Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 30.09.2009, 14:56
nickyta Uporabnik nickyta ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce nickyta
Član od: Dec 2003
Naslov: Foksy
Sporočila: 12.788
Privzeto moj otrok

..dolgo me že ni blo nič tukaj, pa ne vem...je te naslov tema za sem??

uglavnem, verjamem da imate, imamo polno enih vprašanj v zvezi z otroki, odgovorov pa ne.
In verjamem da ima veliko vas že izkušnje z otroki, tako da boste mogoče kaj pametnega povedali, dali nasvet nakomu.

No pa naj kar sama začnem z vprašanjem......

Kdaj se pri otroku (dojenčki) začnejo krči in kako jih ublažit brez lekarniških kaplic. In zakaj težko kakajo, ko začneš z prilagojenim mlekom? Kako mu pomagat da se ne matra preveč.

Ok...kost sm vrgla, zdej pa upam da zvemo tukaj kar še ne vemo..ne da bi mogli takoj zdravnico klicat.
Staro 01.10.2009, 11:51
Pillar Uporabnik Pillar ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Pillar
Član od: Dec 2007
Naslov: za Luno
Sporočila: 12
Privzeto Re: moj otrok

Moj edini nasvet je, da ne uporabljaj kapljic AD3 (D3 so še slabše), namenjene utrjevanju kosti. Malo večkrat na sonce, pa je menda tudi v redu. Aja, pomaga tudi zibanje otroka na podlaketi, tako da leži s trebuhom obrnjenim navzdol.

Veliko sreče z otrokom ti želim, pa čim manj skrbi (če dojiš, je to, poleg pravilne prehrane, tudi pomemben faktor)
Staro 02.10.2009, 18:07
nickyta Uporabnik nickyta ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce nickyta
Član od: Dec 2003
Naslov: Foksy
Sporočila: 12.788

Joj ja sej po rokah ga imam itaq skoz, ker je naš mali crkljivček.

Jah skrbi so, ker je to le prvi otroček in včesih res ne veš kaj je narobe in kaj je prav.

Danes se zbudim in opazim da ima po celem obrazu...kar po celi glavici polno rdečih majhnih pikic. Kaj naj bi to bilo?

V kratkem imava prvi pregled pri zdravnici. Toliko vprašanj...
Patronažna, ki pa je hodila k nam pa je za en k.. vredna. Nič mi ni povedala tako, da bi me kaj naučila. Vse je blo bolj tako, kot bi tudi ona sama imela prvi delovni dan v svoji bodoči karieri. In dvomim da ima sama kaj otrok. Zdela se mi je čist neodločna in zmedna.

No zdej sm pa še njo spluvala k je glih nanesl.
Staro 09.10.2009, 22:20
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Upam, da nisi čakala na odgovor v forumu ali na bližnji pregled pri zdravnici in si otroka že odpeljala k zdravniku

Ne imej otroka tako rada, da mu zaradi tega škoduješ! Kaka preprosta knjiga z nasveti ali brskanje po internetu, pa imaš odgovore hitro na ekranu.

Pa veliko lepih trenutkov in dni želim celi družini!

Mogoče kaj takega:
http://www.bambino.si/rdecke

Nazadnje uredil Vsemogočni : 09.10.2009 ob 22:24.
Staro 21.10.2009, 17:24
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

Citat:
Objavil-a nickyta Prikaži sporočila
Joj ja sej po rokah ga imam itaq skoz, ker je naš mali crkljivček.

Jah skrbi so, ker je to le prvi otroček in včesih res ne veš kaj je narobe in kaj je prav.

Danes se zbudim in opazim da ima po celem obrazu...kar po celi glavici polno rdečih majhnih pikic. Kaj naj bi to bilo?

V kratkem imava prvi pregled pri zdravnici. Toliko vprašanj...
Patronažna, ki pa je hodila k nam pa je za en k.. vredna. Nič mi ni povedala tako, da bi me kaj naučila. Vse je blo bolj tako, kot bi tudi ona sama imela prvi delovni dan v svoji bodoči karieri. In dvomim da ima sama kaj otrok. Zdela se mi je čist neodločna in zmedna.

No zdej sm pa še njo spluvala k je glih nanesl.
rdeče pikice so lahko mozoljčki - ni hec, veliko dojenčkov jih dobi, in baje minejo do prvega leta starosti. naša je polna tega, po obrazu, glavi in vratu. in ja, zdravnik je rekel, da je to to... hormoni pač. tudi pri tako mičkenih. težava se poveča, je je otroku prevroče - tako kot pri odraslih lahko pride do več mozoljev, če se potiš... meni je zdravnik le dejal, da naj ne mažem z ničemer, da bo koža lahko čimbolj dihala.

za napenjanje pa pomaga čaj iz komarčka, kumine in koperca (če lahko dobiš domače, toliko bolje, sicer pa sem videla tudi instant variante) - in če dete hraniš po steklenički, lahko kar na takem, seveda blagem čaju narediš mleko morda bo kaj bolje. če težko kaka zaradi suhega blata, pa mu/ji čaj ponujaj večkrat na dan...
Staro 28.12.2009, 19:43
kobilica Uporabnik kobilica ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce kobilica
Član od: Sep 2007
Sporočila: 91

Vem, da je tema že stara pa vendar. Predvidevam, da je dojenček še mali, glede na to, da ima kolike. Pomeni, da so mozolči po obrazu verjetno zato, ker se vsakemu novorojenčku čisti koža. Nič takega.
Kolike so in niso, za lajšanje so različne stvari. Enim pomaga nekaj, drugim spet nekaj drugega. Če težko kaka, menjaj hrano, če dojiš pazi kaj ješ. In naj dete dosti pije.

Značke
moj, otrok

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Gary Null - Drogiranje naših otrok - Dokumentarec Snif Dom in družina 1 05.06.2008 12:41

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:58.