Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 18.02.2008, 14:57
CeausescuFan Uporabnik CeausescuFan ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce CeausescuFan
Član od: Feb 2008
Sporočila: 16
Privzeto Re: Dve izbiri

Res je, ljudje imamo izbiro, brezpogojno pa je tudi, da si te izbire ne pustimo vzeti, oziroma, da zelo dobro premislimo, preden izbiro zlorabimo.
Dober človek je lahko samo tisti, ki ima vedno slabo vest, in to brezpogojno. Da se nikoli ne hvali da je boljši.
Staro 18.02.2008, 15:23
Pancho Uporabnik Pancho ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce Pancho
Član od: Jul 2003
Naslov: ®
Sporočila: 18.158

Citat:
Objavil-a CeausescuFan Prikaži sporočila
Dober človek je lahko samo tisti, ki ima vedno slabo vest, in to brezpogojno. Da se nikoli ne hvali da je boljši.
Kako je lahko to brezpogojno, če si ravnokar postavil pogoj, kaj je brezpogojno?

Slabih, dobrih ni. Je samo naša pogojna ocena.
Staro 18.02.2008, 19:50
KissMe Uporabnik KissMe ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce KissMe
Član od: Jul 2007
Sporočila: 2.663

Citat:
Objavil-a paradox Prikaži sporočila
...ti jih ne rabis ker si dobra a posljes jih naprej tistim, ki so slabi? ...nisi iskrena
Ne, sploh nisem napisala, da pošljem take maile ljudem, ki so slabi, ampak takim, ki jim taki maili nekaj pomenijo. Ljudje in njihove selektivne zaznave... je treba vse prikrojit, kakor ti paše
Staro 18.02.2008, 21:37
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365

Kissme ma nekaj problemov z ločevanjem med različnimi pojmi: če je čustveno preveč nabito je patetično, čeprav med čustvene izraze, ki so zanjo sprejemljivi, vključuje tudi čustevno izsiljevanje ...hm

Zgodba je pretirana, vendar ... hja, bodite enkrat v družini s prizadetim otrokm, pa vam marsikaj ne bo pretirano.
Staro 18.02.2008, 22:02
Mojster

Ne ne, nimam nobenih problemov. Ne vem kje si pobral, da je čustveno izsiljevanje zame sprejemljivo... to si si pa gladko izmislil.

Ok, nisem bila v družini s prizadetim otrokom, poznam pa veliko invalidov, nekateri so tudi moji prijatelji in najmanj kar hočejo, je to, da jih ne pomiluješ in ne vtikaš v take solzave zgodbice.

Nazadnje uredil KissMe : 18.02.2008 ob 22:15.
Staro 18.02.2008, 22:17
Gofljač

hm, čisto malo sem te špiknil iz druge teme ...

v bistvu gre za moje pojme za sporočilo sprejemanja drugačnosti, ki je pri nas včasih tako zafookano nemogoče. Ampak pozabite ... zadnja stvar je pa patetitka za handyje
Staro 18.02.2008, 22:23
Mojster

Ja... sem opazila, sam špiknit ali pa nekoga nekaj določit, kar nikoli ni izjavil in si v bistvu nekaj zmisliti... ok, ne zdi se mi fer... tud to spada pod temo sprejemanja drugačnosti. Pač sprejemanja mojega mnenja. Ljudje se ful osredotočajo na očitno drugačne ljudi, in na sprejemanje le-teh, če maš pa samo drugačno mnenje te pa popljuvajo in obtožijo še za stvari, ki jih nisi rekel ali naredil. Toliko o strpnosti.

Razumem osnovni namen te zgodbe, oz. tud meni se zdi, da se pod vsem tistim cukrom skriva point, o sprejemanju drugačnosti, ampak če bi bila zgodba manj "čustveno nabita", bi po mojem bolje palila.
Staro 18.02.2008, 22:41
Gofljač

pih. sama si prenesla kot prva tematiko patetike iz druge teme, da ne bo kdo bolj papeški od papeža slučajno ... seveda pa si elegantno opereš ročice in nič kriva nič dolžna. tudi sam nima toliko "za povedati o patetiki" kot bi mi rada položila v usta na prejšnji strani. Samo tam ti zadeva ne diši, pa takole ...

ne dvomim, da razumete point zgodbe, saj drugače bi bilo že nekaj narobe ...
Staro 18.02.2008, 23:22
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Nesprejemanje drugačnosti v naši družbi je nekaj vsakdanjega. Žal je tako, kar se je javno pokazalo tudi ob zadnjih predsedniških volitvah, ko so nekateri neokusno komentirali kandidaturo gospodične Pečarič.
Z ljudmi, ki imajo drugačne potrebe se srečujem kot prostovoljka, zato mi je njihov "svet" znan. Ko bi nam bil dan samo košček njihove širine, bi lahko vsi lažje živeli.
To in podobno sporočilo sem že dobila in ga tudi poslala naprej. Zakaj ga ne bi? Če pošiljam naprej raznovrstne tudi manj okusne šale, zakaj bi ta moral romati v koš? Ne pošlješ ga vsem, prav gotovo ne tistim, ki sebe in svet merijo samo v materijalnih dobrinah, niso ga vredni.
Staro 19.02.2008, 13:49
Pancho Uporabnik Pancho ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce Pancho
Član od: Jul 2003
Naslov: ®
Sporočila: 18.158

Citat:
Objavil-a monster Prikaži sporočila
ne dvomim, da razumete point zgodbe, saj drugače bi bilo že nekaj narobe ...
Citat:
Objavil-a KissMe Prikaži sporočila
Razumem osnovni namen te zgodbe
Kaj pa je point oz. osnovni namen zgodbe?

Nazadnje uredil Pancho : 19.02.2008 ob 13:51.

Značke
dve, izbiri

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Vse ankete in podobno... ali prosim izpolni anketo ViSoKa180 Izobraževanje in šola 138 14.05.2010 21:31
Pomoc Pri Izbiri Racunalnika marko01 Računalništvo in internet 7 24.12.2007 15:23
Ideje za imena otrok (prosim pomagajte s svojimi predlogi) Labud Dom in družina 25 30.05.2007 22:37

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:31.