Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 27.08.2008, 15:14
naja Uporabnik naja ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 36
Privzeto Re: Egipt

Aja, napitnina... Oni živijo od tega in jim vsak cent nekaj pomeni, tako da meni osebno ni bilo težko kaj pustit. Njihove plače so od 60-100 €, pa pomislite ali vam je res tako težko...Sigurno pa ne pustim napitnine nekomu, ki je aroganten, antipatičen, neprijazen....
Staro 27.08.2008, 16:24
dayana Uporabnik dayana ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 15

Čao! Naja, mogoče je bila v morju le morena, ki je pač zelo pogosta, ne pa kača... No, ne vem, domnevam pač...
Staro 28.08.2008, 12:22
Novinec

Ojla ti tam... Sta se vidva fino mela letos? Sta kej Izaka vidla? Midva sva na vrat na nos skočila v Tunizijo za male pare =).

Kar se pa kače tiče... Ne, ni bla morena, ker sta jo tud vidla, kačo so pa tud še eni iz hotela vidli, tak da ne vem no... Ampak za une, ki grejo tja-MORENA je bla
Staro 30.08.2008, 18:23
Novinec

Čao! Ja, fajn sva se mela, očitno se bova počasi kar poegipčanila Ja, z Izakom smo se videli, smo šli skupaj snorkljat in je bilo res fino. Sicer sva bila v hotelu Dana Beach. Je res ogromen kompleks, urejen, z lepo plažo. Edina slaba izkušnja letos je bil izlet v Kairo in sicer zaradi vodiča (TA Palma). Kar dosti hodiva okol in veva kako bi moral ta izlet zgledat... Mi smo se pa vozili do Kaira več kot 6 ur in v tem času nam ni povedal čisto nič kar se tiče zgodovine Egipta, nič o državi sami, povedal je pa ene par neumnih vicev Brez veze! Edino v muzeju nam je pa res naklonil ene slabih 45 minut. Glede na to, da je v Egiptu bencin cenejši kot voda, res ne vem komu gre tistih 85 evrov, ki smo jih plačali na osebo... Naja, že lani smo imeli komedije s Palmo, a ne!! Žalostno je to, da so oni pač naši največji ponudniki aranžmajev za Hurgado, zato sva pa šla z njimi. Sva hotela iti z Vardom, pa sem na netu zasledila še večje kritike, tako da nisva reskirala... Pa še to - ne vem kje je logika, da se nam mudi iz egipčanskega muzeja zato, da bomo šli še v parfumerijo in se tam na koncu zamudimo skoraj toliko kot v muzeju! Ne vem no, saj je vse lepo in prav, ampak to bi res moralo biti mimogrede, ne pa da skoraj diplomiramo iz tistih parfumov... Sicer pa take parfume prodajajo vsepovsod, tako da kdor hoče, gre lahko sam pogledat. Mah ne vem no, v glavnem, razočarana sva bila. Sicer je pa Kairo res zanimivo mesto, piramide res veličastne, muzej pa res bogat... Mogoče se še enkrat vrneva, ker naju Egipt res privlači. Naslednje leto bova šla pa res zelo verjetno v maju na križarjenje v kombinaciji s Hurgado, ker smo z Izakom že dogovorjeni. Ostal nama je še Abu Simbel!
Lp tebi Naja in vsem ostalim!
Staro 31.08.2008, 10:24
zabaskace Uporabnik zabaskace ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce zabaskace
Član od: Jun 2004
Naslov: Meta4eveR
Sporočila: 18.012

Hm.. S tamalo potujema v Soma Bay danes teden v Caribbean world resort hotel in upama da bo super a ne
Staro 31.08.2008, 10:46
zabaskace Uporabnik zabaskace ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce zabaskace
Član od: Jun 2004
Naslov: Meta4eveR
Sporočila: 18.012

Citat:
Objavil-a ik1704ki Prikaži sporočila
Sem bil v Carribean world resort konec julija. Velik hotel - ampak na samem. Sobe so velike, vsebujejo sef, lcd tv itd. Je pa na samem, tako, da izven hotela nimaš nič za početi, razen da greš s shuttle busom do Hurgade (2x dnevno, slabo uro vožnje). Moram reči, da se mi je hotel zelo dopadel, motila me je hrana - njihovih začimb se pač hitro naveličaš. Imajo pa seveda tudi 'evropsko' hrano - pomfri in kebab od 10ih-19ih, pri kosilu in večerji ti sproti pripravljajo špagete in pomfri (potrebno čakati v vrsti)... hotel ima 5 restavracij; v italijanski in barbecue restavraciji si je potrebno prostor rezervirati 1 dan vnaprej (ješ vseeno all-inclusive. Plaža je super ( prostorna, ni problem najti prostega ležalnika). Splošno povedano - hotel zelo priporočam. Če želiš fotke ali več informacij mi sporoči na ZS.
Hm.. In za koliko te to oberejo? menda je za plačat Hvala za odgovor!
Staro 04.09.2008, 07:42
ik1704ki Uporabnik ik1704ki ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 8

