Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 13.01.2007, 18:19
Sergent Uporabnik Sergent ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Sergent
Član od: Jan 2007
Naslov: Francija
Sporočila: 44
Privzeto Re: Francoska Legija tujcev

Veliko je takšnih ki so nekaj slišali o Legiji tujcev od tega ali onega prijatelja, kateremu je nekdo drug povedal, da se je pogovarjal z nekom nekje in je slišal, da so v Legiji tujcev sami morilci, kriminalci in posiljevalci, ki jim seveda poveljuje tako velik črni vrag, da ga ni na svetu večjega! Takšnih govoric sem tudi jaz veliko slišal, preden sem šel v Legijo tujcev, a nikoli tisti, ki mi je razlagal, ni vedel, kaj pravzaprav točno je Legija tujcev, je pa seveda že dosti slišal!

V Sloveniji obstaja negativen mit o Legiji tujcev, a to je en velik bav bav bivše jugoslovanske komunistične antipropagande, ki je takrat uporabljala vsa razpoložljiva sredstva za diskriminacijo tujske Legije, da država ne bi po tej poti izgubljala dobre domače žive vojaške sile, nekaj pa tudi zaradi njihovega kompleksa ogroženosti pred terorizmom namišljenih domačih izdajalcev. Francozi vseh slojev nimajo takšne slike o Legiji.
Staro 13.01.2007, 18:32
čudežni Uporabnik čudežni ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 649

Citat:
Objavil-a Sergent
Veliko je takšnih ki so nekaj slišali o Legiji tujcev od tega ali onega prijatelja, kateremu je nekdo drug povedal, da se je pogovarjal z nekom nekje in je slišal, da so v Legiji tujcev sami morilci, kriminalci in posiljevalci, ki jim seveda poveljuje tako velik črni vrag, da ga ni na svetu večjega! Takšnih govoric sem tudi jaz veliko slišal, preden sem šel v Legijo tujcev, a nikoli tisti, ki mi je razlagal, ni vedel, kaj pravzaprav točno je Legija tujcev, je pa seveda že dosti slišal!

V Sloveniji obstaja negativen mit o Legiji tujcev, a to je en velik bav bav bivše jugoslovanske komunistične antipropagande, ki je takrat uporabljala vsa razpoložljiva sredstva za diskriminacijo tujske Legije, da država ne bi po tej poti izgubljala dobre domače žive vojaške sile, nekaj pa tudi zaradi njihovega kompleksa ogroženosti pred terorizmom namišljenih domačih izdajalcev. Francozi vseh slojev nimajo takšne slike o Legiji.

Sergent, se strinjam. Ampak jaz sem te ljudi srečeval, videl v živo. Veliko sem tudi slišal govoric, prebralitd..
Seveda sem te slednjeinformacije vzel v zakup, prvih pač ne. Ta dva človeka sta tam bila že leta in leta nazaj ( nekje začetek 80 - ih ), eden izmed njiju pa je tudi pobegnil stran! Človek je omara, če mene vprašaš in ima, kot sem že omenil določene "odklone".no, ne bi preveč o tem, ker se me ne tiče. Vsakdo naj si pač naredi svoje mnenje o tem.
Je pa res,Sergent, da je pač v danšnjih časih preko medijev zelo lepo manipulirati in človek izgubi pogled na to,kaj je resnično, kaj ni, kaj želijo prikazati medijei, kaj ne itd...
Saj nas mediji bombardijrao z vsakodnevnimi novicami in koliko izmed teh je resničnih?
Mogoče postane človek bližji resnici, če grdo povedano odje** Tv, časopise, vse, kar diši po medijih in verjame zgolj tistemu, kar sam doživi, kar vidi na lastne oči.
Staro 13.01.2007, 18:47
Novinec

Tudi jaz poznam veliko fantov iz Slovenije, ki so v Legiji in lahko mirno zatrdim, da so popolnoma normalni.

Legionarji niso nič večji izobčenci kot drugi ljudje na svetu, kakor tudi ne večji posiljevalci od kakšnega izpirjenega civilista. Kajti zato, ker je morda nekoč nekje en Legionar posilil kakšno takšno, ki ga je celo noč vlekla za nos in denarnico, še niso vsi Legionarji posiljevalci! Ker če je temu tako, potem dajmo in vrzimo v isti koš vse duhovnike, ker se je enkrat eden izmed njih spravil otipavati nedolžnega otroka, ter tako vsi skupaj v isti sapi imenujmo vso katoliško cerkev za pedofilsko religijo.

