaster Uporabnik wishmaster ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2004
Sporočila: 403
Privzeto Re: nadgradnja

Pri 2,5 km boš ti imela največ ADSL 10/768. O kakšnem VDSLu lahko sanjaš. Še nekaterim dosti bližje centrali ne dela dobro.
Odgovorite s citatom
Staro 12.01.2008, 07:32
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Ostani na ADSL2+. Verjetno bo pa precej na meji za 2 TV + 2mbps.
O UL nad 0,5mbps lahko večinoma le sanjamo, dokler sredi vasi ne postavijo VDSL2 centrale ali pripeljejo optiko do hiše...
Naroči testno TV. Probaj se zmenit, da ti odprejo za 2 TV in sami stestirajte, da ne bo kasneje slabe volje. Preberi v forumu kako se TV spravi prek PC ker kolker vem pošljejo en komunikator.
Odgovorite s citatom
Staro 12.01.2008, 17:20
Novinec

hvala saj se mi je kar zdelo da bo neki tazga sam sem vseeno upala
Odgovorite s citatom
Staro 12.01.2008, 22:04
nmbskobe Uporabnik nmbskobe ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce nmbskobe
Član od: Dec 2007
Sporočila: 104

Citat:
Objavil-a jaja Prikaži sporočila
meni bo ta mesec potekla vezava za solo pa me zanima kaj modem mi ostane (enkrat je že bil zamenjan)

trenutno imam 2/384 od centrale sem oddaljena 2,5 km (zračne)rada bi imela vdsl2 trio 10/5 (2 tv-ja, jaz bi tri sam kakor vem ni možno) zanima me kakšne možnosti imam glede na razdaljo(2,5 km) pa še katera hitrost bi bila potrebna za neovirano delovanje interneta, telefona in dveh tv-jev

kaj za vdsl rabiš drugi modem nap. da se odločim samo za nadgradnjo hitrosti na nap. 5/5 pol bi morali zamenjat
ganymade
Ja, na tej razdalji od centrale bo najvišjo hitrost, po bakrenih povezavah, zagotovo dosegla tehnologija ADSL2+. 1 TV bo najverjetneje šel, za 2 pa sem močno v dvomih. Sicer pa se nikoli ne ve, dokler se ne priključi modem in izmeri max. hitrost povezave.

Lp,
Odgovorite s citatom
Staro 13.01.2008, 03:03
Novinec

sam me pa jezi to da tisti, ki so blizu centrale lahko izbirajo med nešteto možnosti in za večjo hitrost plačujejo manj jaz lahko izbiram med na vem 3 možnosti s slabo hitrostjo in moram za to še fajn plačati oz. preplačati
a je to res poštena ponudba?
nap. jaz prodajam knjigo sosedu za 5€ enmu, ki je 100 km oddaljen pa jo bom dala za 15 € pa še za benzin bo moral dat
cene so pa tako visoke ker vejo da druge možnosti nimamo, jaz sem s siolovimi storitvami zadovoljna vendar
sem prisiljena iti drugam ker so cene siola neprimerljive z drugimi, da si pa to lahko privoščijo pa si lahko razložim edino na en način -Telekom
Odgovorite s citatom
Staro 13.01.2008, 07:49
Pripravnik

jaja, moraš vedeti, da živimo v Sloveniji. Predvidevam, da ne živiš v mestu. V mestu so za vsakim vogalom centrale, tako da ne moreš biti več kot 1000 metrov oddaljen. Jaz živim 2.6 km od centrale, katera podpira vse od a-ž (Celje Golovec). 3 km vzhodno imamo pa svojo centralo, na katero sem tudi priključen. Pa nimamo nič druga ko samo Telekom na voljo. T-2ja, Amisa iz hudobije ne spustijo zraven.
Odgovorite s citatom
Staro 13.01.2008, 08:47
Pripravnik

Citat:
Objavil-a wishmaster Prikaži sporočila
...T-2ja, Amisa iz hudobije ne spustijo zraven....
Koliko poznam te pravne zadeve, smo dolžni omogočiti(APEK) drugim ISP-jem svoj prostor v naši centrali. Seveda morajo oni to prvo zahtevati. Torej, če nimajo drugi ISP-ji svoje centrale na določenem mestu, verjetno niso dali zahtevo. Premalo povpraševanja?

Lp,
Odgovorite s citatom
Staro 13.01.2008, 09:18
Pripravnik

Citat:
Objavil-a jaja Prikaži sporočila
sam me pa jezi to da tisti, ki so blizu centrale lahko izbirajo med nešteto možnosti in za večjo hitrost plačujejo manj jaz lahko izbiram med na vem 3 možnosti s slabo hitrostjo in moram za to še fajn plačati oz. preplačati
a je to res poštena ponudba?
nap. jaz prodajam knjigo sosedu za 5€ enmu, ki je 100 km oddaljen pa jo bom dala za 15 € pa še za benzin bo moral dat
cene so pa tako visoke ker vejo da druge možnosti nimamo, jaz sem s siolovimi storitvami zadovoljna vendar
sem prisiljena iti drugam ker so cene siola neprimerljive z drugimi, da si pa to lahko privoščijo pa si lahko razložim edino na en način -Telekom
Tehnologija xDSL (ADSL, ADSL2+, VDSL...) temelji na bakrenih vodih. Pri vseh je ključna dolžina voda, kajti z večanjem dolžine signal slabi. Temu se ne da izogniti.
Če želimo doseči višjo hitrost je potrebno zgraditi centrale bližje naročnikom ali pa spremeniti prenosni medij(bakrene parice) z drugim, ki nima tolikega slabljenja(optična vlakna).
Zadnje čase se vse moči vlaga v polaganje optičnih vlaken. Res pa je, da so prva na vrsti večja mesta, tako da bodo ostali morali počakati.
Tudi sam sem oddaljen 3,5km od centrale in mi še 1TV ne dela dobro. Ne preostane mi drugega kot da počakam na optiko.

Lp,
Odgovorite s citatom
Staro 13.01.2008, 09:25
Pripravnik

Citat:
Objavil-a nmbskobe Prikaži sporočila
Koliko poznam te pravne zadeve, smo dolžni omogočiti(APEK) drugim ISP-jem svoj prostor v naši centrali. Seveda morajo oni to prvo zahtevati. Torej, če nimajo drugi ISP-ji svoje centrale na določenem mestu, verjetno niso dali zahtevo. Premalo povpraševanja?

Lp,
Seveda tako zahteva APEK. Telekom se pa zgovarja, da ni prostora v centrali, ali pa da ni optike do centrale. Če bi bilo po tvoje bi T-2 bil na vseh centralah ko si oni zaželijo možen. Ampak nažalost je tako kot je. Lahko ti za centralo Ljubečna omenim kot primer. T-2 je hotel že pred 1 letom tam centralo nadgradit. Še sedaj ni nič, ker v centrali ni prostora. Zgodba glede tega je čisto drugačna, sem se na lastne oči prepričal. Telekom se dobesedno boji konkurence.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
nadgradnja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Nadgradnja bogdan Tehnična pomoč 3 14.08.2008 14:02
SiOL TV- nadgradnja TV komunikatorja Manual SiOL TV 98 27.03.2008 08:59
Nadgradnja hitrosti Evion Tehnična pomoč 2 10.01.2008 09:35
Prenos, nadgradnja paketa iz PTSN na nov razvezan dostop Darko O storitvah 11 24.10.2007 22:23
Nadgradnja Trio paketa za drugi TV Dravlje SiOL TV 15 02.09.2006 10:39

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:10.