Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 12.05.2007, 21:33
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502
Privzeto Nudizem in grupno tusiranje

Kaj pravite ali je normalno, ce se otroci in odrasli istega spola skupaj tusirajo? Pri nudistih je to kao nekaj normalne, toda kaj pa ko se tusirajo ljudje v vojski ali zaporih skupaj? Ali otroci po koncani sportni aktivnosti?

Nekateri pravijo, da je to normalno, po drugi strani, pa se zgrazajo, ce vidijo nagega cloveka tecti sredi mesta, oziroma, ce prides k sosedu in se starsi slecejo tam nagi in hodijo po stanovanju. Za stirimi stenami se dogaja marsikaj in ce si lahko nag pod tusom, si lahko tudi po stanovanju v svojem ali tudi drugim, le zakaj bi te moglo biti sram sleci se nag pred svojimi ali drugimi otroci? Ali, da se otroci slecejo nagi pri drugih prijateljih v stanovanjih? Ali to zveni morda kaj cudno? Kje je meja med nudizmom in kaj je normalno in kaj ne, marsikaj je bolano ampak marsikaj se niti ne govori.

Ali je golota intimna zadeva ali ne, torej, kje in pred kom smo lahko nagi?
Staro 13.05.2007, 06:48
bajs01 Uporabnik bajs01 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce bajs01
Član od: Nov 2004
Sporočila: 1.085
Privzeto Re: Nudizem in grupno tusiranje

pravzaprav , a se rodimo oblečeni?
če pa so misli bolane , potem pa še toliko oblačil ne spremeni uma!
Staro 13.05.2007, 10:08
Banned

Citat:
Objavil-a bajs01 Prikaži sporočila
pravzaprav , a se rodimo oblečeni?
če pa so misli bolane , potem pa še toliko oblačil ne spremeni uma!
Potem zakaj se ne tusirajo se moski in zenske skupaj, no pri nudistih ni to nic kaj takega verjetno, pri ostalih, ki jim z istim spolom se tusirat nag ni problem tudi ni kaj takega, toda kaj pa ce se noces sleci pred nobenim, razen seveda ljubljeno osebo ali zdravnikom, ce je zares potrebno.
Staro 13.05.2007, 10:46
težavice Uporabnik težavice ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2007
Naslov: ljubljana
Sporočila: 15

glej...... veliko ljudi je rasistov...........in bajs01 ma čist prov a se slučajn rodimo oblečeni? NE
Staro 13.05.2007, 10:50
temp64 Uporabnik temp64 ni prijavljen
jaz sem samo od Goody
Prikazne slike uporabnika/ce temp64
Član od: Feb 2002
Sporočila: 147.625

...original sin
Staro 13.05.2007, 20:47
paradox Uporabnik paradox ni prijavljen
*One & Only*
Prikazne slike uporabnika/ce paradox
Član od: Jul 2003
Sporočila: 11.135

Citat:
Objavil-a anarchy Prikaži sporočila
Ali je golota intimna zadeva ali ne, torej, kje in pred kom smo lahko nagi?
Golota in intimnost sta dva pojma, ki nista nujno povezana, prav tako kot ne golota in seks. In tisti, ki to razliko ne dojamejo so offended z goloto, ker se pocutijo, da je njihova zasebnost/privacy ogrozena.
Folk, ki pa prakticira nudizem ima razcisceno, da je povsem naravno biti gol, prav tako kot je naravno imeti seks in, da biti gol ni nujno 'povabilo' za seksualno dogodivscino.
Kaj pa je druzbeno sprejemljivo, kje in zakaj pa dovoljujejo/prepovedujejo zakoni, ki so narejeni za zascito vseh razlicno mislecih....
Staro 16.05.2007, 17:12
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

Milibože, anarhcy, no... A zdaj sta pa tuširanje pa seks že eno in isto? In če nag hodiš po stanovanju, je to isto, kot da bi dal svoje slike med seksom na net? Ali kako si ti to prestavljaš???

Vsak ima pač svoje meje, in edino, kar je potrebno upoštevati, je, da ne kršimo meja drugih. Tu je razlika med nudizmom ali skupnimi tuši (ker se pač vsi, recimo, na nudistični plaži, strinjajo o "normalnosti" biti gol - sicer ne bi bili tam!), in tem, da bi goli hodili sredi mesta. V družbenem okolju pač veljajo družbena pravila, v zasebnosti zasebna. In slednja si, hvalabogu, lahko prilagajamo.
Staro 19.05.2007, 10:33
Banned

Citat:
Objavil-a Lencka Prikaži sporočila
Milibože, anarhcy, no... A zdaj sta pa tuširanje pa seks že eno in isto? In če nag hodiš po stanovanju, je to isto, kot da bi dal svoje slike med seksom na net? Ali kako si ti to prestavljaš???

