Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 01.03.2007, 21:13
mizarstvo.lorencak Uporabnik mizarstvo.lorencak ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 396
Privzeto Re: Vera kot Znanost

Citat:
Objavil-a Lipovnik Prikaži sporočila
Mighty words my friend Albert.
Got any proof, or did your imaginary friend tell you that?

Pa kaj pri crknjeni raci pomeni izraz skoraj neskončno?

(Kot fizik si ne upam trditi, da vem kakšno je vesolje, kako deluje in kako je nastalo, vem pa kako se v določene stvari prepričaš. Zato si upam tvoji objavi v čelo reči ROFL)
A ni vseeno tudi, če je živa.
Staro 01.03.2007, 21:33
pinky Uporabnik pinky ni prijavljen
VIP član
Prikazne slike uporabnika/ce pinky
Član od: Mar 2002
Naslov: v rožcah....
Sporočila: 107.037

Citat:
Objavil-a mizarstvo.lorencak Prikaži sporočila
S to razliko, da jaz vem kaj govorim, ti pa ne. Oprosti, nimam te za manj vrednega.
Ne - s to razliko, da jaz priznam, da marsičesa ne vem ali ne razumem čisto; ti si pa prepričan, da si v eni knjigi našel vse znanje tega vesolja in da stvari, ki jih v tej knjigi ni, ne obstajajo.

In znanost pravi, da sem ženska. Če sem pa po tvoji veri zaradi svojega spola, zaradi tega ker vem (po tvoje) preveč o fiziki in matematiki ali zaradi česarkoli drugega manj vredna, me pa niti malo ne gane.
Staro 01.03.2007, 21:35
kopron Uporabnik kopron ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce kopron
Član od: Jun 2006
Sporočila: 472

Ja, o.k, ok, ok, bratje .... .
Ej, Brate Lorenčak, pa saj je tudi možno, da je Brate Sai-Baba tudi živel na drugih svetlih planetih, kot mi ...
Čeprav pa tudi izgleda, da je prišel na tole majhno Zemljico po nekaj posebnega ...
Btw, pinky, there is not yust 1 book, .... there's more ...
Staro 01.03.2007, 22:11
Lipovnik Uporabnik Lipovnik ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lipovnik
Član od: Dec 2006
Sporočila: 351

Citat:
S to razliko, da jaz vem kaj govorim, ti pa ne. Oprosti, nimam te za manj vrednega.
Od kdaj je vsem svetopisemskim fanatikom ime Albert?

Citat:
A ni vseeno tudi, če je živa.
Zelo dober odgovor na mojo objavo. Tipično.
Staro 01.03.2007, 22:17
Pripravnik

No, če je že vse precej "tipično, potem pa že vse tipične stvari veš., ;: kaj te potem še zanima ?
Staro 01.03.2007, 22:19
sati Uporabnik sati ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce sati
Član od: Oct 2006
Sporočila: 497

Citat:
Objavil-a kopron Prikaži sporočila
No, če je že vse precej "tipično, potem pa že vse tipične stvari veš., ;: kaj te potem še zanima ?
Verski fanatiki.
Staro 01.03.2007, 23:15
Lipovnik Uporabnik Lipovnik ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lipovnik
Član od: Dec 2006
Sporočila: 351

Citat:
Da, je Zemlja center vesolja si rekel ti ne pa jaz. Ne vem kje si to zasledil v mojem postu.
Svetujem ti , da še enkrat bolj pozorno prebereš moj post.
Če že hočeš, ti povem, da je naša Zemlja na obrobju našega univerzuma, ki deluje samostojno,
in je šest dimenzionalno sestavljeno iz skoraj nešteto vesolij, kajšele sonc ali planetov z njihovimi
lunami vred. V središču tega univerzuma je pra sonce, ki je prav tako skoraj neskončno,
in iz njega so rojena vsa manjša vesolja z sonci in vsemi planeti, kometi in lunami.
Še vedno se rojevajo nova sonca in planeti, nekateri pa tudi odmirajo.

Mislim¸, da ni vse v knjigah, čeprav je veliko, če imaš pravo.
Ne morem čisto mimo tega.

Četudi se imaš za strokovnjaka o nematerialnem svetu, lahko imaš certifikate ustrezne doktoratom, priobljene v nematerialnem svetu Lahko se pogovarjaš s svojim navideznim prijateljem v nematerialnem svetu. Lahko pišeš knjige, lahko citiraš skripte, lahko siciraš vse svete skripte in si jih razlagaš kakor koli želiš, ampak samo dokelr ostajaš v tvojem nematerialnem svetu.