To bi bil kretenski absurd! Pa vendar ljudje vestno obešajo na veliki zvon takšne nevsakdanje dogodke in jih še posebej radi posplošujejo!
Staro 13.01.2007, 18:48
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:
Objavil-a Arjuna
Ne vem, zakaj bi se sprenevedali. Če se greš učit za mesarja, se ve, da boš klal ali drugače ubijal živali. Če greš v vojaški poklic, boš klal ali drugače ubijal ljudi. Tisti makijelivizem o ciljih in sredstvih služi bolj za pomiritev lastne vesti. Da si ubijal za domovino, delodajalca, ohranitev demokracije ipd. - je popolnoma brezpredmetno. Jemal si življenja. Kar objavite na temlem forumu sliko, ki prikazuje spočenjanje življenja - takoj boste zradirani ali celo banani. Če pa objavite sliko kakega stroja za ubijanje, se bo takoj nadaljevala konstruktivna debata o tem orožju in moderator bo pridno molčal. Ecce homo.

umor je umor ...
Staro 13.01.2007, 18:54
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Ja, nevsakdanje dogodke. Vojna je vsakdanji dogodek. In je umazana. Vedno. In ni postena. Nikoli. In nobena vojska se ne drzi mednarodnih sporazumov. In vecina je tiho. Ce pa pride kdaj kaj "ven", nastrada (vecinoma, ne vedno) nekdo na repu (hierarhicne) lestvice.
Staro 13.01.2007, 19:18
Novinec

Citat:
Objavil-a Andreea
Ja, nevsakdanje dogodke. Vojna je vsakdanji dogodek. In je umazana. Vedno. In ni postena. Nikoli. In nobena vojska se ne drzi mednarodnih sporazumov. In vecina je tiho. Ce pa pride kdaj kaj "ven", nastrada (vecinoma, ne vedno) nekdo na repu (hierarhicne) lestvice.

Se popolnoma strinjam z tabo, da ni poštene vojne in da je prekleto umazana! A vojne si ne izmisli "tisi na repu" oz. zadnji v piramidi, ki brani interese nekoga drugega.

Nazadnje uredil Sergent : 13.01.2007 ob 19:25.
Staro 14.01.2007, 18:31
Arjuna Uporabnik Arjuna ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Arjuna
Član od: Jan 2006
Sporočila: 101

Citat:
Objavil-a Sergent
Se popolnoma strinjam z tabo, da ni poštene vojne in da je prekleto umazana! A vojne si ne izmisli "tisi na repu" oz. zadnji v piramidi, ki brani interese nekoga drugega.
Po moje je čisto prav, da se o poklicnih morilcih piše na tak način, lahko se bo s tem rešil kak človek, ko se ne bo odločil za poklic človeškega mesarja. Nekoč sem gledal neko oddajo o šimpanzih, ki lahko postanejo morilci lastnega rodu iz čistega veselja do ubijanja. Torej sta že dve biološki vrsti, ki jima je to dano z geni. Je pa tudi res, da je to dano le nekaterim posameznikom. Škoda, da se te lastnosti ne opazi že kar pri novorojenčkih.
Staro 14.01.2007, 21:09
Novinec

Citat:
Objavil-a Arjuna
Po moje je čisto prav, da se o poklicnih morilcih piše na tak način, lahko se bo s tem rešil kak človek, ko se ne bo odločil za poklic človeškega mesarja. Nekoč sem gledal neko oddajo o šimpanzih, ki lahko postanejo morilci lastnega rodu iz čistega veselja do ubijanja. Torej sta že dve biološki vrsti, ki jima je to dano z geni. Je pa tudi res, da je to dano le nekaterim posameznikom. Škoda, da se te lastnosti ne opazi že kar pri novorojenčkih.

Ha, ha, ha.... Ali bi te v vojni tudi novorojenčki branili???

