Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 27.01.2009, 07:13
zlato Uporabnik zlato ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce zlato
Član od: Jun 2005
Sporočila: 191
Privzeto Re: Odpuščanja ... :(

Citat:
Objavil-a Milton Friedman Prikaži sporočila
Je kriv manager, ki ima pogodbo po kateri mu pripada mio EUR ali tisti lastnik, ki mu je dal tako pogodbo podpisati? Kolikor je meni znano takšne pogodbe ne sestavi manager ampak lastnik. V primeru Kramarja so tako pogodbo sestalvjali levousmerjeni ljudje iz vrst LDS+SD (Kramar pač izhaja iz tistega časa), ki se borijo za socialno pravičnost....
Kriva sta oba lastnik in menedžer, ker imata oba očitno velike koristi. EDEN NA ZASEBNEM RAČUNU, DRUGI PA DRUGJE, KJER JE JAVNOSTI IN NAM DAVKOPLAČEVALCEM PRIKRITO. IN KDO NAJ V TAKEM PRIMERU UKREPA, OČITNO GA NI, KER SAMI PROTI SEBI NE BODO UKREPALI IN KOLO SREČE SE VRTI DALJE, MI PA, KAR MIRNO IN NEMO OPAZUJMO, KAKO NAS PEHARIJO.
Staro 27.01.2009, 08:59
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Prmejduš Milton, da se ti da
Staro 27.01.2009, 09:16
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215

Citat:
Še tukaj napišem, ker mislim, da novica spada bolj v to temo. Pred časom sem imel z nekaterimi forumaš manjši koflikt ko sem opozarjal, da lahko naša kao najuspešnejša podjetja začenjo odpuščati malo večje deleže zaposlenih. Skratka, tukaj je ena neuradna novica iz Gorenja. Če ima kdo kaka poznanstva v tej firmi bi bil izredno hvaležen zaveč informacij.

http://www.finance.si/forumi/?t=51110#new
Če informacija drži, potem je Bobinac navaden lažnivec. V kolikor ni res, se Bobincu opravičujem.
Staro 27.01.2009, 09:19
king16 Uporabnik king16 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 1.215

Citat:
Je kriv manager, ki ima pogodbo po kateri mu pripada mio EUR ali tisti lastnik, ki mu je dal tako pogodbo podpisati? Kolikor je meni znano takšne pogodbe ne sestavi manager ampak lastnik. V primeru Kramarja so tako pogodbo sestalvjali levousmerjeni ljudje iz vrst LDS+SD (Kramar pač izhaja iz tistega časa), ki se borijo za socialno pravičnost....
Se s tabo tokrat strinjam. Dodal bi še samo to, da ob podpori janše, kot sem nekje že napisal.
Staro 27.01.2009, 21:22
Winglet1 Uporabnik Winglet1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2007
Sporočila: 1.273

Citat:
Objavil-a zlato Prikaži sporočila
Kriva sta oba lastnik in menedžer, ker imata oba očitno velike koristi. EDEN NA ZASEBNEM RAČUNU, DRUGI PA DRUGJE, KJER JE JAVNOSTI IN NAM DAVKOPLAČEVALCEM PRIKRITO. IN KDO NAJ V TAKEM PRIMERU UKREPA, OČITNO GA NI, KER SAMI PROTI SEBI NE BODO UKREPALI IN KOLO SREČE SE VRTI DALJE, MI PA, KAR MIRNO IN NEMO OPAZUJMO, KAKO NAS PEHARIJO.
Problem je ker sta si lastnik in manager prijatelja, ki zapravljata tuji (davkoplačevalski) denar...zaradi tega se dogajajo take zadeve...
Staro 27.01.2009, 21:52
ReSTRaine0 Uporabnik ReSTRaine0 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce ReSTRaine0
Član od: Jan 2007
Sporočila: 32

zakonodaja, ki dopušča da delodajalec v "evropski državi---->" lahko izdaja ljudem odločbe z minimalnimi dohodki (minimalno=topel luft) in mu nato naša ljuba mati država vzame še 38% tega minimalnega toplega lufta, je kratkomalo ****a kapitalstov, takih ali ovakih.
Zakaj razpravljamo? Vile pa krampe v roke.
Staro 27.01.2009, 22:18
zlato Uporabnik zlato ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce zlato
Član od: Jun 2005
Sporočila: 191

Citat:
Objavil-a ReSTRaine0 Prikaži sporočila
zakonodaja, ki dopušča da delodajalec v "evropski državi---->" lahko izdaja ljudem odločbe z minimalnimi dohodki (minimalno=topel luft) in mu nato naša ljuba mati država vzame še 38% tega minimalnega toplega lufta, je kratkomalo ****a kapitalstov, takih ali ovakih.
Zakaj razpravljamo? Vile pa krampe v roke.
Res ne vem več za koga in za kaj se Gospodje sindikalisti sploh še borite za božjo voljo, ste tu da zastopate interese delavcev ali morda za interese gopode. Za delavce kot kaže ne, ker dovolite, da so določene z vašim žegnom minimalne plače. Za maksimalne za gospodo ste pa kar več ali manj bolj tiho, kot ne. Od delavcev pobirate članarino, kaj pa od gospode pa druge bonitete ali kaj drugega.
Staro 29.01.2009, 09:26
Milton Friedman Uporabnik Milton Friedman ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Milton Friedman
Član od: May 2008
Sporočila: 454

Vidim, da ste spet veliko in hkrati nič napisali. Ko sem pred meseci pisal, da bodo naša podjetja, ki sodelujejo z avtomobilskimi koncerni, lahko zašla v krizo se mi je predvsem uporabnik Winglet1 postavil po robu z vsem možnim arsenalom, predvsem z žaljivkami. Tukaj danes pa objavljam epilog zgodbe:

http://www.dnevnik.si/poslovni_dnevnik/1042240537

Na vse te težave sem opozarjal zadnje pol leta in vse te težave so bile predvidljive, no vsaj za nekatere...

Winglet1, King16 : pričakujem vajine komentarje oz. vsaj opravičilo.
Staro 29.01.2009, 17:32
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

To je bilo vse splanirano in zdaj ljudje nimajo vec muda, da bi zahtevali visje place, ker kao ni denarja, se malo, bodo ljudje mogli placati, da lahko delajo, v bistvu to ze delajo, saj ko podpisejo aneks za skrajsani delovni cas in nizjo placo je isto, kot, daa bi rekli, da placajo da lahko manj delajo, kako so neumni res. Kdaj se bodo ljudje zares zbunili in zahtevali kaj vec, ker denarja je dovolj in se prevec, samo ga uni na vrhu pokradejo in si ga razdelijo.
Staro 29.01.2009, 23:01
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Vidim, da ste spet veliko in hkrati nič napisali. Ko sem pred meseci pisal, da bodo naša podjetja, ki sodelujejo z avtomobilskimi koncerni, lahko zašla v krizo se mi je predvsem uporabnik Winglet1 postavil po robu z vsem možnim arsenalom, predvsem z žaljivkami. Tukaj danes pa objavljam epilog zgodbe:

http://www.dnevnik.si/poslovni_dnevnik/1042240537

Na vse te težave sem opozarjal zadnje pol leta in vse te težave so bile predvidljive, no vsaj za nekatere...

Winglet1, King16 : pričakujem vajine komentarje oz. vsaj opravičilo.
saj ni samo ta v krizi....poglej si malo Gorenje, Elan, Adrio, Iskro, Impol, Pivovarno laško, Muro, Slovenske železnice, Intereuropo, gradbeništvo itd.

Značke
odpuščanja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:55.