Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 15.01.2007, 21:22
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669
Privzeto Re: Francoska Legija tujcev

Citat:
Objavil-a Andreea
In zaradi takega razmisljanja, ki je lasten tebi, Nincha (pa ni to nic osebnega, do neke tocke se celo strinjam ), in tudi vecini ljudi na tem planetu, je "nevojno" stanje nekaj
nepredstavljivega - zaenkrat. Vojne se NE dogajajo, ker bi se zelel kdo obranit, vojne se dogajajo zaradi pogoltnosti. Denar, denar... in moc. Preko trupel.
Tisti ON, tisti vzrok, vidi samo to, denar in moc. Ko preprica ostale (ovce), da je v ozadju v bistvu nevemkaksna ideologija in vrednote
je nadaljevanje neizbezno.
Se enkrat naj poudarim - bila bi takoj za to, da se VSE VOJSKE NA SVETU UKINEJO. Lahko si predstavljam svet braz nasilja, pogoltnosti in oh in sploh idealen, ni problema. Si zelim ziveti v takem svetu, takoj.
Zal pa pride potem ta "ampak" v igro...
To, kar sem zgoraj napisala, je zal le pravljica, ker ljudje zaradi svoje narave verjetno tega nikoli ne bodo zmozni.

Zakaj se dogajajo vojne?
Ja ne vem, pojdi si malo pogledat, ce je res vedno samo denar v ozadju, al so se kaksni drugi interesi in -izmi ? In ce nekdo (recimo nek grdi grdi pogoltnez) iz X-razloga napade tvojo drzavo, bos sla v ti osebno v boj al bi zbezala? A to potem NI obramba?
Sej ni potrebno vec zgubljat besed, ker v miru in s polno ritjo filozofirat zna vsak, sorry.

PS: Nejc, dej no se enkrat preberi tist del mojga posta o wikipediji, pa bos videl, da sem se v bistvu strinjala s tabo in je bil to bolj odgovor Andreejinem sarkazmu glede to, koliko je/ni wikipedia verodostojen vir.
Staro 15.01.2007, 21:41
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669

Citat:
Objavil-a Andreea
P.S.: Zdaj cakam, da bo kdo dal primer "vojne l. 1991".
Zakaj vojna l.1991 v oklepajih?
A se mora zgodit pokol v obsegu 2.svetovne vojne, da bo VOJNA?

Ne vem, kaj si ti pocela tiste dni, ampak nekateri ljudje so dejansko dali v teh parih dneh svoje zivljenje za Slovenijo, a ves? Ne zdi se mi fer ta tvoj podcenjujoce-sarkasticen ton.
Staro 15.01.2007, 21:45
popka Uporabnik popka ni prijavljen
the master of disaster
Prikazne slike uporabnika/ce popka
Član od: Mar 2004
Naslov: cheese
Sporočila: 21.101

nincha, ti pa pametno razmišljaš
Staro 15.01.2007, 21:51
Sergent Uporabnik Sergent ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Sergent
Član od: Jan 2007
Naslov: Francija
Sporočila: 44

Citat:
Objavil-a nejc
1)V idealnem svetu vojske ne bi bile potrebne, ampak ne živimo v idealnem svetu, tako da je lapanje o nepotrebnosti vojsk brezpredmetno. Žal. Čeprav bi tudi sam raje živel v svetu brez nasilja. Ogromna razlika je med tistimi, ki se za vojne odločajo in med tistimi, ki le ubogajo ukaze.

2)Ko si tako poučena o velikosti svetovnih vojska, ti predlagam, da si pregledaš tole. Pa mi povej, katera od vojsk, ki ima več vojakov(aktivnih in rezervistov skupaj) bi bla potencialna napadalka Slovenije. Samo 7 vojsk na svetu ima več pripadnikov (z rezervisti vred) kot ima Slovenija prebivalcev. Najbližja nam je ruska, edina znana po vmešavanje po celem svetu pa je ameriška.

3)Sergent, pravtako kot Srečkotu lahko tudi tebi verjamemo samo na besedo. Brez zamere. A ne velja za legijo, da ko prideš vanjo, za ostali svet ne obstajaš? V smislu skrivanja za kriminalce je to idealno(Milorad Luković Legija kot primer). Koliko jih je, pa ne bi vedel. Sicer pa o legiji razen tega, da bi naj bila precej kruta različica, ne vem veliko.
Res da je moja beseda, žal, isto težka, kot od Srečkota, toda razmisli logično, čeprav logika in smrt nimata nič skupnega, pa vendar. Jaz ne trdim, da ne pride tudi v vrstah Legije do izpadov, kot je to povsod ( tudi v civiliziranem svetu). Toda, ponavljam, Legija ni paravojaška organizacija ali kakšna horda kriminalcev z orožjem,ki jo Francija pošlje pobijati, temveč legalna vojska, ki je bazirana na franoskem pravosodju. Tako, da če bi ta Srečko resnično pobijal in streljal otroke v hrbet, bi se že zdavnaj znašel za zapahami.

