Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 29.07.2008, 16:08
Petrov82 Uporabnik Petrov82 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Petrov82
Član od: Jul 2008
Sporočila: 1
Privzeto Padanje sinhronizacije modema po priključitvi Siol TV

Pozdravljeni!

Sem novi naročnik SIOL TV, sicer pa sem bil pred tem zvesti uporabnik SIOL Duo paketa. Pred priključitvijo SIOL TV mi je zadeva delovala brez težav, zdej pa so se začele pojavljati težave. Prosil bi vas, za kakšen pamenten predlog da spravim mojo SIOL TV v normalo delovanje.

Uspelo mi je spraviti SIOL TV v delovanje, potem sem nabavil Plasmo TV in ugotovil, da mi slika in zvok večkart zmrzujeta. Potem sem izklopil modem iz napajanja, za ponovno sihronizacijo s centralo (LED zažela neprekinjeno svetiti), je potreboval modem veliko več časa. Ko se je nekako modem povezat z centralo, sem vključil Sagem komunikator v napajanje. Rabil je kar nekaj časa, da je TV začela delovat.
V bistvo mislim, da je razlog temu, da sem oddaljen od centrale 4km, kar je problem. Vendar mi je pred priključitvijo SIOL TV siolov tehnik zagotovil, da glede na izmenjene parametre (jih je preveril z centralo), da bi ena TV zagotovo morala delovati.

Moje vprašanje je:
Kaj naj naredim, da modem ne bo zgubljal sinhronizacije s centralo?

Če bo modem "vredu" povezan z centralo ne bi smela padat sinhronizacija!

Še moja oprema:
-Sagem TV komunikator
-Modem sivi (Pred tem sem imel črnega sagem-a, potem so mi zamenjal)
-UTP kabel med modemom in sagem TV komunikatorjem sem sam naredil, ali mi mogoče zato slika in zvok zmrzujeta (kabel je dolžine cca. 10m)?

Kakšne so vaše izkušnje, če bi zamenjal modem, nazaj v onega črnega sagema in kupil UTP kabel (tega doma narejenga bi zamenjal za novega).

Kaj naj naredim, da mi ne bo sinhronizacija modema padala in slika, zvok zmrznjevala?

LP,
Peter
Odgovorite s citatom
Staro 29.07.2008, 22:57
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1.064
Privzeto Re: Padanje sinhronizacije modema po priključitvi Siol TV

Up. ime na ZS bi prosil.

lp
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
modema, padanje, priključitvi, sinhronizacije, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Novo v ponudbi.."Testni uporabnik" - zavajanje naročnikov ali??? saonaion SiOL TV 27 31.12.2015 02:37
Smotano Padanje adsl modema is zveze Borči Tehnična pomoč 0 11.04.2008 12:55
Siol internet in siol paketi - dodatna vprašanja pred nakupom randius O storitvah 4 28.11.2007 01:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:57.