Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 21.07.2008, 17:27
viktorija Uporabnik viktorija ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce viktorija
Član od: Jul 2008
Sporočila: 24
Privzeto Re: (Ne)humanost »razvitega sveta«

tega je tolko na svetu, a si vsi preveč zatiskajo oči.. res je ,denar, moč in zloba je na prvem mestu, šele potem spoštovanje.
takšni "ljudje" so bili že v otroštvu "pohabljeni " ...
Staro 21.07.2008, 17:43
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

no, tole o pohabah v otroštvu... ok, ampak po eni strani to vodi v nekaj, kar se mi zdi v današnji družbi velik problem - prelaganje odgovornosti za vse na druge. vedno so krivi starši, družba, mediji, šola, sistem, če drugega ne, pa višja sila (in seveda ablast).
ja, delno je odgovornost na vseh teh, ampak zdi se mi, da zdaj ne znamo več drugega kot obtoževati vseh po vrsti, kako so krivi za naše težave. posameznik pa seveda ne nosi nobene odgovornosti. kako bi jo le, ha...

nič krivi, nič odgovorni... vedno le žrtve.

vraga pa ja. en mal hrbtenice, samospoštovanje in tudi prevzemanja odgovornosti za lastna dejanja, misli in življenje pa le prevzemimo.
Staro 13.08.2008, 10:26
shem_me_zion Uporabnik shem_me_zion ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Naslov: anytown usa
Sporočila: 157

Kaj pa Weimarska republika? Tam je sele konfuznost demokracije rodila sadove.

Evropa ima sadizem v krvi (nic manj/bolj od ostalega sveta) in se ni nasla resitve, kot recimo USA, kjer sadisti ali koljejo po solah, ali pa padejo na testih za vojsko - dlje pa ne pelje.

Gre pac za staro "evropsko dekadenco", ki so ji bili na sledi misleci iz vseh obdobij. Nekateri krivijo odsotnost "napacne" vere, ali vere na sploh. Nietzsche ima dobro poanto: ko dogmaticen vernik koncno pristane na trdih tleh, se mascuje za izdajstvo, ki ga je stalo toliko zivljenja. Pomeni: otrok se mascije starsom za majhne in velike lazi. Zato so pa bili vsi najhujsi rezimi Evrope "ateisticni"!

Jesti otroke pri zivem telesu je prakticna (da ne bom rekel "logicna") posledica evropske izgube vere. Gre za moralni eksperiment, ki je podoben tistim iz Dostojevskijevih romanov. Ko razsvetljeni clovek vidi svet...se igra z njim.

Značke
»razvitega, nehumanost, sveta«

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:20.