Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 25.02.2007, 18:08
sati Uporabnik sati ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce sati
Član od: Oct 2006
Sporočila: 497
Privzeto Re: Vera kot Znanost

Citat:
Objavil-a galeb Prikaži sporočila
Sati, saj religije kot jih poznamo so ljudje, modreci ne potrebujejo religije.
Modreci so realizacija verodostojnih religij, ljudje, ki poosebljajo svete spise v besedi in dejanjih in so zmožni posredovati znanje tudi drugim.
Staro 25.02.2007, 18:09
galeb Uporabnik galeb ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 533

Balthazar, ceprav je nekaj resnice v tem kar pravis pa sodis zelo pavsalno, kot sem ti enkrat ze povedal. Sai Baba dela ravno obratno kot zatrjujes, vzpodbuja skrb za revne... Kdor trdi nasprotno je ali povsem neseznanjen ali pa poln predsodkov in zaslepljen. In to da prihaja nova doba je dejtvo, ne glede na to kaksne skupine se ob tem formirajo.
Staro 25.02.2007, 18:18
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Balthazar Prikaži sporočila
To da je človek bistvo problema se strinjam. Kaj pa sveti spisi? So resnični, verodostojni, uporabni? Ali to, da ima neka zbirka tekstov pridevnik "sveti" pomeni, da so čista, od boga dana resnica?

Imamo ogromno "svetih" spisov in večini razlagateljev je skupno to, da trdijo, da so njihovi sveti spisi edini resnično "sveti", vse ostalo je potvorjeno. Spori med ljudmi izhajajo torej tudi iz razlike med "svetimi" spisi in pripravljenostjo njihovih privržencev, da se za to svetost borijo.

Potem predstavniki - razlagatelji svetih spisov (guruji, kler, ...). Ti naj bi bili najbolj idealni ljudje, saj naj bi spoznali globoko modrost svetih spisov. Pa je res tako? Poglej RKC, druge krščanske ločine, poglej na vzhod guruje in avatarje, new age... Večina jih je umetnikov retorike, v bistvu pa so sposobni biznismeni in/ali prevaranti, ki služijo mastne denarje na račun množic. Sai Baba, Osho, ...

Poglej si malo tekste U.G. Krishnamurtija http://www.well.com/~jct/. Razkrinka vso zlaganost in pridobitništvo duhovnega biznisa.
Balthazar, če si bil ti prevaran na področju religije in si zato izgubil zaupanje, to še ne pomeni, da je vsak prevaran. Kdor iskreno išče, prej ali slej pride do cilja. Strinjam se s tabo, da je na tem področju ogromno prevarantov, ki samo služijo denar. Kar pa še ne pomeni, da duhovna resnica ne obstaja. Mene osebno so prepričali samo vedski spisi, zdijo se mi intelektualni, logični, znanstveni in vsebujejo daleč največ informacij. Lahko pogledaš, če te zanima, kako je prikazal vedsko pojmovanje časa eden harekrišnovcev, ki je drugače svetovno znani arheolog, ki je napisal več svetovnih književnih uspešnic, med drugim "Prikrita zgodovina človeške rase."

http://www.mcremo.com/vedic.htm
Staro 25.02.2007, 18:19
Uporabnik

Citat:
Modreci so realizacija verodostojnih religij, ljudje, ki poosebljajo svete spise v besedi in dejanjih in so zmožni posredovati znanje tudi drugim.
Ne obstaja nekaj takega kot verodostojne religije, kajti religije sestavljajo ljudje, ki so v procesu samospoznavanja. Obstaja samo verodostojno ali bolje receno primerno ucenje za ljudi, religija pa je odziv ljudi na taksna ucenja.
Nobeni spisi niso posebej sveti, Vsak spis je lahko samo poskus opisa, koliko pomena pa ima pa je odvisno predvsem od tega koliko je bralec zmozen razumeti. Ko bralec spisa se ne dobro razume, ta ne more biti posebej svet, ko pa ga razume, postane nenadoma odvec.
Staro 25.02.2007, 18:30
Uporabnik

Citat:
Mene osebno so prepričali samo vedski spisi, zdijo se mi intelektualni, logični, znanstveni in vsebujejo daleč največ informacij.
Vemo satis, tvoj vodnjak je najvecji. Ali pa morda nisi se bila v nobenem drugem.
http://www.youtube.com/watch?v=ShrD0zjPGrs