Vsak ima pač svoje meje, in edino, kar je potrebno upoštevati, je, da ne kršimo meja drugih. Tu je razlika med nudizmom ali skupnimi tuši (ker se pač vsi, recimo, na nudistični plaži, strinjajo o "normalnosti" biti gol - sicer ne bi bili tam!), in tem, da bi goli hodili sredi mesta. V družbenem okolju pač veljajo družbena pravila, v zasebnosti zasebna. In slednja si, hvalabogu, lahko prilagajamo.
Tezko si prilagajat pravila v zasebnosti, ko pa smo marsikje prisiljeni se grupno tusirati nagi, tako po sportni rekreaciji, kot v vojasnici zaporu, itd.., ponekod so celo grupni wcji baje, torej brez nekih zavesic, itd..., to bolj tako doumnevam, samo vseeno, gre se za to, da grupno tusiranje ni lih najbolj normalno, prav tako nudizem ne, saj nekateri bi to radi vsilili ljudem. Zakaj ponekod nimajo locenih tusev in dobro zaprtih, me zanima, ce bi si kaj takega lahko privoscil kak hotel. Da bi se gosti v hotelu mogli tako tusirati skupaj nagi, me prav zanima, kako bi folk reagiral in kaj bi se govorilo, koliko je to normalno, garantiram, da bi ta hotel zgubil skoraj vse goste, razen nudistov morda, samo to si skoraj nihce z zdravo pametjo ne mora omisliti, da bi naredu take tuse v hotelu, medtem ko drugot kr veselo delajo skupne tuse, ali zato, ker hocejo presparati na materjalu, ali zato, ker hocejo, da bi se ljudje nagi tusirali skupaj, da jih lahko kdo opazuje. Meni tudi ni problem iti na nudisticno plazo, samo ne nag, pac oblecen gledat druge.

Jaz locim nudizem in sex, samo sem tak tip, da tudi vidim, kaj vse imata skupnega in tega ostali ne vidijo, pri moskemu je pac erekcija, zenska pa je ista, ali seksa ali ne, ima samo drugacne poze, ki se nekaterim zdijo eroticne, pac stvar psihologije. Ce je nudizem normalen je tudi sex normalen, saj tako smo itak vsi nastali in tudi zivali so nage in seksajo v naravi, torej le zakaj se sramovati, ce se nekateri poljubljajo v javnosti, kar je tudi baje neprimerno in kaznivo, bi se lahko se sexali, mislim res kr neki, saj to ni moje misljenje ampak misljenje nekoga drugega, ki bi rad to vsilil ljudem, saj nimam nic proti, naj vsakdo zivi po svojem, samo naj ne vsiljuje to ostalim, se posebej ta grupna tusiranja so vsiljena marsikje in te folk nagovarja, da se gres tusirat, ker je to normalno, kaj ces skrivat, sej te ne bo nihce gledal, itd.... To bi mogli ukiniti in kaznovati kdor ima taksne tuse. Ljudje so perverzni, samo nihce ne bo priznal.

Nazadnje uredil anarchy : 19.05.2007 ob 10:40.
Staro 19.05.2007, 15:54
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

A lahko konkretno poveš, kje te silijo v grupno tuširanje in podobne zadeve?
Staro 23.05.2007, 19:58
Banned

Citat:
Objavil-a Lencka Prikaži sporočila
A lahko konkretno poveš, kje te silijo v grupno tuširanje in podobne zadeve?
Marsikje te silijo, tako fizicno kot psihicno, no, jaz sem se zaenkrat izogibal grupnih tusiranj, samo nocem, da pride folku to v navadu, ker ze tako prevec prepricujejo ljudi, da kako je to normalno, itd...., ce se ne gres tusirati z grupo te imajo za cudnega, recejo, da si gej in podobne, samo, da bi se tusiral z njimi. Na sreco sem jaz mocnejsi od mnozice, samo se mi smilijo uni, ki se ne znajo mnozici upreti, taksi so potem lahko tudi zrtve marsikaksnega nasilja, fizicnega, spolnega psihicnega. Cloveku se zelo lahko spere mozgane, tezko jih je potem spraviti na mesto in vecina ljudi verjame vecini, no ja zemlja je pa vendarle postala okrogla in zacela kroziti okoli sonca v nekem trenutku cloveske zgodovine.

Značke
grupno, nudizem, tusiranje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:49.