Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 02.03.2007, 10:47
galeb Uporabnik galeb ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 533
Privzeto Re: Vera kot Znanost

Citat:
o,če pa samo tale stavek še enkrat pogledam, imam že tudi dober razlog za odgovor.
Galeb pravi, da se je Sai Baba razvijal do razsvetljenstva na drugih svetovh v vesolju,
kar bo seveda težko in nima nobene temeljne osnove, da bi lahko preživela.
Naš človeški um in njegova domišlija je neskončna, seveda to pa zaradi preizkusa
svobodne volje, ki ga prestajamo na tem planetu, ki se mu reče Zemlja.
Ravno zaradi dane svobodne volje v mesu, pa lahko dosežemo razsvetljenstvo in
to se dogaja v vsem vesolju samo na Zemlji in nikjer drugje v neskončno velikem
vesolju.
Zato Sai Baba ni mogel priti že razsvetljen na ta planet, ampak je moral
razsvetljenstvo doseči na Zemlji. Lahko je prišel iz drugih svetov, kot visoko razvita duša, z željo,
da preizkusi svobodno voljo v mesu in doseže po meseni poti vnovično rojstvo duha v duši,
ter tako postane podoben Bogu.
Ocitno je tvoje prepricanje vsaj v nekaterih pogledih klasicno krscansko, znano pa je da je krscanstvo proces decentralizacije vedno sprejemalo z zamudo. Nasilno se je upiralo resnici, da se Zemlja vrti okrog Sonca in da torej ni niti center nasega osoncja, kaj sele vesolja, zanikalo je teoriji o evoluciji vrst, ki je pokazala, da je clovestvo vsaj kar se telesnega vidika izslo iz zivalskega kraljestva in da torej edinstvenost cloveske vrste ni absolutna, na politicnem podrocju pa se je vecinoma zelo upiralo bolj naprednim demokraticnim pobudam in zavzemalo konzervativna stalisca, kar pomeni, da je skusalo ohranjati sebe kot mocen center moci.

Tako ni cudno, da krscanstvo caka se mnogo porocesov decentralizacije, ki se je pri mnogih drugih skupinah ze zgodil. Tako mora denimo spoznati, da njena vera ni edina zvelicavna, spoznati mora tudi, da obstajajo civilizacije na drugih planetih, ki so dalec naprednejse od nase in nenazadnje da je Ucitelj, ki si ga prisvajajo in mu pripisujejo absolutno vrhovno mesto v vesolju le ena od pomembnih figur na nasem planetu nikakor pa ne v vsem vesolju. Komaj potem bodo lahko kristjani brez predsodkov razpravljali o moznosti., da je tudi na tem planetu lahko kdo napredejsi od Kristusa. V okviru krscanske doktrine pa so seveda vse moje trditve nemogoce in nesprejemljive, o tem ni nobenega dvoma.

Po ezotericnih informacijah je kot ze receno Sai Baba razvetljena dusa, ki se je razvila v drugih sistemih, pred to inkarnacijo pa je znana se ena njena prejsnja inkarnacija, Sai Baba sam je menda napovedal cas svoje smrti in tudi svojo naslednjo inkarnacijo. Polno razvetljeni ljudje lahko naceloma ostanejo poljubno dolgo v istem telesu in se jim ni potrebno starati, kljub temu se velikokrat namenoma starajo kot drugi ljudje.
Staro 02.03.2007, 11:37
kopron Uporabnik kopron ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce kopron
Član od: Jun 2006
Sporočila: 472

Ja, Galeb, to si lepo + prtavilno napisal . Vendar si spregledal pomembno točko, namreč, da Lorenčak in jaz in še nekateri pač dobro vemo za naseljenost + prebivalce ostalih planetov v našem osončju + ostalih Vesoljih ( in še veliko več ) .
Torej, iz tega lahko sklepaš+vidiš, da pri nas pač ne gre za klasično krščanstvo ...