Nazadnje uredil galeb : 25.02.2007 ob 19:00.
Staro 25.02.2007, 19:03
Balthazar Uporabnik Balthazar ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Balthazar
Sporočila: 107

Citat:
Objavil-a sati Prikaži sporočila
Balthazar, če si bil ti prevaran na področju religije in si zato izgubil zaupanje, to še ne pomeni, da je vsak prevaran. Kdor iskreno išče, prej ali slej pride do cilja.
Za iskreno pot ne rabim ne religije, ne boga, samo ljubezen.
Citat:
Strinjam se s tabo, da je na tem področju ogromno prevarantov, ki samo služijo denar. Kar pa še ne pomeni, da duhovna resnica ne obstaja. Mene osebno so prepričali samo vedski spisi, zdijo se mi intelektualni, logični, znanstveni in vsebujejo daleč največ informacij.
To ti verjamem, ker so vede precej konsistenten in prepričljiv sistem.
Staro 25.02.2007, 19:17
Pripravnik

Citat:
Balthazar, ceprav je nekaj resnice v tem kar pravis pa sodis zelo pavsalno, kot sem ti enkrat ze povedal. Sai Baba dela ravno obratno kot zatrjujes, vzpodbuja skrb za revne... Kdor trdi nasprotno je ali povsem neseznanjen ali pa poln predsodkov in zaslepljen. In to da prihaja nova doba je dejtvo, ne glede na to kaksne skupine se ob tem formirajo.
Seveda skrbi za revne in še marsikaj drugega. Vendar velja Sai Baba za avatarja, utelešenje boga. Bog je popoln in nezmotljiv, ne izvaja rokohitrstva pred verniki. Sai Baba je samo človek v duhovnem biznisu, kar pa ne pomeni, da ne dela tudi dobro in mu je mnogo ljudi upravičeno hvaležnih. No, mnogi mu tudi upravičeno niso (se ne bom spuščal v temne podrobnosti).

To je podobna scena kot RKC. Ima karitas, skrbi za revne in lačne, pridiga ljubezen. Pa je res tako idilična?

Največ dobrega za ljudi naredijo tisti, ki to počno iz človeških vzgibov. Ne prodajajo upanja, pravljic, nebes. Samo delujejo v skladu s svojim altruističnim čutom do sočloveka, do pripadnika svoje vrste, do bitja. Čista ljubezen.
Staro 25.02.2007, 19:19
Uporabnik

Citat:
Vemo satis, tvoj vodnjak je najvecji. Ali pa morda nisi se bila v nobenem drugem.
http://www.youtube.com/watch?v=ShrD0zjPGrs
Galeb, moj stari znanec.

Intervju z enim od učiteljev z "našega" vodnjaka:

http://www.youtube.com/watch?v=tCIbO6OUDc
Staro 25.02.2007, 19:43
Pripravnik

Citat:
Objavil-a sati Prikaži sporočila
Intervju z enim od učiteljev z "našega" vodnjaka
Sej vas je mnogo dobrih ljudi. V Indiji sem spoznal enega starega krišno, zanimiv, prijazen in poln zgodbic :D . Skupaj smo celo praznovali Shivaratri in sem mu zato hvaležen (čeprav je bil krishna je povedal, da gojijo izjemno spoštovanje in ljubezen do Shive).

Tako da ni treba mislit, da česa nisem našel, da sem bil prevaran. Izgubil sem le nepotrebno.

Če smo že z besedami v Indiji

Shiva Love
Staro 25.02.2007, 20:36
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Balthazar Prikaži sporočila
Tako da ni treba mislit, da česa nisem našel, da sem bil prevaran.
To mora pa vsak zase vedet. Jaz osebno se ne čutim prevarana, dobila sem, kar sem iskala in še več kot to.

Značke
kot, vera, znanost

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Znanost kot vera anarchy Religija in filozofija 185 13.01.2007 20:42
Verjeti ali (z)Vedeti galeb Religija in filozofija 218 25.12.2006 19:50
Fundamentalizem ogroža znanost Lintvern Znanost in okolje 18 22.12.2006 12:54
nova vera? pk Religija in filozofija 24 28.06.2006 20:42

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:54.