Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 13.01.2007, 15:09
Sergent Uporabnik Sergent ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Sergent
Član od: Jan 2007
Naslov: Francija
Sporočila: 44
Privzeto Francoska Legija tujcev

Zanima me ali je kdo pred meseci prebral v časopisu Dnevnik članek ( "Ko sem ubil prvega človeka, nikoli več nisem bil Srečko" - http://www.dnevnik.si/novice/aktualn...zgodba/197392/ ) in kaj misli o tem, oz. o francoski Legiji nasploh?

LP
Staro 13.01.2007, 16:42
Novinec
Privzeto Re: Francoska Legija tujcev

Res je, da bo mesar uporabljal nož, mehanik orodje in vojak orožje. To je nedvomno, toda razlika je v tem, kdaj in v kakšni okoliščini vojak uporabi svoje orožje oz. strelja l!!
Sem pa presenečen, da v Sloveniji nek novinar objavi tak perverzni članek, ker če bi te izjave bile resnične, bi ta človek že zdavnaj moral pred mednarodno vojaško sodišče za vojne zločine! Sicer pa se sprašujem kaj dela naše pravosodje.... ?
Staro 13.01.2007, 16:52
čudežni Uporabnik čudežni ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 649

Če se ne motim, je tale Srečko iz Krasa. Prav tako je želel izdati knjigo življenju, ki ga je tam prebil. ne vem, če so mo knjigo objavili ali izdali. Veliko zgodb naj bi mu tudi "rezali", saj naj bi bile stvari preveč krute.
Po zadnjih podatkih in spremljanju info., Tujska Legija naj ne bi bila več to, kar je nekoč bila ( veliko Romunov, Rusov...).
Staro 13.01.2007, 16:57
Novinec

Citat:
Objavil-a čudežni
Če se ne motim, je tale Srečko iz Krasa. Prav tako je želel izdati knjigo življenju, ki ga je tam prebil. ne vem, če so mo knjigo objavili ali izdali. Veliko zgodb naj bi mu tudi "rezali", saj naj bi bile stvari preveč krute.Po zadnjih podatkih in spremljanju info., Tujska Legija naj ne bi bila več to, kar je nekoč bila ( veliko Romunov, Rusov...).

Krute!? Če je pisal o takšnih stvareh, kot je to bil tisti članek, potem stvari niso bile krute, ampak lažljive in izmišljene!

Kakšna je bila tujska Legija nekoč in kakšna je danes ???
Staro 13.01.2007, 17:23
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Sergent
Krute!? Če je pisal o takšnih stvareh, kot je to bil tisti članek, potem stvari niso bile krute, ampak lažljive in izmišljene!

Kakšna je bila tujska Legija nekoč in kakšna je danes ???
Ne vem, če so bile lažnjive in izmišljene, kajti nisem bil v Legiji. Vem pa, da je ta človek kazal po TV tudi slike in te so se mi zdele še kako resnične. Če pa te dogajanje res tako zanima, potem ti svetujem ,da se lahko oglasiš pri temu Srečku, saj naj bi on že marsikomu pripovedoval zgodbe, jim kazal slike itd...
Kadar slišiš nekoga, ki ti izjavi,da če je Legija res najboljša vojska na svetu, potem res ne ve, katera je najslabša, potem se malce zamisliš.
Lp.
Staro 13.01.2007, 17:34
Novinec

Francoska legija tujcev ni nikakršna paravojaška ali morilska organizacija! Legija tujcev je zakonita ustanova, ki je bazirana na zakonih francoskega pravosodja, ter je popolnoma legalna vojska, kakor je to SV. Francosko pravosodje pa je eno od najbolj demokratičnih v Evropi če ne v svetu.

Sam sem Legionar (Sergent) že skoraj 14 let in ta človek ( Srečko) je res bil v Legiji, a Legionarji ne pobijajo otrok, še najmanj pa jim streljajo v hrbet, kot je to izjavil ta psihopat, da bi pritegnil pozornost nase! Vzrok otvoritve te teme na tem forumo je, kaj mislijo Slovenci o takšnih izjavah in kaj sploh vejo o Francoski Legiji tujcev?

Nazadnje uredil Sergent : 13.01.2007 ob 17:36.
Staro 13.01.2007, 17:43
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Oja. Kajpada. Kaj pa TI ves? Kje si, pravis?
Rada bi vedela za eno samo samcato "organizacijo" (vojsko), ki se res drzi sporazumov, ki ne pobija (tudi) nedolznih, ne strelja na padalce, ne muci vojnih ujetnikov, bla, bla...

