Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 14.08.2006, 21:12
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026
Privzeto Re: 100% več ženskih diplomank

Citat:
Objavil-a Katrin
Mene bolj zanima vprašanje, kje so vse te diplomiranke? Vodilne položaje 90:10 zavzemajo moški... kje so? Migoče ne dobijo služe ustrezne svoji izobrazbi? Zakaj ne? Kako pridejo moški do teh pložajev s statistično slabšo izobrazbo?
Kaj pa če so moški preprosto-sposobnejši?
Staro 14.08.2006, 21:15
silence Uporabnik silence ni prijavljen
Lady
Prikazne slike uporabnika/ce silence
Član od: Nov 2004
Naslov: Lady's heart 4ever
Sporočila: 31.722

Citat:
Objavil-a ain
bolj spodbuja žensko izobraževanje? kako pa to zgleda?
To so delali v bivši SZ; tipi v vojsko, ženske v šolo. Tko da je na primer v Latviji veliko več žensk na vodilnih mestih, kot moških.:D

Da se nekje en spol bolj forsura od drugega, je odvisno čisto od političnega in gospodarskega položaja posamezne države.

Ženske smo itak drugačne od moških. Ampak, kot je vsak tip samo svoj, isto velja tudi za nas.
Ali je ženske uspešnejša oz ne, od moških predstavnikov, je pa odvisno čist samo od sposobnosti in značaja posameznice. Če je sposobno ''tuff'' je lohk isto ali pa še bolj uspešna od moških. če smo pa pri šoli, pol pa ni nobenih razlik, možnosti imamo iste. Mogoče smo, v splošnem, res bolj pridne.

Poznam pa tud primerke, ki so se z nepretrganim guljenjem prebile skozi faks. Tko, da faks lahko nardi kdorkoli hoče!!
Staro 14.08.2006, 21:17
Mojster

Predvsem je za vas značilno, da ste blazno nevoščljive druga drugi.

Če je ženska lepa, poleg tega pa, bog ne daj, še poslovno uspešna in premožna...pol gre to njenim ženskim znankam blazno v nos.
Staro 14.08.2006, 21:20
Lady

Citat:
Objavil-a Knez

Če je ženska lepa, poleg tega pa, bog ne daj, še poslovno uspešna in premožna...pol gre to njenim ženskim znankam blazno v nos.
O madonca, kake ženske maš pa ti okrog sebe?:O Svoje k svojim pravjo.

Samo pa vseen ne razumem (pa sem se fejst potrudla ) zakuga bi bla ženska ženski fouš, tipu pa ne.
Staro 14.08.2006, 21:26
Mojster

Citat:
Objavil-a silence
O madonca, kake ženske maš pa ti okrog sebe?:O Svoje k svojim pravjo.

Samo pa vseen ne razumem (pa sem se fejst potrudla ) zakuga bi bla ženska ženski fouš, tipu pa ne.
Zelo preprosto.

Veliko žensk mi je recimo reklo, da niso vzdržale v službi, kejr so za šefico imele žensko.da je sedaj, ko je šef moški, vse veliko bolje, npr.

Daj no, ne delaj se, da razumeš, ženska žensko dojemate drugače, kot pa tipa.In če ženska uspe, se takoj začnejo druge spraševati" komu se je ****a prodala"..
Staro 14.08.2006, 21:38
Lady

Citat:
Objavil-a Knez
Zelo preprosto.

Veliko žensk mi je recimo reklo, da niso vzdržale v službi, kejr so za šefico imele žensko.da je sedaj, ko je šef moški, vse veliko bolje, npr.

Daj no, ne delaj se, da razumeš, ženska žensko dojemate drugače, kot pa tipa.In če ženska uspe, se takoj začnejo druge spraševati" komu se je ****a prodala"..
Tam kjer si napisal na primer, bi mogu primer sledit. :D Mogoče primer zakaj le?

Jaz boljše šefice kot sem jo mela do ne dolg nazaj, ne bom mela nikol več v lifu kamorkol bom že šla. Noben tip ji tud do kolen ne sega!

Kar se drugega dela tiče, je pa to odvisno čist od vsake posameznice. Zame ženske niso konkurenca oz tekmice (tud pri tipih ne - ne toleriram nobenga ljubosumja Če se počutiš varno, ni razloga za ljubosumje). Tukaj majo tiste tvoje ženske kolegice probleme. Zame so pa isto moje tekmice kot vsi ostali tipi!
Staro 14.08.2006, 21:40
solsikke Uporabnik solsikke ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce solsikke
Član od: Nov 2003
Sporočila: 16.452

Kaj pa vem, moja izkušnja je pa mal drugačna. Vsi moji podrejeni me imajo zlo radi in baje sem "da best" šefica, tisti pa, ki niso v mojem oddelku, si pa želijo, da bi bila njihova šefica. Krneki.
V glavnem je veliko odvisno od osebe same. Pa naj bo to ženska ali pa moški.
Kar se tiče študija je pa res, da punce še vedno malo več "pridnosti" prinesemo s sabo v šolo/faks.
Staro 14.08.2006, 23:02
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547

Citat:
Objavil-a Knez
Kaj pa če so moški preprosto-sposobnejši?
Možno. Ženske so pametnejše, zato jih več diplomira, moški pa sposobnejši, zato jih je več na vodilnih položajih...
Staro 15.08.2006, 00:11
zink Uporabnik zink ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 6

zadnič je blo po radiju, da je med doktoranti 3% več moških in bi blo treba zato ženske na tem področju pozitivno deskriminirat......
Staro 15.08.2006, 08:29
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a Knez

to gre v nos tudi neznankam ...
le poglej forum mediji ...

Značke
100%, diplomank, več, ženskih

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:45.