Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 02.07.2007, 16:17
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589
Privzeto Re: ste kaj razmišljali o sreči?

Citat:
Objavil-a asunsion Prikaži sporočila
Kaj pa vi, ste se že sploh kdaj vprašali ali ste srečni, predvsem pa, kaj vas osrečuje?
seveda včasih pride

ne bom pa povedal kaj....čar lahko hitro izgine
Staro 02.07.2007, 20:53
Luccka Uporabnik Luccka ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Luccka
Član od: Jun 2007
Naslov: lepa gorenjska
Sporočila: 106
Privzeto Re: Sreča

..osrečil bi me zvest, iskren, čuteč....nekoliko nagajiv moški
Staro 02.07.2007, 21:24
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

Verjamem, da sreča ni v stvareh, ki jih imamo, dogodkih, ki jih doživimo, dosežkih, ki jih dosežemo, ljudeh, ki so okoli nas... ampak v našem ODNOSU do njih. Zato nekoga osreči nekaj, kar drugemu ne pomeni nič, zato je za nasmeh na licih nekoga dovolj nekaj, nad čemer se nekdo drug le zmrdne... ja, zato je sreča 'relativna'.
Staro 03.07.2007, 15:57
balada Uporabnik balada ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce balada
Član od: Jul 2007
Sporočila: 5

Danes me osrečuje dež. Samo da ni kakšne peklenske vročine. Drugič me bo osrečevalo pa sonce.
Če nismo ljudje čudni...
svoje drzne ptice sanj,
svoje plašne ptice nemoči...
Staro 16.07.2007, 19:11
bart2 Uporabnik bart2 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce bart2
Član od: Mar 2006
Sporočila: 12

Srečni smo takrat, ko ljubimo! Ne mislim izključno na ljubezen do nasprotnega spola, ampak ljubezen do vsega kar nas obdaja. Ljubezen do sebe, do bližnjih, do prijateljev, do nasprotnikov, do profesorja, ki ti je dal negativno oceno, do vaše tečne tašče/tasta, do vaše postelje, itvn... (In Tako V Neskončnost). Z ljubeznijo je povezano veliko naših dejanj.
Če sovražiš, enostavno ne moreš biti srečen!
Staro 16.07.2007, 19:28
Soleil Uporabnik Soleil ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Soleil
Član od: Jan 2005
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 9.840

Ko tečem, hodim v hrib in ko mi srce močno bije tako ene pol ure skupaj, nenadoma začutim ful veliko srečo. Kot, da bi vzla kakšno drogo za srečo.

Drugače pa se počutim srečna takrat, ko sem zadovoljna sama s sabo oz. ko nekaj opravim uspešno in dam ad acta ... ko vem, da sem nekaj dobro naredila ... ma v glavnem takrat, ko sem zadovoljna.
Staro 16.07.2007, 19:46
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a Luccka Prikaži sporočila
..osrečil bi me zvest, iskren, čuteč....nekoliko nagajiv moški
misliš reči ljubeč...v bistvu je to kar zanimivo. Sam opažam, da sem do nekaterih žensk mrtvo hladen, pri drugih pa me je sama toplina in pozornost.

Kako to...v resnici ne vem

Zanimivo....mogoče ideja za novo temo
Staro 31.07.2007, 08:53
emil Uporabnik emil ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 6

za se malo smejat in razmislit o sreči, predlagam knjigo:
Sreča (Ferguson W.)
Staro 04.09.2007, 21:10
Čarovnica Uporabnik Čarovnica ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2007
Sporočila: 9

Srečo najdemo v maleh stvareh.Male stvari nas pripeljejo do velikih.Za srečo moramo začeti opazovati.
Staro 05.09.2007, 09:23
duće Uporabnik duće ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce duće
Član od: Sep 2007
Sporočila: 5
Privzeto Re: ste kaj razmišljali o sreči?

Citat:
Objavil-a asunsion Prikaži sporočila
Kaj pa vi, ste se že sploh kdaj vprašali ali ste srečni, predvsem pa, kaj vas osrečuje?
sreča je v individualizmu, ki ga omogoča potrošniška družba s tendencami posameznikov po plezanju drug čez drugega, plehka. ljudje, ki pravijo, da so srečni, so praviloma srečni v očeh družbe in ne v svojih očeh.

resnična sreča izvira iz človeka, ki se je odločil, da se bo osamosvojil od temeljnih načel potrošniške družbe. pravica posameznika do 'biti srečen', je pravica do kljubovanja mehanizmom, ki narekujejo izkoriščanje delovne sile in naravnih resursov zaradi potrošnje nadstandardnih dobrin. podcenjevanje delovne sile, moderno suženjstvo, obremenjenost roditeljev zaradi razvajanja otrok, onesnaževanje okolja, redundanca v procesu recikliranja,... vse to so zgolj parcialni dejavniki, ki omogočajo krmljenje korporacije (politično-gospodarski kartel), ta pa deluje na principu: podpiraj me in boš srečen.

tako malo revolucionarnih teženj, kolikor jih srečujem v sodobnem kapitalizmu, ne poznam nikjer v človeški zgodovini. korporacija je z lažnim hedonizmom (posledica: potenciranje hiperaktivnosti za doživljanje življenja in hipohondrije za podaljševanje le-tega) dosegla, da posameznik svojega premoženja (legalna persekucija) in življenja (ilegalna persekucija) še nikoli tako težko ni bil pripravljen žrtvovati za srečo (za prepričanje, svobodo, prihodnost), kot ravno tukaj, zdaj.

zato slovence na poti k resnični sreči pozivam k bojkotu potrošniških trendov in politično-gospodarski nepokorščini (neobdavčenem zaposlovanju, bojkotu volitev, ipd.). najbolj srečen je človek, ki ni ne bogat, ne reven, v glavi pa ima svoje možgane.

Nazadnje uredil duće : 05.09.2007 ob 15:19.

Značke
sreča

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:27.