Nazadnje uredil kopron : 02.03.2007 ob 11:39.
Staro 02.03.2007, 13:05
sati Uporabnik sati ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce sati
Član od: Oct 2006
Sporočila: 497

Citat:
Objavil-a galeb Prikaži sporočila

Tako ni cudno, da krscanstvo caka se mnogo porocesov decentralizacije, ki se je pri mnogih drugih skupinah ze zgodil. Tako mora denimo spoznati, da njena vera ni edina zvelicavna, spoznati mora tudi, da obstajajo civilizacije na drugih planetih, ki so dalec naprednejse od nase in nenazadnje da je Ucitelj, ki si ga prisvajajo in mu pripisujejo absolutno vrhovno mesto v vesolju le ena od pomembnih figur na nasem planetu nikakor pa ne v vsem vesolju. Komaj potem bodo lahko kristjani brez predsodkov razpravljali o moznosti., da je tudi na tem planetu lahko kdo napredejsi od Kristusa. V okviru krscanske doktrine pa so seveda vse moje trditve nemogoce in nesprejemljive, o tem ni nobenega dvoma.
Se strinjam, še posebej bi izpostavila zadnji stavek, ki še kako drži. Ne le, da so v določenih krogih nekatere trditve nesprejemljive, nesprejemljiv postane celo dialog.
Staro 02.03.2007, 14:57
Balthazar Uporabnik Balthazar ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Balthazar
Sporočila: 107

Citat:
Objavil-a kopron Prikaži sporočila
da Lorenčak in jaz in še nekateri pač dobro vemo za naseljenost + prebivalce ostalih planetov v našem osončju + ostalih Vesoljih ( in še veliko več )
Lahko zaupaš vir? Ali vsaj smer/skupino/ločino, ... Verjetno so tudi na netu objavljene informacije, iz katerih črpaš.

To, da nisem še pripravljen na tako ezoterične informacije sem že slišal, a kljub temu. Mogoče sem pa bolj, kot zgleda.
Staro 02.03.2007, 17:22
mizarstvo.lorencak Uporabnik mizarstvo.lorencak ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 396

Citat:
Objavil-a Balthazar Prikaži sporočila
Lahko zaupaš vir? Ali vsaj smer/skupino/ločino, ... Verjetno so tudi na netu objavljene informacije, iz katerih črpaš.

To, da nisem še pripravljen na tako ezoterične informacije sem že slišal, a kljub temu. Mogoče sem pa bolj, kot zgleda.

Za začetek poglej na to stran, za naprej boš pa že vedel kako.
Če misliš resno, ti svetujem, da začneš z evangeliji.
http://www.slo.j-lorber.com/
Staro 02.03.2007, 18:03
kopron Uporabnik kopron ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce kopron
Član od: Jun 2006
Sporočila: 472

Je, je, Brother , a way 2 go ! Nekateri so ( smo ) pač "IN"
Staro 02.03.2007, 18:38
Balthazar Uporabnik Balthazar ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Balthazar
Sporočila: 107

Citat:
Objavil-a mizarstvo.lorencak Prikaži sporočila
Če misliš resno, ti svetujem, da začneš z evangeliji.
http://www.slo.j-lorber.com/
To sem prebral pred leti, ko je izhajal v Auri. Še kaj drugega?
Staro 02.03.2007, 18:49
Pripravnik

Citat:
Objavil-a galeb Prikaži sporočila
Ocitno je tvoje prepricanje vsaj v nekaterih pogledih klasicno krscansko, znano pa je da je krscanstvo proces decentralizacije vedno sprejemalo z zamudo. Nasilno se je upiralo resnici, da se Zemlja vrti okrog Sonca in da torej ni niti center nasega osoncja, kaj sele vesolja, zanikalo je teoriji o evoluciji vrst, ki je pokazala, da je clovestvo vsaj kar se telesnega vidika izslo iz zivalskega kraljestva in da torej edinstvenost cloveske vrste ni absolutna, na politicnem podrocju pa se je vecinoma zelo upiralo bolj naprednim demokraticnim pobudam in zavzemalo konzervativna stalisca, kar pomeni, da je skusalo ohranjati sebe kot mocen center moci.

Po ezotericnih informacijah je kot ze receno Sai Baba razvetljena dusa, ki se je razvila v drugih sistemih, pred to inkarnacijo pa je znana se ena njena prejsnja inkarnacija, Sai Baba sam je menda napovedal cas svoje smrti in tudi svojo naslednjo inkarnacijo. Polno razvetljeni ljudje lahko naceloma ostanejo poljubno dolgo v istem telesu in se jim ni potrebno starati, kljub temu se velikokrat namenoma starajo kot drugi ljudje.

