Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 05.01.2008, 13:39
maateey Uporabnik maateey ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Sporočila: 1
Privzeto Re: Težave z povezavo, hitrostjo...itd...

Hmmm mene tud nekej zanima. Mam povezavo 4MB .. in mi sicer dela super samo je pa en problem .. prej k sm meu povezavo 1MB mi je uploadalo (torrenti pa te stvar) z okoli 60kb/s ... sedaj ko pa imam 4MB mi uploada z isto hitrostjo .. kar se mi ne zdi logično. Hitrost downloada mi pride tudi skoraj do 700kb/s medtem ko je bla hitrost pri povezavi 1MB največ 100kb/s .. hitrost uploada je pa ista ... je to logično????
Odgovorite s citatom
Staro 05.01.2008, 19:29
Voti Uporabnik Voti ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 75

ni logicno
samo si lahko vesel. da si imel tak upload pri 1M liniji
Odgovorite s citatom
Staro 06.01.2008, 12:02
nmbskobe Uporabnik nmbskobe ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce nmbskobe
Član od: Dec 2007
Sporočila: 104

Citat:
Objavil-a maateey Prikaži sporočila
Hmmm mene tud nekej zanima. Mam povezavo 4MB .. in mi sicer dela super samo je pa en problem .. prej k sm meu povezavo 1MB mi je uploadalo (torrenti pa te stvar) z okoli 60kb/s ... sedaj ko pa imam 4MB mi uploada z isto hitrostjo .. kar se mi ne zdi logično. Hitrost downloada mi pride tudi skoraj do 700kb/s medtem ko je bla hitrost pri povezavi 1MB največ 100kb/s .. hitrost uploada je pa ista ... je to logično????
Pri paketu 1M (1024/256) nikakor nisi mogel imeti 60kbps upload-a. Max. upload pri tem paketu je namreč 32kbps (256:8).
Za paket 4M (4096/512) pa je 60kbps upload-a normalno le download se mi zdi previsok. Max. download je namreč 512kbps (4096:8).

Lp,
Odgovorite s citatom
Staro 26.01.2008, 11:09
Nigh Uporabnik Nigh ni prijavljen
Novinec
Naslov: Bela krajina
Sporočila: 15

[IMG][/IMG]

Pozdravljeni zopet!

Mene zanima kaj so te napake ki jih modem neprestano našteva?

Hvala, Lp, Uroš
Odgovorite s citatom
Staro 13.04.2008, 20:29
Jozef Uporabnik Jozef ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2006
Sporočila: 6

da še jaz obudim temo

Sestrična ima v Velikem Črnelem (zraven Ivančne Gorice) velike težave s telefonom (ISDN). V slušalki kar precej močno šumi, dostikrat se ne da ne klicat, ne sprejemat klicev. ADSL pa tudi, včasih dela, včasih pa ne. Zdaj ne dela že en teden+
Tam so mi rekli, da so že dostkrat klical na pomoč uporabnikov oz. na telekom, pa vedno isto. Pride tehnik, nekaj pobrkla in zadeva je enaka, enkrat so ji predlagali celo zamenjavo telefona!!!! (ki so ga celo res zamenjali-situacija ista). Ko je moja teta vprašala, če drugim enako za***ava linija (kabel gre v vasi po zraku), je rekel, da o tem nič ne ve. Sepravi, da se dozdaj očitno ni še nobeden pritožil in je napaka samo pri tej bajti. Kabel se pri hiši od sestrične tudi zaključi.

