Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 26.10.2013, 12:28
Sonwaas Uporabnik Sonwaas ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2013
Sporočila: 3
Privzeto Igra se noče povezati na server

Pred kratkim sem postla nov Siolov naročnik. Dobili smo tudi router Innbox V50U. Vse od takrat se igra Dota 2 noče povezati na server. Zaenkrat sem poskusil z izključitvijo požarnega zidu, vendar to ni pomagalo. Ko sem se povezal na svoje prejšnjo wireless omrežje, prek katerega do interneta dostopam skozi svojega prejšnjega ponudnika, je povezava na server stekla brez problema. Prosil bi vas za pomoč, saj je očitno problem na strani nove internetne povezave.

Še 2 sliki, najprej sem se poskusil povezati preko svoje nove povezave, nato sem pa še preklopil na star wi-fi, kjer je star ponudnik.

Rad bi omenil, da z drugimi stvarmi in igrami ni problemov.
EDIT: Isti problem je z igro League of Legends, obema je skupno da se skupaj z ostalimi igralci povezuješ na server, ki ga gostijo oni (Valve v prvem, Riot Games v drugem primeru).

Nazadnje uredil Sonwaas : 26.10.2013 ob 14:53.
Odgovorite s citatom
Staro 27.10.2013, 09:00
tbc Uporabnik tbc ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2012
Sporočila: 41
Privzeto Re: Igra se noče povezati na server

Pozdravljen
Na inbox-u je potrebno odpreti porte po katerih se igre povezujejo na server

LP
Odgovorite s citatom
Staro 27.10.2013, 11:31
Novinec

Bi lahko to malce bolje razložil?
Sem naredil tole (Steam naj bi uporabljal vse porte v rangu 27000-28999, čeprav jih Dota uporablja le prbl. prvih 50).

Zadeva ni rešena, zato dvomim da je problem v portih. Kot sem že malo brskal je problem v spuščanju UDP paketov, kar pa je običajno težava na strani routerjevega firewalla ali pa ponudnika.
Prav tako naj ne bi bilo potrebno odpirati portov za igranje te igre, uradna izjava:
Citat:
Objavil-a Zoid
Do I need to forward any ports to play Dota 2?
No. Dota 2 is played on Valve hosted dedicated servers and no other players connect to you.
(pobrano iz http://dev.dota2.com/showthread.php?t=15261)

Nazadnje uredil Sonwaas : 27.10.2013 ob 11:40.
Odgovorite s citatom
Staro 30.10.2013, 19:55
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 852

Na modemu ti ni potrebno prav nič spreminjati! Igra se, ko jo naložiš poveže na oddaljeni strežnik preko katerega potem igra poteka.

Vrata bi moral odpirati samo če bi postavljal svoj igralni strežnik ampak tega ne počneš, niti ta igra tega ne omogoča.

Kot je razvidno iz posnetkov, ki si jih prilepil se igra poizkušati povezati na IP naslov 146.66.155.152 ampak neuspešno.

Če se ti še vedno ne uspe povezati potem na svojem računalniku preveri:
- da ti ne teče kakšen požarni zid s katerim si blokiral odhodne povezave,
- če imaš dinamičen IP naslov, prekini povezavo in jo na novo vzpostavi, da pridobiš novega.

Stanje strežnikov lahko preveriš na:
http://www.game-monitor.com/search.p...146.66.155.152

Če ti še vedno ne deluje potem se obrni na tehnično pomoč, da preverijo zadevo ali pa zaprosi za statičen IP naslov (slednje je brezplačno in IP, ki ga dobiš bo iz drugega ranga).

Če ti po dodelitvi zadeva še vedno ne deluje se obrni na tehnično pomoč, da preverijo zakaj in kje prihaja do napake oziroma blokade.
Odgovorite s citatom
Staro 18.11.2013, 18:58
Novinec

Citat:
Objavil-a mnheia Prikaži sporočila
Na modemu ti ni potrebno prav nič spreminjati! Igra se, ko jo naložiš poveže na oddaljeni strežnik preko katerega potem igra poteka.

Vrata bi moral odpirati samo če bi postavljal svoj igralni strežnik ampak tega ne počneš, niti ta igra tega ne omogoča.

Kot je razvidno iz posnetkov, ki si jih prilepil se igra poizkušati povezati na IP naslov 146.66.155.152 ampak neuspešno.

Če se ti še vedno ne uspe povezati potem na svojem računalniku preveri:
- da ti ne teče kakšen požarni zid s katerim si blokiral odhodne povezave,
- če imaš dinamičen IP naslov, prekini povezavo in jo na novo vzpostavi, da pridobiš novega.

Stanje strežnikov lahko preveriš na:
http://www.game-monitor.com/search.p...146.66.155.152

Če ti še vedno ne deluje potem se obrni na tehnično pomoč, da preverijo zadevo ali pa zaprosi za statičen IP naslov (slednje je brezplačno in IP, ki ga dobiš bo iz drugega ranga).

Če ti po dodelitvi zadeva še vedno ne deluje se obrni na tehnično pomoč, da preverijo zakaj in kje prihaja do napake oziroma blokade.
Ne in ne, tehnična pomoč ni pomagala, trdijo da napaka ni na njihovi strani. Kar mi še vedno ne razloži zakaj špil dela brez problema prek Linksys routerja na T-2 omrežju.
Odgovorite s citatom
Staro 19.11.2013, 13:54
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.595

Citat:
Objavil-a Sonwaas Prikaži sporočila
Ne in ne, tehnična pomoč ni pomagala, trdijo da napaka ni na njihovi strani. Kar mi še vedno ne razloži zakaj špil dela brez problema prek Linksys routerja na T-2 omrežju.
V primeru, da napotki 'mnheia' (hvala) niso pomagali, nam nam na ZS sporočite uporabniško ime ter konkretne strežnike (in porte), s katerimi so težave. Primer bodo pogledal še naši mrežisti, po tem, ko bomo še enkrat preverili morebitne napake na Innbox modemu.

Boštjan
Odgovori

Značke
igra, noče, povezati, server

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Domači FTP server nejc Računalništvo in internet 0 06.05.2009 07:48
Mail server pcs Tehnična pomoč 7 04.03.2008 16:22
Legendarna igra Quake2... careem Igre, konzole 3 13.01.2007 01:48

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:10.