Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 01.06.2006, 13:25
katia Uporabnik katia ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2006
Sporočila: 2
Question Nestrpnost med mladimi

Čao, zanimajo me vaše izkušnje glede nestrpnosti med mladimi pri nas. Prijatelja, ki je gej so namreč grdo pretepli in nato se je v klapi razpredla debata o nestrpnosti na splošno pri nas...homofobija, tujci, čefurji (se opravičujem za slabšalni izraz ), džamija-vera itd. Mogoče sem malce naivno trdila, da pri nas je pa tega zelo malo...ne vem, nisem imela veliko slabih izkušenj (razen z redarji v lokalih ). Pa me zanimajo vaše izkušnje...da si malce razširim obzorje in ustvarim (morda) bolj realno sliko situacije pri nas.
Lep dan še naprej
Staro 01.06.2006, 13:50
ozayrus Uporabnik ozayrus ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce ozayrus
Član od: Sep 2001
Naslov: Looking for Vivid studio
Sporočila: 700
Privzeto Re: Nestrpnost med mladimi

Citat:
Objavil-a katia
Čao, zanimajo me vaše izkušnje glede nestrpnosti med mladimi pri nas. Prijatelja, ki je gej so namreč grdo pretepli in nato se je v klapi razpredla debata o nestrpnosti na splošno pri nas...homofobija, tujci, čefurji (se opravičujem za slabšalni izraz ), džamija-vera itd. Mogoče sem malce naivno trdila, da pri nas je pa tega zelo malo...ne vem, nisem imela veliko slabih izkušenj (razen z redarji v lokalih ). Pa me zanimajo vaše izkušnje...da si malce razširim obzorje in ustvarim (morda) bolj realno sliko situacije pri nas.
Lep dan še naprej
Ne vem sicer, kako si lahko ustavrila sliko, da je pri nas malo nestrpnosti, ko pa cela evropska javnost nabija, kako mamo slabo urejene stavri. Ti pa vseeno zavidam, ker verjetno živiš v takem okolju, ki ni tako nestrpen do "drugačnih", da si šele sedaj pomislilsa, da je temu drugače.
Osebno mislim, da se čisto nič ne razlikujemo od ostalega prebivalstva na zemlji. V vsaki državi je nestpnost, ksenofobija (če kdo meni dugače, naj imneuje državo, ki tega nima). To je na žalost normalen proces, dejavnik pri človeškemu bitju.
Staro 01.06.2006, 15:13
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Na splosno se mi mladi ne zdijo nic kaj bolj ali manj nestrpni, kot je nestrpno celotno prebivalstvo. Hocem rect, da mladi ne izstopajo. Marsikaj je najbrz posledica razmer v druzinah - ce vsak dan slisis fotra, kako rece kaksno mastno cez katerokoli populacijo ze, potem je cudez, da nisi nestrpen tudi sam. To, da pa mularija premlati nekoga, ki je drugacen, pa po moje niti ni odraz nestropnosti same po sebi, ampak odraz zdolgocasenosti. In ko si zdolgocasen, si poisces nekaj z `dobrim' razlogom, da to razbijes.
Staro 01.06.2006, 15:44
D' Andre Uporabnik D' Andre ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 677