Ker vem, da so nekateri iz Telekoma tu na forumu, bi vprašal, če bi se dal kaj naredit glede linije, ker zadeva resnično ne dela, tam pa rabijo internet obupno. Naj omenim, da ko internet dela lepo vleče 1Mbit/256kbps
Odgovorite s citatom
Staro 13.04.2008, 21:17
ruger Uporabnik ruger ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2006
Sporočila: 40

glede hitrosti imam tudi sam eno vprašanje. Ko so mi odprli na centrali tri paket t.j. 2 mb/384 kb, mi je internet vlekel brez težav do 300kb/s in upload do 50 kb/S. Sedaj, ko smo ugotovili, da sem preveč oddaljen za normalno delovanje televizije, so na centrali vspostavili prejšnje stanje. Tako mi sedaj ne potegne več kot 220 in še to ponavadi samo na začetku prenosa (običajna je 170 kb/s), upload pa gre približno 40 kb/s. Ni mi jasno kaj so sedaj sčarali na centrali?
Odgovorite s citatom
Staro 14.04.2008, 22:12
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Jozef Prikaži sporočila
da še jaz obudim temo

Sestrična ima v Velikem Črnelem (zraven Ivančne Gorice) velike težave s telefonom (ISDN). V slušalki kar precej močno šumi, dostikrat se ne da ne klicat, ne sprejemat klicev. ADSL pa tudi, včasih dela, včasih pa ne. Zdaj ne dela že en teden+
Tam so mi rekli, da so že dostkrat klical na pomoč uporabnikov oz. na telekom, pa vedno isto. Pride tehnik, nekaj pobrkla in zadeva je enaka, enkrat so ji predlagali celo zamenjavo telefona!!!! (ki so ga celo res zamenjali-situacija ista). Ko je moja teta vprašala, če drugim enako za***ava linija (kabel gre v vasi po zraku), je rekel, da o tem nič ne ve. Sepravi, da se dozdaj očitno ni še nobeden pritožil in je napaka samo pri tej bajti. Kabel se pri hiši od sestrične tudi zaključi.

Ker vem, da so nekateri iz Telekoma tu na forumu, bi vprašal, če bi se dal kaj naredit glede linije, ker zadeva resnično ne dela, tam pa rabijo internet obupno. Naj omenim, da ko internet dela lepo vleče 1Mbit/256kbps
Žal ni moje področje. Svetujem prijavo napake na 080 1000.
Sumim na slabo linijo(spoji, kabel...)

Lp,
Odgovorite s citatom
Staro 14.04.2008, 22:14
Pripravnik

Citat:
Objavil-a ruger Prikaži sporočila
glede hitrosti imam tudi sam eno vprašanje. Ko so mi odprli na centrali tri paket t.j. 2 mb/384 kb, mi je internet vlekel brez težav do 300kb/s in upload do 50 kb/S. Sedaj, ko smo ugotovili, da sem preveč oddaljen za normalno delovanje televizije, so na centrali vspostavili prejšnje stanje. Tako mi sedaj ne potegne več kot 220 in še to ponavadi samo na začetku prenosa (običajna je 170 kb/s), upload pa gre približno 40 kb/s. Ni mi jasno kaj so sedaj sčarali na centrali?
Žal isto...080 1000.

Lp,
Odgovorite s citatom
Staro 21.04.2008, 12:24
vojteh Uporabnik vojteh ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce vojteh
Član od: Nov 2006
Sporočila: 94

Pa kaj zaboga se dogaja na Celjskem,da že od prejšnjega torka kocka televizija internet pa prekinja in hitrost nih .Na siol tehnično pomoč je že bilo trikrat javljeno,pa do danes še ni nič urejeno.
Odgovorite s citatom
Staro 21.04.2008, 13:58
Iapetos Uporabnik Iapetos ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2007
Sporočila: 12

Citat:
Objavil-a ruger Prikaži sporočila
Pri 2 Mb/384kb naj bi ti teoretično vleklo 256kB/s download in 48kB/s upload.To je teoretično.Jaz nisem pri 2Mb/384kb nikoli dosegel te hitrosti.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
hitrostjoitd, povezavo, težave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave s povezavo Erikfrik Računalništvo in internet 3 20.12.2007 15:07
težave z povezavo pteichme Tehnična pomoč 5 02.08.2007 20:03
Težave z Ruckus Wireless povezavo Dravlje Tehnična pomoč 4 27.03.2007 08:04
težave z internet povezavo modelko Tehnična pomoč 17 03.03.2007 09:27
Težave s SiolTV simon123 SiOL TV 13 10.09.2006 11:02

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:56.