Vidim, da nisi našel bistva v moje postu in me tudi ti, kakor večina drugih ne prepoznate. Enačite me
s RKC, krščanstvom, fanatizmom, ki pa nima veliko ali skoraj nič skupnega z menoj.
V Vatikanu in drugih religijah ni Boga, zato tudi mene ni tam, tam Boga iščejo samo slepci.
Če hočeš Boga spoznati,Ga moraš iskati tam kjer je.
Mislim, da malo preveč nasedaš ezoteriki, ko boš, če boš kdaj lahko sam spoznal ezoteriko
in boš tudi vedel kaj v resnici je, boš drugače govoril.
Čas svoje smrti so napovedali vsi veliki in pravi preroki, ne vidim razloga zakaj je ne bi tudi Sai Baba,
če je razsvetljen in ima zato nujno preroški dar.
Ravno razsvetljeni ljudje nočejo biti niti trenutka dlje v telesu, kot pa jim je naloženo.
Tole o staranju in poljubno dolgem življenju razsvetljenih, pa že gre malo na otročje in mislim, da ne veš,
kje so temelji te tvoje trditve.
Upam, da boš nekoč prišel do pravega spoznanja in ko boš spoznal bistvo svojega poslanstvo,
boš tudi drugače videl te stvari.
Staro 02.03.2007, 18:55
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Balthazar Prikaži sporočila
To sem prebral pred leti, ko je izhajal v Auri. Še kaj drugega?
Začni pri njemu, potem ti bo že pokazano kako naprej.
Staro 02.03.2007, 19:41
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Lipovnik Prikaži sporočila
Ne morem čisto mimo tega.

Četudi se imaš za strokovnjaka o nematerialnem svetu, lahko imaš certifikate ustrezne doktoratom, priobljene v nematerialnem svetu Lahko se pogovarjaš s svojim navideznim prijateljem v nematerialnem svetu. Lahko pišeš knjige, lahko citiraš skripte, lahko siciraš vse svete skripte in si jih razlagaš kakor koli želiš, ampak samo dokelr ostajaš v tvojem nematerialnem svetu.

Ko pa se začnemo pogovarjati o materialnem, v katerem veljajo fizikalni zakoni, neizpodbitni zakoni, zakoni, ki jim noben naravi pojav do sedaj ne nasprotuje, se jih moraš pa držati.
Če trdiš, da poznaš nek fizikalni zakon, ga moraš znati dokazati, tako, da bodo ostali znali eksperiment ponovit in potrdit tvojo hipotezo.
Tudi teorija strun ni nič več kot matematična napoved bodočih fizikalnih eksperimentov, ki še niso izvedljivi, torej zgolj hipoteza, ne teorija, kaj šele splošno sprejeto dejstvo.

In ko bom videl tvoje ime objavljeno pod, po celem svetu citiranim revolucionarnim člankom, ki opisuje in dokazuje "prasonce" in ostale pojave, ki jih omenjaš v našem materialnem svetu, boš lahko pisal svoje mnenje o naravnih pojavih v materialnem svetu.

Do takrat pa plodov svoje domišljije ne prodajaj kot gola in splošno priznana dejstva, še posebej če so totalne jajce in se delaš norca iz samega sebe.

PS: Še vedno ne vem kaj pomeni skoraj neskončno. Kakšen nov matematični izraz?

Saj veš, da nikogar ne prepričujem in da nočem ničesar dokazovati,
jaz samo povem kar pač mislim.
Kaj je pa skoraj neskončno, ti pa tudi ne mislim razlagati, ker če ne razumeš ti tudi jaz ne
morem pomagati.

Značke
kot, vera, znanost

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Znanost kot vera anarchy Religija in filozofija 185 13.01.2007 20:42
Verjeti ali (z)Vedeti galeb Religija in filozofija 218 25.12.2006 19:50
Fundamentalizem ogroža znanost Lintvern Znanost in okolje 18 22.12.2006 12:54
nova vera? pk Religija in filozofija 24 28.06.2006 20:42

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:45.