Primer; v eni od afriškh držav ( ne dolgo od tega ) so trije vojaki namerno vozili počasi, tako da je eden od ujetih ranjencev umrl (izkrvavel). Ko so za to zvedeli oficirji, so se vsi trije znašli za zapahami.

Tudi to ne drži, da ostali svet za Legionarja ne obstaja. Legionarji imajo svoj prosti čas, kot vsi delovni ljudje po delu (po 18h00 do 8h00 zjutraj). Sobote in nedelje imajo proste, ter lahko gredo kam želijo. Lahko imajo avtomobile, lahko se poročijo, imajo družine, otroke, živijo izven vojašnice, gredo na dopust v svoj rodni kraj, k svoji družini, itd... Legija tujcev ni to, kar se o njej pri nas govori. Res da Legija tujcev ni samostan in Legionarji niso angelčki. Pa vendar Legija tujcev ni leglo zahrbtne hijene, ki bi pobijala vse povprek, temveč legalna vojaška organizacija izbranih in hrabrih fantov celega sveta.
Kar se pa tiče Milorada, pa se ni skril v Legiji po tistem atentatu, temveč je v Legiji bil pred tem. In še to, napisal je knjigo oz. živjenjepis, katerega sem prebral in je eden zelo redkih, ki je o Legiji napisal resnico. Naslov knjige je "LEGIONAR".

Nazadnje uredil Sergent : 15.01.2007 ob 22:03.
Staro 15.01.2007, 21:59
Novinec

Citat:
Objavil-a Nincha II.
Zakaj vojna l.1991 v oklepajih?
A se mora zgodit pokol v obsegu 2.svetovne vojne, da bo VOJNA?

Ne vem, kaj si ti pocela tiste dni, ampak nekateri ljudje so dejansko dali v teh parih dneh svoje zivljenje za Slovenijo, a ves? Ne zdi se mi fer ta tvoj podcenjujoce-sarkasticen ton.
BRAVO. Lepo napisano. Se strinjam z tabo.
Staro 16.01.2007, 13:47
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Citat:
Objavil-a Sergent
Kar se pa tiče Milorada, pa se ni skril v Legiji po tistem atentatu, temveč je v Legiji bil pred tem. In še to, napisal je knjigo oz. živjenjepis, katerega sem prebral in je eden zelo redkih, ki je o Legiji napisal resnico. Naslov knjige je "LEGIONAR".
Z ostalim se ali strinjam ali si mi razširil obzorja. Js sm bil prepričan, da če greš v Legijo, si tam 24/7.

Knjige od Legije nisem bral, sem pa dosti bral po raznih slovenskih revijah v času njegovega sojenja. Kolikor se spomnem, je on pred odhodom v Tujsko Legijo imel na vesti nekaj bančnih ropov v Nemčiji oz. izsiljevanja itd.. To sem imel v mislih. Atentat in Zemunski klan so se zgodili po končanem službovanju v Tujski Legiji.
Staro 16.01.2007, 14:18
čudežni Uporabnik čudežni ni prijavljen
Uporabnik
Sporočila: 649

Segent, bolj ko te berem , bolj se mi dozdeva,da ti Legije nisi videl od " blizu".
Staro 17.01.2007, 20:14
Novinec

Citat:
Objavil-a čudežni
Segent, bolj ko te berem , bolj se mi dozdeva,da ti Legije nisi videl od " blizu".
A Srečoko pa se ti zdi, da je bil?

30.aprila so odprta vrata za vse civiliste in lahko prideš pogledati... Ta dan je praznik Legije. Če si želiš pogledati to, o čem v Sloveniji imenujejo "kriminalci", potom povej in se lahko tudi fiksno dogovoriva,sploh ni problem.

Nazadnje uredil Sergent : 17.01.2007 ob 20:25.
Staro 17.01.2007, 20:16
Novinec

Citat:
Objavil-a nejc
Z ostalim se ali strinjam ali si mi razširil obzorja. Js sm bil prepričan, da če greš v Legijo, si tam 24/7.

Knjige od Legije nisem bral, sem pa dosti bral po raznih slovenskih revijah v času njegovega sojenja. Kolikor se spomnem, je on pred odhodom v Tujsko Legijo imel na vesti nekaj bančnih ropov v Nemčiji oz. izsiljevanja itd.. To sem imel v mislih. Atentat in Zemunski klan so se zgodili po končanem službovanju v Tujski Legiji.

24/7 si samo, ko si na missiji. Ne vem ali razumeš francoščino, če ne, lahko izbereš bilo kateri jezik in si pogledaš tole stran na netu ( http://www.legion-etrangere.com/ ).

No to ali je Milorad imel kakšne "avanture" pred Legijo ne vem.

Nazadnje uredil Sergent : 17.01.2007 ob 20:35.
Staro 21.01.2007, 18:37
Hinko_Gnito Uporabnik Hinko_Gnito ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Hinko_Gnito
Član od: Jul 2003
Naslov: terra incognita
Sporočila: 26

Francoska tujska legija se je najbolj zapisala v zgodovino z zatrtjem pariške komune.

Značke
francoska, legija, tujcev

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:15.