Take vojske na tem svetu NI. Ne obstaja. Pika.
Staro 13.01.2007, 17:57
Novinec

Citat:
Objavil-a Andreea
Oja. Kajpada. Kaj pa TI ves? Kje si, pravis?
Rada bi vedela za eno samo samcato "organizacijo" (vojsko), ki se res drzi sporazumov, ki ne pobija (tudi) nedolznih, ne strelja na padalce, ne muci vojnih ujetnikov, bla, bla...

Take vojske na tem svetu NI. Ne obstaja. Pika.

Nisem odprl te teme zato, da bi se kregal ali kakor koli bil agresiven (verbalno).

Kar se pa tiče tvojega vprašanja " Kaj pa ti veš ? " . Pa bodi prepričana, da nekaj "malega" vseeno, glede na to, da sem profesionalni vojak že skoraj 14 let .
Staro 13.01.2007, 17:59
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Sergent
Francoska legija tujcev ni nikakršna paravojaška ali morilska organizacija! Legija tujcev je zakonita ustanova, ki je bazirana na zakonih francoskega pravosodja, ter je popolnoma legalna vojska, kakor je to SV. Francosko pravosodje pa je eno od najbolj demokratičnih v Evropi če ne v svetu.

Sam sem Legionar (Sergent) že skoraj 14 let in ta človek ( Srečko) je res bil v Legiji, a Legionarji ne pobijajo otrok, še najmanj pa jim streljajo v hrbet, kot je to izjavil ta psihopat, da bi pritegnil pozornost nase! Vzrok otvoritve te teme na tem forumo je, kaj mislijo Slovenci o takšnih izjavah in kaj sploh vejo o Francoski Legiji tujcev?

Če si res Legionar, kot trdiš, potem ti jaz pač ne morem pisati stvari ,katerih nisem sam doživel.Verjamem, če si res tam bil,dap oznaš bolje organizacijo, sistem in še kaj od mene.
Bi te pa še nekaj vprašal. Kdaj časovno si ti služil vosjko v legiji?
Glej, Sergent, jaz poznam( ne osebno, ampak na videz) dve osebi, ki sta tam že dolgo časa nazaj bila. Ti dve osebi sta si na las podobni in imata velikanske odklone v normalnem civilnem življenju!
Staro 13.01.2007, 18:11
Novinec

Citat:
Objavil-a čudežni
Če si res Legionar, kot trdiš, potem ti jaz pač ne morem pisati stvari ,katerih nisem sam doživel.Verjamem, če si res tam bil,dap oznaš bolje organizacijo, sistem in še kaj od mene.
Bi te pa še nekaj vprašal. Kdaj časovno si ti služil vosjko v legiji?
Glej, Sergent, jaz poznam( ne osebno, ampak na videz) dve osebi, ki sta tam že dolgo časa nazaj bila. Ti dve osebi sta si na las podobni in imata velikanske odklone v normalnem civilnem življenju!

Jaz sem še vedno v Legiji in to že od leta 1993 in ni stvar v tem, da jaz več vem od kogar koli, ampak ta članek me je šokiral in bi rad vedel, kaj v Sloveniji ljudje mislijo o takšnem članku in nasploh o Legiji.

Nesramne laži me niso toliko revoltirale, kot me je prizadela naivnost tega novinarja! Ne morem verjeti, da v Sloveniji obstaja kar veliko takšnih novinarjev, ki kar tako, nič meni nič tebi, objavijo nek članek, brez da bi v ozadju imeli minimalno moralno odgovornost.

Ne vem? Ali je v Sloveniji res dovolj, da si nek psihopat izmisli neko deseto čudo in novinarji jo bodo takoj objavili in tako pomagali zavajati javnost?!

Ker če je temu tako, potem bi jaz, brez pomoči novinarjev seveda, v na hitro izkoristil priložnost in objavil, da sem kot Sergent francoske Legije tujcev na Kosovu v enem od srbskih barov v centru Kosovske Mitrovice, za isto mizo pil pivo z znanim francoskim Generalom Bidarom, ki je konec leta 2002 poveljeval mednarodnim vojaškim silam, nameščenih na severu Kosova, ter da sem takrat, v istem časovnem obdobju, osebno spoznal svetovno znano holywoodsko igralko Angelino Joli.

Aleluja, zdaj sem pa as! In kdo bi vedel, ali je to res ali ne?

Morda, poudarjam, morda bi novinarji podvomili v resnico nekoga, ki bi izjavil, da je pil rdeče vino iz zlatega Svetega Grala. A to, da je nek Legionar francoske Legije tujcev pobijal otroke, tako da jim je streljal v hrbet, to pa je seveda zgodba stoletja in to bodo vsi verjeli!

Medijska svinjarija nemoralnih novinarjev!

Značke
francoska, legija, tujcev

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:50.