Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 09.05.2011, 15:30
cupax Uporabnik cupax ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 11
Privzeto Siol TV HD kanali preko računalnika.

Živjo.

Imam Siol TV na optiki 20/20. TV gledam preko računalnika (Athlon +4800, Radeon HD 4500) s programom MulticastTV. Zadeva sicer čisto lepo deluje, a pošteno se zatakne pri HD kanalih. Ti se zaženejo, delajo par sekund nato pa zamrznejo. Če nastavim deblokirni filter na 4 je sicer malce bolje a še vedno zelo slabo. Mimogrede, na Siolovem Sagemu delajo HD kanali perfektno, tako da ni problem v pretoku. Verjetno gre za slabe kodeke, toda ne vem kako bi jih v MulticastTVju sploh zamenjal oz. izbral - DirectShow opcija ni na voljo in verjetno niti ne bo (beri dalje).

Opazil sem, da so MulticastTV prenehali razvijati. Zakaj?!? Razvijajo sicer MulticastTv-ds, ki pa je zaenkrat še zelo v povojih in ne ponuja bistvenih funkcij iz navadnega MulticastTVja (EPG, kup nastavitev...). Tudi s tem nisem imel sreče pri HD kanalih, celo slabše je bilo.

VLC pa mi TVja sploh noče predvajati.

Sprašujem vas, kakšne so vaše izkušnje z gledanjem HD kanalov? A komu sploh delujejo brezhibno? A lahko opišete katere programe in kodeke za to uporabljate? A obstaja kaka alternativa zgoraj opisanim programom?

Hvala za odgovore!
Odgovorite s citatom
Staro 09.05.2011, 19:24
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Siol TV HD kanali preko računalnika.

Kakšna je obremenitev procesorja? Ga zabija v 100%. Oz. gre eno jedro v max. ne poznam za kakšen proc gre.

Imam Q9550 pri 2.8 GHz in nvidio 9600GT in gre tekoče kar mi pride skozi 12 mbps "bakreni" limit. Multicat itak uporablja VLC kodeke, ki niso strojno podprti in znajo uporabit le eno jedro.
Odgovorite s citatom
Staro 10.05.2011, 00:29
Novinec

Athlon XP +4800 dual core. Seveda, na HD kanalih pri 12 Mbps je procesor na 100%.
Zelo čudno, ko sem živel drugje in imel T-2 iptv sem preko VLCja na istem računalniku gledal tekoče HD kanale brez problema.

Kateri program in OS pa uporabljaš, da ti zadeva deluje tekoče?

Še to: A je preko udp naslova možno določiti katero LAN kartico naj program uporablja oz. katera je povezana na iptv port? Imam namreč dve...
Odgovorite s citatom
Staro 10.05.2011, 06:38
Mojster

Multicast/Vista x64
V Multicastu v nastavitvah določiš s katere mrežne bere.

HD je v mpeg2 je kolker vem pri T2 in je zadeva komot zmlela tudi 25 mbps. Netpad z Atomom pri 1600 GHz tekoče predvaja mpeg2 SD Discoverye, ki so nekateri do 10 mbps.

Probaj z zadnjim VLC. Naj bi počasi bilo delujoče strojno dekodiranje. Mi pa VLC deluje le, če imam kartico prek katere je net izklopljeno. Poizkušal pa še nisem. Prav tako ne vem kako ga prepričat, da bi delal kadar sta aktivni obe kartici. Multicast pač dela in ni potrebe po eksperimentih... časa in volje za takele vaje pa je vse manj.

Q9550 ima precej medpomnilnika in je zaradi tega kljub nižji osnovni frekvenci precej hiter. Gre pa jedro, ki dela z videom občasno do MAX. Celoten procesor pa je na cca. 35% ko se Multicast ubada s polno verzijo NG HD. Nekaj dela mislim da poberejo tudi ostala jedra.
Odgovorite s citatom
Staro 10.05.2011, 11:25
Frenky Uporabnik Frenky ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Frenky
Član od: Jan 2008
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 2.018

Meni enako preko druge mrežne VLC in posledično Tano ne delata, čeprav naredim po navodilih. Multicast dela bp, ker lahko izbereš mrežno. Mogoče če bi zamenjal kabla, pa bi bila eth0 sioltv, eth1 pa net. Samo se mi ne da s tem ukvarjat trenutno
Odgovorite s citatom
Staro 10.05.2011, 21:27
Novinec

Uspelo mi je zadevo zalaufat na VLC in lahko povem, da deluje bistveno bolje kot MulticastTV. HD kanali kar neverjetno lepo delujejo.
Res pa je, da sem moral izklopit drugo LAN kartico. Sedaj še pogruntam kako narediti, da delata obe, nato pa še kako naj usposobim EPG na VLCju pa vse skupaj avtomatizirat na daljincu...

Še to:
Da deluje v VLCju morate samo naštimati UDP port na 5002 v nastavitvah (gumb napredno -> Odvod Kodeki). Nato pa samo odpreš playlisto. In seveda izklopiti morebitno drugo LAN kartico ali WIFI.

Nazadnje uredil cupax : 10.05.2011 ob 21:29.
Odgovorite s citatom
Staro 11.05.2011, 07:50
Mojster

To je neumnost, da moraš izklapljati drugo kartico. Pa če si na optiki zna 100mega kabel kmalu prešvoh bit, sploh če gledaš tv, torrent na polno, pa še sheraš kakšne 1080p filme.
Odgovorite s citatom
Staro 11.05.2011, 08:24
Mojster

Ja je neumnost. Naj kdo pove kako nastavit (VLC-ju dopovedat s kje naj podatke pobira) da špila.
Odgovorite s citatom
Staro 11.05.2011, 08:39
Mojster

Meni nikakor ne uspe. Ne v win7, ne v ubuntu. Tisto, da vzameš IP sagema, daš +1 (probal tudi -1...) ali kaj podobnega ne deluje. Meni na optiki mrežna ki je priklopljena na modem v video pobere neko 169.xxxx (ali nekaj podobnega) in samo preko tega deluje v winsih in samo v Multicastu, kjer lahko sam preko GUI izbereš, katero mrežno naj aplikacija pobira.
Odgovorite s citatom
Staro 11.05.2011, 08:59
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Citat:
Objavil-a Frenky Prikaži sporočila
Meni nikakor ne uspe. Ne v win7, ne v ubuntu. Tisto, da vzameš IP sagema, daš +1 (probal tudi -1...) ali kaj podobnega ne deluje. Meni na optiki mrežna ki je priklopljena na modem v video pobere neko 169.xxxx (ali nekaj podobnega) in samo preko tega deluje v winsih in samo v Multicastu, kjer lahko sam preko GUI izbereš, katero mrežno naj aplikacija pobira.
Enako.

Značke
kanali, preko, računalnika, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SiOL TV - trije kanali boriZh SiOL TV 13 25.07.2009 11:51
Siol Tv in ostale storitve preko bakra bogrinc1 O storitvah 8 19.04.2009 12:53
Težave na sagemu ob gledanju tv-ja preko računalnika bo-bo SiOL TV 1 06.04.2009 12:01

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:45.