Sam se nisem vozil z njim, tako, da ti tudi točne cene ne morem povedati
Staro 05.09.2008, 07:42
Novinec

Citat:
Objavil-a dayana Prikaži sporočila
Čao! Ja, fajn sva se mela, očitno se bova počasi kar poegipčanila Ja, z Izakom smo se videli, smo šli skupaj snorkljat in je bilo res fino. Sicer sva bila v hotelu Dana Beach. Je res ogromen kompleks, urejen, z lepo plažo. Edina slaba izkušnja letos je bil izlet v Kairo in sicer zaradi vodiča (TA Palma). Kar dosti hodiva okol in veva kako bi moral ta izlet zgledat... Mi smo se pa vozili do Kaira več kot 6 ur in v tem času nam ni povedal čisto nič kar se tiče zgodovine Egipta, nič o državi sami, povedal je pa ene par neumnih vicev Brez veze! Edino v muzeju nam je pa res naklonil ene slabih 45 minut. Glede na to, da je v Egiptu bencin cenejši kot voda, res ne vem komu gre tistih 85 evrov, ki smo jih plačali na osebo... Naja, že lani smo imeli komedije s Palmo, a ne!! Žalostno je to, da so oni pač naši največji ponudniki aranžmajev za Hurgado, zato sva pa šla z njimi. Sva hotela iti z Vardom, pa sem na netu zasledila še večje kritike, tako da nisva reskirala... Pa še to - ne vem kje je logika, da se nam mudi iz egipčanskega muzeja zato, da bomo šli še v parfumerijo in se tam na koncu zamudimo skoraj toliko kot v muzeju! Ne vem no, saj je vse lepo in prav, ampak to bi res moralo biti mimogrede, ne pa da skoraj diplomiramo iz tistih parfumov... Sicer pa take parfume prodajajo vsepovsod, tako da kdor hoče, gre lahko sam pogledat. Mah ne vem no, v glavnem, razočarana sva bila. Sicer je pa Kairo res zanimivo mesto, piramide res veličastne, muzej pa res bogat... Mogoče se še enkrat vrneva, ker naju Egipt res privlači. Naslednje leto bova šla pa res zelo verjetno v maju na križarjenje v kombinaciji s Hurgado, ker smo z Izakom že dogovorjeni. Ostal nama je še Abu Simbel!
Lp tebi Naja in vsem ostalim!
Ja, super no, da je blo fino, pa da sta Izaka vidla (po pravici sem kr mal dvomla, da bo ta tip še vedno tam). Kar se pa Palme tiče in tega... Ja, lani res nismo bili na isti valovni zaradi sob, kar se pa tiče izleta v Kairo, pa moram Bojano in habibija pohvalit, ker smo v štartu nekaj slišali, pa pred vstopom v Kairo, pri piramidah je bil kar dolg predavanje, pri Sfingi še daljši (to vem, ker mi je zarad vročine mal slab ratal, pa se mi je zdel, da ni konca), v muzeju tudi, pa tud na koncu smo si ga ogledal, tako da ni bilo pretiranega hitenja. A ta, ki je šel z vami, je bil Miha? Ker recimo ena gospa (ki je precej zahtevna kot gost) pa ga je zelo pohvalila kar se tiče rihtanja sob in zadev, ki morda Bojani niso šle najbolje. Veš 100 ljudi, 100 čudi... Vedno bo nekdo nekaj našel, enemu bo Bojana všeč, drugemu Miha... Tko to je...

p.s. Pokličta za kako kavo (pred hokejem recimo, k se zej začne)
Staro 05.09.2008, 15:48
Novinec

Ja, tudi Miha je bil vodič, ampak na žalost na poti v Kairo ni bil v našem avtobusu! Vem pa, da je zelo dober, ker se je to videlo že na uvodnem sestanku, ki je trajal skoraj 2 uri in nam je res podal izčrpne informacije! V Kairu smo pa imeli Sašota - Palma je namreč imela 2 avtobusa za tja... No ja, pač nimava sreče s tem... Sva se pa pri Sfingi kar Mihu pridružila malo pa je bilo!

Oglasita se kaj no, pa se dobimo! Aja, na hokej bova pa hodila ja, to pa itak!!
Lp vsem skupaj!
Staro 19.09.2008, 13:38
micica Uporabnik micica ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2008
Sporočila: 6

po pravici povem, da mi je ta arabski svet malo preveč zlagan, ker se mi zdi da te hočejo na vsakem koraku nategnt in zares nesmeš nikomur zaupat, pomoje bi še lastno mamo prodal če bi jo lahko .

Značke
egipt

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Egipt vragec Potovanja 1057 03.06.2008 11:21

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:14.