Odkrita nestrpnost je nadlegovanje in fizično obračunavanje, večina nestrpnosti pa je prikrita, deluje preko opazk in pripomb. Tako da me ne čudi, da tega še nisi bolj intenzivno doživela, sploh če si iz kake vasi ali majšega mesta. Po mojem mnenju smo Slovenci na splošno zelo nestrpen narod - agresija na cesti, vprašanje glede tujcev, priseljencev, vere, nacionalne pripadnosti itd. Nestrpnost je pogojena z strahom in predsodki, kar je lastnost socialno nemočnih in nerazvitih ljudi. Osebno sem videl napad na geja in na muslimanko. V lokalu sredi Ljubljane smo bili družba približno desetih ljudi, med drugim tudi moj mlajši brat in njegov fant, ki sta si namenila poljub ali dva, torej ni šlo za kako izzivanje ali razkazovanje. Izza sosednje mize, kjer je sta sedela dva težka samozvana je*ača plus njuna družba, je prišlo par opazk, ki smo jih ignorirali, dokler ni v brata priletela škatlica cigaret. Vržem čike nazaj češ, vračam jih, eden od modelov znori in se že začneva ravsati, vendar so naju spravili narazen. Kelnar jim je svetoval naj se poberejo, ker so očitno že nekaj spili, in so tudi šli. Vendar so zraven obljubljali še nevemkakšne batine, skratka težki primitivci. Zanimivo pa je, da mrha enega od obeh tipov glasno spodbujala povratne sankcije.
Druga scena je bila, ko so me ustavili kiflci, rutinska kontrola prometa. Kolegico iz Irana, ki tu živi že več let, je policaj nesramno prešlatal (mene se ni niti dotaknil, čeprav je bilo rečeno, da bo zaradi suma, da imam v avtu psihoaktivne substance, pregledal vse). Ker naj bi ženske pregledovale policajke in ker je bil policaj tudi verbalno agresiven, je kolegica znorela in ga odrinila, potem jo je aretiral, tko da smo imeli še cel žur na policiji. Je bilo tud v cajtengih. Model je potem izgubil službo. Podobnih štorij sem slišal že kar nekaj.
Staro 01.06.2006, 15:45
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a katia
Lep dan še naprej
Res je dosti nestrpnosti, samo sama nestrpnost se ne pomeni, da lahko pride do kaznivega dejanja, to, da so tvojega prijatelja pretepli pa ni le nestrpnost, temvec cisto kaznivo dejanje, katere se lahko prijavi ali tozi, policija bi mogla ukrepati, saj tle ni nobene veze kaj je on in ali to njih moti ali ne, nihce nima pravice nekoga pretepsti kr tako.
Staro 01.06.2006, 18:54
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a D' Andre
Odkrita nestrpnost je nadlegovanje in fizično obračunavanje, večina nestrpnosti pa je prikrita, deluje preko opazk in pripomb. Tako da me ne čudi, da tega še nisi bolj intenzivno doživela, sploh če si iz kake vasi ali majšega mesta. Po mojem mnenju smo Slovenci na splošno zelo nestrpen narod - agresija na cesti, vprašanje glede tujcev, priseljencev, vere, nacionalne pripadnosti itd. Nestrpnost je pogojena z strahom in predsodki, kar je lastnost socialno nemočnih in nerazvitih ljudi. Osebno sem videl napad na geja in na muslimanko. V lokalu sredi Ljubljane smo bili družba približno desetih ljudi, med drugim tudi moj mlajši brat in njegov fant, ki sta si namenila poljub ali dva, torej ni šlo za kako izzivanje ali razkazovanje. Izza sosednje mize, kjer je sta sedela dva težka samozvana je*ača plus njuna družba, je prišlo par opazk, ki smo jih ignorirali, dokler ni v brata priletela škatlica cigaret. Vržem čike nazaj češ, vračam jih, eden od modelov znori in se že začneva ravsati, vendar so naju spravili narazen. Kelnar jim je svetoval naj se poberejo, ker so očitno že nekaj spili, in so tudi šli. Vendar so zraven obljubljali še nevemkakšne batine, skratka težki primitivci. Zanimivo pa je, da mrha enega od obeh tipov glasno spodbujala povratne sankcije.
Druga scena je bila, ko so me ustavili kiflci, rutinska kontrola prometa. Kolegico iz Irana, ki tu živi že več let, je policaj nesramno prešlatal (mene se ni niti dotaknil, čeprav je bilo rečeno, da bo zaradi suma, da imam v avtu psihoaktivne substance, pregledal vse). Ker naj bi ženske pregledovale policajke in ker je bil policaj tudi verbalno agresiven, je kolegica znorela in ga odrinila, potem jo je aretiral, tko da smo imeli še cel žur na policiji. Je bilo tud v cajtengih. Model je potem izgubil službo. Podobnih štorij sem slišal že kar nekaj.
Glede drugega primera: cim se moski dotakne zenske, si je potrebno zapisati njegove podatke. Brez ravsanja in podobno. Nato pa lahko prosis policaja, naj nadaljuje s postopkom. Seveda ne podpises zapisnika.
Staro 01.06.2006, 19:46
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026

Sem že povedal, pa bom ponovil:

Problem ni v mladih, problem je v starih.

Mularija kriči, kar stari šepetajo.

Velja za vse narode, ne le Slovence, seveda.
Staro 01.06.2006, 21:08
sJavorshek Uporabnik sJavorshek ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce sJavorshek
Naslov: kva jest vem
Sporočila: 3.275

Rasizma, nasilja in podobnga je dost, sam mal je treba okol pogledat.

Zakaj se dogaja? Iz čistga sovraštva, ker tko govorijo starši? Morbit, ampak glavni razlogi so pa ponavad prikriti.
Staro 01.06.2006, 21:25
ain
Guest
Sporočila: n/a

ja jaz tud nimam negativnih izkušenj... tam pa tam kakšna zmerljivka za bosanca, sam še to ne direktno nekomu, pač pa bolj u stilu opravljanja.
Staro 01.06.2006, 21:33
sJavorshek Uporabnik sJavorshek ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce sJavorshek
Naslov: kva jest vem
Sporočila: 3.275

Tole je blo že sicer obdela v drugi temi, ampak nalepke Tu je Slovenija se men ne zdijo ravno vzor strpnosti. :D
Če človk zna opazvat, se hitr opaz, kje in kako se vse nestrpnost pojavlja.

Značke
mladimi, nestrpnost

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:45.