Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 16.04.2006, 22:02
jaka-25 Uporabnik jaka-25 ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2006
Sporočila: 14
Privzeto Delnice v SCG???

In sicer me zanima, če kdo od vas tukaj ve kaj o delnicah Luke Bar? Te delnice so namreč zelo poceni in naj bi v kratkem podražile zaradi privatizacije!
Zanima me, če ima kdo kakšne podatke o tem?
Staro 16.04.2006, 23:15
De_Tomaso Uporabnik De_Tomaso ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jan 2005
Sporočila: 114
Privzeto Re: Delnice v SCG???

Luka Bar se že več let prodaja, tako kot tudi vsa podjetja v tistem okrožju. Lastninsko so stvari zelo neurejene, prav tako je v podjetju še cel kup delavcev, ki še miselno niso preklopili sistema. Plus tega je še cel kup problemov z neurejenem knjiženjem parcel v naravi v Luki in en kup šprudla.

Predvidevam, da če bi kupoval celo Luko, ne bi spraševal tukaj na forumu, za eno delnico ali pa 100 pa ne vem kaj naj ti rečem. Vsekakor je kar nekaj slovenskih kupcev tam okoli, nekateri so že kupili določena podjetja (pa so jim nove direktorje delavci tepli), nekateri se pripravljajo na gradnje tam dol, večinoma pa gre iz Sloveniji predvsem za investicije v turizem v tistih krajih, kjer pa se spet pojavljajo enake težave kot v Luki Bar, tako da investirajo zelo samo zelo "pogumni" in tisti, ki se uspejo zmenit za kakšne posebne posle na več področijih hkrati. Veliko vprašanje je, če se bo splačalo kupovati male delnice tam doli, ker če ne bodo v kontrolnem paketu ne bodo vredne skoraj nič, vrednost celotnega podjetja pa je vprašanje, če se bo sploh dvignila. Lažje je naredit novo podjetje in staro vreči v stečaj, kot pa gradi na nečem, kar nima prihodnosti in tako dvigovati vrednost podjetja in seveda tudi vsem delnicam.

Ob vseh tegobah pa ostaja nekaj pozitivnih strani. Morje imajo lepo, toplo vreme imajo in vlada Črne Gore je odlična gostiteljica, če si resen kupec.

Nazadnje uredil De_Tomaso : 16.04.2006 ob 23:19.
Staro 16.04.2006, 23:49
Novinec

Hvala za koristne nasvete in informacije!!! Zdej mam namreč nekaj delnic Kemofarmacije, ki ne kažejo v smeri nekega zaslužka, moj svetovalec pa mi je svetoval to kar sem pisal prej, torej Luko Bar in Elektroprivrjedo! Zdej pa sem malo skeptičen ker vem da je tam dol vse slabo poštimano kar se tiče teh stvari, on pa mi govori da se da dobro zalužiti! Sam raje vtaknem denar v sklad pri nas in saj vem kje sem kot pa da mam delnice ene črnogorske Luke ki bi znala kao prnest dost profita! In najbrš bom naredil prav to!!!
Staro 17.04.2006, 00:06
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664

daj mal povej kako je to z davki od dobička(a ga plačaš tukaj), provizijami, preko koga kupuješ..
Staro 17.04.2006, 00:15
Novinec

Preko posrednika kupujem, prodal pa nisem še nič tko da ti več ne vem povedat!!!
Staro 26.04.2006, 18:14
Replika Uporabnik Replika ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2006
Sporočila: 6

to je replika; ustvarjena za podjetne

Vstopne in izstopne provizije so relativno drage na trgu bivših jugoslovanskih republik in od teh provizij posredniki še ne dobijo nič. Svetujem ti upravljanje premoženja pri eni banki ali BPH in delitev dobička 10%:90 % zate.

Če pa si drzen in pogumen pa si samo odpreš devizni račun v EUR in sam daš nakupna naročila in banka ali BPH ti to kupi. Vendar ti raje predlagam borzni trg na HR in BIH.
Staro 26.04.2006, 22:49
Novinec

Hvala za odgovor in nasvete!!!

Značke
delnice, scg

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:55.