Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 16.01.2019, 14:47
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.394
Privzeto Re: NEO Smartbox tehnične težave

Citat:
Objavil-a btomaz_ Prikaži sporočila
Zelo me čudi, da je pri NEO sliki naenkrat problem v HDMI kablih, nastavitvah TV aparatov in še čemu. Mar je NEO res taka mimoza, da mora vsa periferija 100% »štimati«, da bi dal dobro sliko od sebe. Do sedaj se ni bilo potrebno ubadati s takimi težavami. BOX sem povezal s TV in vse je steklo. Dobra slika, jasno vidna razlika med HD in SD, hišni kino je prebavljal tudi Dolby signal. Če samo omenim, da za BOX uporabljam še HDMI kabel iz časa Sagema in je slika odlična. Tudi na HDMI portu 1, 2, 3….x, y.
Ta kabel in ostali ki jih uporabljam, so t.i. »high-end« kabli, ki so jih reklamirali in sem v dobri veri, da kupujem nekaj več, tudi plačal (zlati kontaktki, oplet in podobno ). Kmalu pa so neodvisni testi pokazali, da tudi tisti cenejši, svojo nalogo opravijo enako dobro. Sploh pri običajnih dolžinah od 0,8m do 1,80 m. Tako, da dvomim v krivdo kabla, HDMI porta, TV aparata in česar še. Bolj me skrbi NEO.
Težko verjamem, da imamo vsi, ki se tukaj pritožujemo, HDMI kable slabe kakovosti ali napačno nastavljene TV sprejemnike, ali morda celo slabe oči. Na BOXih je bilo le tu in tam prebrati o takih težavah. Mnenja sem, da je pri NEO potrebno »poštimati« drobovino, bolj kot pa eksperimentirati s kabli, porti, nastavitvami TV. Le zakaj to pri Boxih ni bilo potrebno?
Dejstvo je, da se je večini uporabnikom, ki so prijavili slabo sliko, kvaliteta izboljšala, ko so komuniaktor NEO na TV priključili s HDMI-jem, ki pride v štali. Zadevo bomo še preverjali naprej.

Lp, Črt
Staro 16.01.2019, 14:49

Citat:
Objavil-a Tad3k Prikaži sporočila
Imam enak problem, vklopljen hdmi cec, vklopim neo se prižge tv, neota ne zazna. Enako ne dela če najprej vklopim neo potem pa tv. Tudi ko zamenjam input in dam nazaj na neo ga ne prepozna. Potreben izklop/vklop, če to ne pomaga pa izključitev iz elektrike (LG TV).
Prosim, da mi na ZS sporočite uporabniško ime, kontaktno številko ter tip LG TV-ja.

Lp, Črt
Staro 16.01.2019, 14:50

Citat:
Objavil-a dacapio Prikaži sporočila
Spremenilo mi je v uporabniško ime ja.
Zadevo sem javil naprej, bo odpravljeno z eno izmed naslednjih verzij programske opreme.

Lp, Črt
Staro 16.01.2019, 15:06

Citat:
Objavil-a Schvarc Prikaži sporočila
Pozdravljeni,
Tudi meni se pojavlja enak problem že od samega zacetka(cca.7 dni), TV Philips. Je pa Neo priklopljen sicer na Yamahin reciver.
Prav tako mi ze dva dni ne deluje prikaz programov, prav tako jih ni moč prestavljati z navigacijskimi tipkami gor/dol.
Prosim, da mi na ZS sporočite uporabniško ime, kontaktno številko ter tip Philips TV-ja.

Glede druge težave bi vas prosil, da komuniaktor NEO resetirate. Lahko samo rečete resetiraj me. Lp, Črt
Staro 16.01.2019, 15:14

