Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 16.01.2012, 22:13
mglazer Uporabnik mglazer ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2012
Sporočila: 17
Privzeto Težave WiFi

Do interneta dostopam brezžično preko modema (siol) v družinski hiši. TV signal pa tudi brezžično preko sistema Ruckus...Računalnik (prenosni) in TV se nahajata v prvem nadstropju v hiši.Modem in oddajni ruckus pa v pritličju. Smo bolj na samem, samo tri hiše...TV dela preko ruckusa čist lepo...z internetom pa so čedalje večji problemi...ker smo šele pred dvema tednoma bili priklopljeni na linijo, smo v tem enomesečnem "free" obdobju.Sedaj je paket 4mb, odločili pa se bomo sigurno za 10mb. Internet je nekaj časa deloval dobro, z občasnimi prekinitvami. Sedaj pa ga kar naenkrat zmanjka in ga ni (brezžičnega) tudi po dve uri...potem se spet pojavi za pol ure in tako dalje...Laptopa sem danes odnesel v pritličje hiše v prostor, kjer je tudi modem in je deloval normalno. Nato sem se premaknil v sosednji prostor in je že začelo prekinjat. Ko sem laptopa odnesel nazaj v prvo nadstropje, je internet nekaj minut bil, nato pa spet šel...Očitno je nekaj narobe z modemom? Zanimivo, ker prvih nekaj dni je internet (brezžični) delal normalno...Menjat modem ali kupit en navadni router ter ga priklopit na modem? Se da internet povezat tudi preko ruckusa ter kako? (če je problem v modemu ali drugih dejavnikih) Težave z brezž. internetom so ne glede na obremenjenost ( 2tv + 2 rač., ali samo 1 računalnik na netu...) Zanimivo, ker sosed ima enak modem 50 m stran in mi omrežje njegovo najde (on že ima 10mb paket...), vendar je zaščiten z geslom (samo za info). Moj modem je pa 2 m zračne linije pod mano, pa tema...

Hvala za morebiten nasvet in lep pozdrav
Hvala in lp
Staro 17.01.2012, 13:25
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.075
Privzeto Re: Težave WiFi

Citat:
Objavil-a mglazer Prikaži sporočila
Do interneta dostopam brezžično preko modema (siol) v družinski hiši. TV signal pa tudi brezžično preko sistema Ruckus...Računalnik (prenosni) in TV se nahajata v prvem nadstropju v hiši.Modem in oddajni ruckus pa v pritličju. Smo bolj na samem, samo tri hiše...TV dela preko ruckusa čist lepo...z internetom pa so čedalje večji problemi...ker smo šele pred dvema tednoma bili priklopljeni na linijo, smo v tem enomesečnem "free" obdobju.Sedaj je paket 4mb, odločili pa se bomo sigurno za 10mb. Internet je nekaj časa deloval dobro, z občasnimi prekinitvami. Sedaj pa ga kar naenkrat zmanjka in ga ni (brezžičnega) tudi po dve uri...potem se spet pojavi za pol ure in tako dalje...Laptopa sem danes odnesel v pritličje hiše v prostor, kjer je tudi modem in je deloval normalno. Nato sem se premaknil v sosednji prostor in je že začelo prekinjat. Ko sem laptopa odnesel nazaj v prvo nadstropje, je internet nekaj minut bil, nato pa spet šel...Očitno je nekaj narobe z modemom? Zanimivo, ker prvih nekaj dni je internet (brezžični) delal normalno...Menjat modem ali kupit en navadni router ter ga priklopit na modem? Se da internet povezat tudi preko ruckusa ter kako? (če je problem v modemu ali drugih dejavnikih) Težave z brezž. internetom so ne glede na obremenjenost ( 2tv + 2 rač., ali samo 1 računalnik na netu...) Zanimivo, ker sosed ima enak modem 50 m stran in mi omrežje njegovo najde (on že ima 10mb paket...), vendar je zaščiten z geslom (samo za info). Moj modem je pa 2 m zračne linije pod mano, pa tema...

Hvala za morebiten nasvet in lep pozdrav
Hvala in lp
Teževe z wifi povezavo lahko povzoroča kar nekaj stvari.
Ker sumiš na povezavo med prenosnikom in ruterjem je najenostavneje da ko imaš povezavo vzpostavljeno preveriš moč wifi signala.To je ponavadi v opisu brezžične povezave ali statusu kartice.....vidno.
Tako boš najbolje videl če je signala dovolj.
Če signala ni dovolj boš moral za modem postaviti en močnejši ruter.
Preko ruckusa internet gre,samo odvisno kateri paket ruckusa imaš.Ali je oddajnik 2825 ali 2811 ??.Ker ta dva sta bila v siolovih paketih.Ker da dopušča promet za internet in iptv mora bit 2825.
l.p
Staro 17.01.2012, 14:28
Novinec

Hja, preko ruckusa potem ne bo šlo, ker je 2811...Očitno bom moral nabavit en router...A je vseeno kakšen ali kake posebnosti (samo to še...) In ali je zato potem modem treba kaj ponastavit al samo priklopim router na modem in je to to?

Hvala in lp
Staro 17.01.2012, 20:13
Shotky Uporabnik Shotky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Shotky
Član od: Jan 2005
Naslov: Na kavču
Sporočila: 1.047

wrt54gs (linksys) pa bo tudi sosed videl tvoj signal.
Staro 17.01.2012, 21:11
Novinec

Hvala
Staro 17.01.2012, 22:16
Uporabnik

Pa ne pozabi z DD-WRT flashat, drugac ne deluje.
Staro 18.01.2012, 21:33
Novinec

Z DD -WRT flashat? What´s that?
Staro 18.01.2012, 21:42
Uporabnik

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php...s_a.2Fb.2Fg.29

To je firmware ki izkoristi vse možnosti routerja!
Sledi navodilom za tvoj router na omenjeni strani.

Značke
težave, wifi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave in rešitve z brezžično povezavo 080 Urban Tehnična pomoč 224 25.01.2021 13:34
samsung galaxy s2 in Wifi maum Tehnična pomoč 6 15.07.2011 10:56
Sinope WiFi in ZTE Blade, Android Froyo 2.2 schnapsi Tehnična pomoč 2 26.03.2011 22:05
Težave z sliko in zvokom?! tattoer SiOL TV 2 27.11.2010 07:55
Težave s sliko in zvokom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 12:01

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:04.