"Na poklicnega morilca" se spomnijo takrat, ko jim zapoka okoli ušes in ko jim neki tujec sega po življenju! Ja, takrat se spomnijo na vojaka popolnoma vsi! Predvsem pa vsi tisti antimilitaristični gospodje in visoko umišljene poceni našminkane gospe, z zlato pero v riti, ki hodijo kot pavi od ene do druge od svojih petih hiš, z petimi avti in prav z toliko bančnimi računi, ter imajo v času miru največ kritik na račun vojakov, češ da preveč stane. A ko si v nekem ultra hoh butiku kupijo spodnje gate astronomske cene, pa ni predrago! Ko pa zapoka, takrat pa trepetajo kot šibe na vodi in jih je strah pred tujim razbojnikom, ter si želijo da bi jih prišli braniti njihovi naenkrat zlati domači vojaki. Biti vojak je včasih pomenilo čast in slavo! Danes, pa ko nas je na zemlji že več kot šest milijard in živimo z takšnim astronomskim tempom da nekateri nimajo niti dovolj časa za lastno zdravje, ženo, moža, otrok in ostalih sorodnikov, da sosedov sploh ne omenjam, pa popolnoma pozabljamo na čast in požrtvovalnost vojaka, ki je pripravljen braniti ljudi in domovino! Pripravljen braniti svojo in tudi vse ostale posrane riti in to za ceno svojega življenja!
Staro 14.01.2007, 21:26
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Ma ja, kako si bogi revez, ker se zrtvujes za nas!
A vas v svetli Franciji ucijo tudi smiljenja samemu sebi?

Zaradi mene bi lahko vse psihopate, ki vojne zacenjajo in v njih sodelujejo poslali na kaksen oddaljen planet
v drugem osoncju - z NEPOVRATNO karto. Pa bi bil svet veliko lepsi.

Kar se pa SV tice - veliko veliko premajhni smo, da bi nasa vojska lahko bila kakorkoli koristna v smislu
varovanja nase drzavice. Ker proti drzavam, ki imajo nekajkrat vec vojakov, kot mi prebivalcev, ne bi imeli niti najmanjse moznosti.
In taka je vecina drzav.

P.S.: Zdaj cakam, da bo kdo dal primer "vojne l. 1991".

Nazadnje uredil Andreea : 14.01.2007 ob 21:46.
Staro 14.01.2007, 23:03
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Citat:
Objavil-a Andreea
Zaradi mene bi lahko vse psihopate, ki vojne zacenjajo in v njih sodelujejo poslali na kaksen oddaljen planet
v drugem osoncju - z NEPOVRATNO karto. Pa bi bil svet veliko lepsi.

Kar se pa SV tice - veliko veliko premajhni smo, da bi nasa vojska lahko bila kakorkoli koristna v smislu
varovanja nase drzavice. Ker proti drzavam, ki imajo nekajkrat vec vojakov, kot mi prebivalcev, ne bi imeli niti najmanjse moznosti.
In taka je vecina drzav.
1)V idealnem svetu vojske ne bi bile potrebne, ampak ne živimo v idealnem svetu, tako da je lapanje o nepotrebnosti vojsk brezpredmetno. Žal. Čeprav bi tudi sam raje živel v svetu brez nasilja. Ogromna razlika je med tistimi, ki se za vojne odločajo in med tistimi, ki le ubogajo ukaze.

2)Ko si tako poučena o velikosti svetovnih vojska, ti predlagam, da si pregledaš tole. Pa mi povej, katera od vojsk, ki ima več vojakov(aktivnih in rezervistov skupaj) bi bla potencialna napadalka Slovenije. Samo 7 vojsk na svetu ima več pripadnikov (z rezervisti vred) kot ima Slovenija prebivalcev. Najbližja nam je ruska, edina znana po vmešavanje po celem svetu pa je ameriška.

3)Sergent, pravtako kot Srečkotu lahko tudi tebi verjamemo samo na besedo. Brez zamere. A ne velja za legijo, da ko prideš vanjo, za ostali svet ne obstajaš? V smislu skrivanja za kriminalce je to idealno(Milorad Luković Legija kot primer). Koliko jih je, pa ne bi vedel. Sicer pa o legiji razen tega, da bi naj bila precej kruta različica, ne vem veliko.

Nazadnje uredil nejc : 14.01.2007 ob 23:09.

Značke
francoska, legija, tujcev

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:00.