Citat:
Objavil-a nescafe Prikaži sporočila
Ko vklopim tv, moram nato pritisniti še en gumb na daljincu neo, da sploh začne predvajati program. Če samo prižgem tv, mi sporoči, da hdmi vhod ni priklopljen, zato moram še ne neo daljincu pritisniti katerikoli gumb, da mi začne predvajati program. To je zelo nepraktično. Pri box si samo z enim daljincem prižgal tv in je zadeva takoj funkcionirala. Pri box, če imaš na radijskem programu in nato izklopiš tv bo zadeva ostala na tem programu tudi, ko tv ponovno prižgeš. Pri NEO pa se ti kar sam preklopi na tv program, čeprav si imel na radijskem programu. Radijski programi na NEO sploh nimajo svoje številke, čeprav so pri razporejanju tv programov navedeni kot na box.
Da ne omenjam ogleda nazaj, ki na NEO deluje mnogo počasneje kot na box. Sploh prevrtavanje je zelo netekoče in traja, da se preklaplja med živo sliko in prevrtavanjem.
Pa snemanje še vedno ne deluje.
Zaenkrat je NEO v primerjavi z box korak nazaj. Tako opevana novost, pa toliko začetniških težav, da kar glava boli. Glavno, da TS hitro zaračuna 30 EUR, pa nekajkrat letno dviguje naročnino, zmanjšuje popuste in druge ugodnosti. Ne vem, kdaj je bil v tv shemo nazadnje dodan kak kvaliteten program oz. da bi obstoječe ponudili v HD, kot ima konkurenca že več let (ZDF, ARD, GOLD, SERVUS TV, ...).
REs je, komunikator NEO ima še vedno nekaj "porodnih težav", ki jih urejamo. Prosim, da mi na ZS sporočite svoje uporabniško ime, kontaktno številko in model TV-aparata.
Tudi glede radia smo to že opazili, ter sprožili preverbo pri tehnikih. Težav pri ogledu nazaj nisem opazil, ravno obratno, še posebej pri previjanju.

Lp, Črt
Staro 16.01.2019, 20:12
Matticx Uporabnik Matticx ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2018
Sporočila: 157

Slika je slabsa kot na S boxu pa.imam HDMI kabel za 4 K ...ni bil tko pocen in OLED LG TV...
Odgovorite s citatom
Staro 16.01.2019, 21:03
UrSt Uporabnik UrSt ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2019
Sporočila: 2

Tudi jaz imam težave s sliko, saj se po izključitvi z daljincem neo več ne prižge in ga je potrebno resetirati ali izključiti iz napajanja. Televizor lg 55uh650v. S starim boxom je vse normalno delovalo. Zamenjal sem kable, cec vkljucil in izključil in nič ne pomaga.
Odgovorite s citatom
Staro 17.01.2019, 13:06
buchman Uporabnik buchman ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2008
Sporočila: 16

1.se prek neota da brezplačno nadgraditi standard v megahd shemo-kako?
2.Teletekst bo kdaj dodan v neo, nekateri ga še vedno uporabljamo?
Odgovorite s citatom
Staro 17.01.2019, 14:00
habi Uporabnik habi ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2006
Sporočila: 29

S pilotom od TV sem lahko prižgal Box in upravljal vse funkcije box-a. Sedaj, pa kot že ostali navajajo se NEO niti ne vklopi. Pilot od televizorja (samsung), ki je mimogrede skoraj enak kot od NEO z vsemi funkcijami, pa se ne poveže z NEO-m (CEC je vklopljen na TV in NEO). TV javi, da na NEO ni vklopljen IR sprejemnik. Bo to odpravljeno?
Pa še to, kje se nahaja HBO GO. Med videotekami ga ni.
Odgovorite s citatom
Staro 17.01.2019, 16:20
mato22 Uporabnik mato22 ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2006
Sporočila: 54

Citat:
Objavil-a Tad3k Prikaži sporočila
Imam enak problem, vklopljen hdmi cec, vklopim neo se prižge tv, neota ne zazna. Enako ne dela če najprej vklopim neo potem pa tv. Tudi ko zamenjam input in dam nazaj na neo ga ne prepozna. Potreben izklop/vklop, če to ne pomaga pa izključitev iz elektrike (LG TV).
Enako težavo imam jaz. Sicer so vse komponente povezane preko DENON receiverja.
Ko stisnem gumb za vklop na NEO se vse lepo prižge, samo programi se ne prikažejo. Potrebno je spet ugasniti NEO in ponovno prižgati, da se prikažejo programi.

Enako je z daljincem od TV-ja. Vse se prižge, samo programov ni (črna slika). Izklopim NEO in vklopim in deluje.

Prav tako ne dela izklop naprav, če ugasneš vse z NEO daljincem. Ugasne se NEO, ostalo ne...
Če ugasnem z daljincem od TV-ja, se vse lepo ugasne, tudi NEO.

TV je Samsung UE55H7000.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
neo, smartbox, tehnične, težave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave z sliko in zvokom?! tattoer SiOL TV 2 27.11.2010 06:55
Težave s sliko in zvokom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 11:01
Težave s SiOL TV vmesnikom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 11:00

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:39.