Ko pa se začnemo pogovarjati o materialnem, v katerem veljajo fizikalni zakoni, neizpodbitni zakoni, zakoni, ki jim noben naravi pojav do sedaj ne nasprotuje, se jih moraš pa držati.
Če trdiš, da poznaš nek fizikalni zakon, ga moraš znati dokazati, tako, da bodo ostali znali eksperiment ponovit in potrdit tvojo hipotezo.
Tudi teorija strun ni nič več kot matematična napoved bodočih fizikalnih eksperimentov, ki še niso izvedljivi, torej zgolj hipoteza, ne teorija, kaj šele splošno sprejeto dejstvo.

In ko bom videl tvoje ime objavljeno pod, po celem svetu citiranim revolucionarnim člankom, ki opisuje in dokazuje "prasonce" in ostale pojave, ki jih omenjaš v našem materialnem svetu, boš lahko pisal svoje mnenje o naravnih pojavih v materialnem svetu.

Do takrat pa plodov svoje domišljije ne prodajaj kot gola in splošno priznana dejstva, še posebej če so totalne jajce in se delaš norca iz samega sebe.

PS: Še vedno ne vem kaj pomeni skoraj neskončno. Kakšen nov matematični izraz?

Nazadnje uredil Lipovnik : 01.03.2007 ob 23:19.
Staro 02.03.2007, 08:31
sati Uporabnik sati ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce sati
Član od: Oct 2006
Sporočila: 497

Citat:
Objavil-a Lipovnik Prikaži sporočila

Ko pa se začnemo pogovarjati o materialnem, v katerem veljajo fizikalni zakoni, neizpodbitni zakoni, zakoni, ki jim noben naravi pojav do sedaj ne nasprotuje, se jih moraš pa držati
Neizpodbitno obstajajo v naravi zakoni, zato tudi neizpodbitno obstaja nekdo, ki jih je postavil.
Staro 02.03.2007, 08:38
Pripravnik

Ja, se opravičujem, Sestra Sati. Tudi sam včasih pri sebi opazim znake fanatizma, zato se karseda trudim hitro-takoj odpravljati to "pretirano gorečnost" , kot napako in se tako opominjam, kot me tudi opominja Bog na razne načine ( recimo tudi prek Tebe in ostalih bratov + sester ) . To sem hotel napisati že sinoči, pa je bilo že malo pozno , je pa dober primer zgleda tudi za ostale . No, pa lep dan, še naprej ...

Nazadnje uredil kopron : 02.03.2007 ob 08:40.
Staro 02.03.2007, 10:00
galeb Uporabnik galeb ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 533

Citat:
Neizpodbitno obstajajo v naravi zakoni, zato tudi neizpodbitno obstaja nekdo, ki jih je postavil.
Torej po istem nacelu neizpodbitno obstaja nekdo, ki je postavil njega. Taksna pojasnila, kot si ga podala, so bolj znacilno za vernike, kot za tiste, ki zelijo vedeti. V naravi vidimo neke zakonitosti in se vprasamo kako so nastale. Namesto, da bi to skusali ugotoviti, preprosto recemo, da je to storilo neko vsemogocno bitje, Bog po imenu. S tem seveda pozabimo, da s poimenovanjem nismo nicesar resili, da smo se s tem umu le ponudili preprosto resitev, da bi ga na ta nacin preslepili in utisali. Toda taksno utisanje uma nima pomena, kajti prihaja s ze nizje ravni kot je um sam, iz ravni custev. Poimenovanje globljih vzrokov je samo zase brez vrednosti, pomembno jih je spoznati in razumeti.

Ko vernik necesa ne razume, to pripise Bogu, s cimer njegovo razumevanje 'Boga' nikakor ne zrase. Razumnik pa skusa nekaj kar je trenutno nerazumljivo razumeti in torej vlaga napore za to, da bi Boga razumel in se mu s tem priblizal, ceravno ga ne poimenuje in ne priznava. Ateist, ki isce nacine kako deluje se nedojeta narava je torej na nek nacin blize Bogu, kajti za spoznavanje nespoznanega uporablja najvisje sposobnosti ki so mu na voljo torej razum. No res vecinma zanemarja intuicijo, vendarle njegov nacin je vendarle naprednejsi kot nacin nacin vernika, ki vse cesar ne razume zgolj poimenuje. Majhna prednost vernika je v tem, da verjame v enovitost delovanja nerazumljene narave. Vendar razumnik to nadomesca z notranjim prepricanjem, da je narava notranje lepa in da se jo da razumeti.

Nazadnje uredil galeb : 02.03.2007 ob 10:04.

Značke
kot, vera, znanost

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Znanost kot vera anarchy Religija in filozofija 185 13.01.2007 20:42
Verjeti ali (z)Vedeti galeb Religija in filozofija 218 25.12.2006 19:50
Fundamentalizem ogroža znanost Lintvern Znanost in okolje 18 22.12.2006 12:54
nova vera? pk Religija in filozofija 24 28.06.2006 20:42

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:29.