Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč > SiOL Komunikator

SiOL Komunikator SiOL komunikator je programska oprema za neposredno sporočanje, ki vam omogoča komuniciranje s prijatelji ali poslovnimi partnerji, z uporabo tekstovnih sporočil, izmenjavo datotek ter IP telefonijo in video klici. Združljiv je z najpopularnejšimi sistemi za neposredno sporočanje, kot so MSN Messenger, Yahoo Messenger, Google talk, Jabber in AIM.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 15.04.2008, 13:59
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719
Privzeto Re: Alternativni VoIP programi

To je s komunikatorja na komunikator - SIP. Na Sinope - Trio mi to ni nikoli uspelo, vedno samo hrešči.
0599xxxxx Odhodni iLBC-30 9380 - 0 ms
193.77.12.187 Dohodni G.711 9575 - 7 ms

S Komunikatorja na Sagem - Trio pa dela takole.
0151xxxxx G.711 1987 - 0 ms
193.77.12.187 G.711 2973 - 3 ms
Staro 16.04.2008, 09:29
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

Kot kaže Siol nima časa za te malenkosti če uporabnikom pač ne deluje
Odgovorite s citatom
Staro 16.04.2008, 11:52
schnapsi Uporabnik schnapsi ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2006
Sporočila: 125

No, torej je takole: zadeva deluje le, ce imata obe strani enak in isti kodek.

Sagem in Sinope in pa vecina drugih ATA ima samo G711 in G729.

Za klice v PSTN Telekom omrezje/Mobitel itd. bi moral delovati tudi iLBC (saj v tem primeru klicemo na gateway), ki po Siolovih zagotovilih podpira tudi Speex in iLBC, ampak to ne deluje dobro. Za iLBC slisimo samo popacen zvok, se niso popravili, ceprav so ze pred letom in pol rekli, da bodo.

Ce klicemo med dvema programoma, se pac izbere skupni kodek. V vecini programov lahko vrstni red priljubljenosti kodekov urejamo sami. Najboljsa sta Speex in iLBC. G729 je tehnicno kul, ampak je tako zasciten kot medved in le redki programi ga podpirajo (na primer Eyebeam).

Vse to v teoriji deluje, ampak kot sem rekel, Siolov gateway najbrz dela nekaj smesnega. Na primer, ce imam izbran G711 in iLBC in klicem na Sagem/Sinope, potem se mi bo izbral iLBC, ki pa ga naprava ne pdopira in posledicno se nic ne slisi. Ne morem si kaj, kot pa domnevati, da pride nekaj narobe pri signalizaciji med odjemalec1, voip.siol.net in Sagem/Sinope, torej voip.siol.net.net dela nekaj smesnega, cesar ne bi smel. Seveda je lahko v resnici cisto nekaj drugegega... aber das werde die Welt nie erfahren...
Odgovorite s citatom
Staro 16.04.2008, 20:55
Uporabnik

Tisti ki uporabljate x-lite, mi lahko kdo pove kako imate nastavljenega na straneh kjer urejaš Sip account,

Presence
mode: presence agent
poll time: 300 sec.
Refresh interval: 3600 sec.

Advanced
Reregister every 3600 sec.
Min time: 20 sec.
Max time: 3600 sec

send keep alives (ni kljukice)
use rport (je kljukica)

enablesesion timers (ni kljukice) 60 sec
sesion timer preference: none

Ker po določenem času enostavno ne morem več poklicati na računalnik, piše mi napaka v povezavi četudi je program registriran na strežnik, ven pa se da klicati
Odgovorite s citatom
Staro 16.04.2008, 22:52
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

send keep alives (kljukica)
Staro 17.04.2008, 11:29
Pripravnik

Ja, tudi jaz sem opazil, da mora biti "Send keep alive" VKLJUCEN. Zgoraj v tej diskusiji je admin rekel, da ga lahko izkljucimo, ampak to ne drzi.

Presence lahko nastavis na Disabled.
Odgovorite s citatom
Staro 17.04.2008, 11:39
Pripravnik

Jaz pa sem se igral z Eyebeam/XLite videom. Prvi dan je vse lepo delalo. Na eni strani je bil Eyebeam, na drugi strani pa XLite. V obeh sva imela nastavljen SAMO en kodek in sicer iLBC za avdio in pa H263 za video. Ce je imel Eyebeam se H264 (ki ga XLite nima), potem video ni delal. Torej, spet ista napaka pri izbiri pravega kodeka, kot sem jo ze opisal zgoraj. Z drugimi ponudniki se to ne dogaja, torej mora biti nekaj s Siolom.

Naslednji da smo bili tako navduseni, da smo poskusili z Eyebeamom na obeh straneh. Avdio je delal, video pa nikakor ne. Tudi ce je bil izbran samo H264 na obeh straneh ali pa samo H263. Ocitno zadeva deluje, kakor piha veter.

Zanimo je snemanje pogovorov v Eyebeamu. Mislim sem, da deluje samo za avdio pogovore. Pa sem slucajno kliknil na record in me je posnelo video tudi v nekompresiran avi fajl 6min ~~ 900MB. Zanimivo pri snemanju videa je, da algoritem sam menja med sliko dveh pogovornikov glede na to, kdo trenutno govori. Zadeva deluje zelo dobro, priporocam.

Mimogrede, Eyebeam je tisti program, ki ga Mobitel dobavlja na svojem M-sticku. Najvecji tehnoloski dosezek Mobitela: yeah, right...
Odgovorite s citatom
Staro 18.04.2008, 13:23
Uporabnik

Zanimivo se mi zdi, da ko kličem iz siolove telefonije (razvezan dostop) na komunikator deluje povsem normalno, ko pa kličem iz gsm-a, pa dobim velikokrat napako v povezavi, diši mi na težavo na siolovi strani.
Škoda da so povsem pozabili na ta komunikator.
Odgovorite s citatom
Staro 01.09.2009, 08:35
Flukturr Uporabnik Flukturr ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 74

Citat:
Objavil-a Deflektor Prikaži sporočila
Zanimivo se mi zdi, da ko kličem iz siolove telefonije (razvezan dostop) na komunikator deluje povsem normalno, ko pa kličem iz gsm-a, pa dobim velikokrat napako v povezavi, diši mi na težavo na siolovi strani.
Škoda da so povsem pozabili na ta komunikator.
Škoda da na tem postu ni niti enega rumenega odgovora...
In potem te pošljejo na ta forum ko kaj rabiš.

LPF.
Odgovorite s citatom
Staro 17.08.2010, 20:40
aci Uporabnik aci ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2004
Sporočila: 147

Mene zanima a je kak programček, ki bi na windows mobile omogočil uporabo komunikatorja zadeva bi v tujini prav prišla. Hvala!
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
alternativni, programi, voip

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol Voip Problem SloCop O storitvah 4 11.09.2006 16:46
Mobitel d.d. VOIP Tommy Kebab Mobilna telefonija 0 24.08.2006 01:26

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:02.