Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 15.08.2009, 16:08
fogy Uporabnik fogy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2006
Sporočila: 197
Privzeto Re: MulticastTV - program za gledanje sioltv na računalniku

MasterOfPuppets ne vem če se zavedaš, a pavza v multicasttv ne deluje. mi ni delovala v visti in sem mislil ok, mogoče sem kaj jaz scopral in sem itak se pripravljal na prehod na win7 pa sem pustil to na strani. zdaj pa vidim da tudi v win7 ne deluje. v bistvu ko stisnem pavzo se kao zaustavi predvajanje, ko pa spet stisnem pavzo pa se nadaljuje tam, kjer se pač trenutno nahaja stream in ne tam kjer sem ustavil. naj še kdo poskusi, da vidim če je problem res kje pri meni. uporabljena je verzija 0.30.5.0.

pa še dva predloga:
1. fajn bi blo, da se ko stisneš pavzo zamrzne slika trenutno predvajanega programa in ne da se prikaže črna slika.
2. ko je program v trayu, bi bilo boljše priredit dvoklik na ikono da se program ponovno odpre na prvotno lokacijo, ne pa da prestavi na en kanal več kot prej. malo je nadležno kliknit z desnim gumbom in izbrat prikaži. al pa naj bo to vsaj nastavljiva opcija.

drgač pa kar tako naprej!

lp.
Odgovorite s citatom
Staro 15.08.2009, 17:54
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.666

Citat:
Objavil-a fogy Prikaži sporočila
2. ko je program v trayu, bi bilo boljše priredit dvoklik na ikono da se program ponovno odpre na prvotno lokacijo, ne pa da prestavi na en kanal več kot prej. malo je nadležno kliknit z desnim gumbom in izbrat prikaži. al pa naj bo to vsaj nastavljiva opcija.

drgač pa kar tako naprej!

lp.
S tem predlogom, bi se tudi jaz strinjal. Drugače pa vse pohvale za program.
Staro 18.08.2009, 18:08
MasterOfPuppets Uporabnik MasterOfPuppets ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 182

Da pavza deluje mora biti vkloplen TimeShift. Deluje tudi hitrost predvajanja ampak zaenkrat samo v pozitivni smeri, tako da se lahko da preskočit reklame.

Drugi predlog je bil pa že večkrat omenjen in delno že deluje v razvojni (beta) verziji.

Ker se predlogi na tem forumu ponavljajo, bi bilo bolje, da se predlogi objavijo kar na multicasttv forumu s klikom na "New topic", kar bo verjetno bolj pregledno.
Odgovorite s citatom
Staro 18.08.2009, 18:37
fogy Uporabnik fogy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2006
Sporočila: 197

MasterOfPuppets hvala, sem mel res izklopljen timeshift. no če bom mel še kak predlog oz. odkrijem kakšen hrošč bom pa objavil na multicasttv forumu

edit: sem poskušal objavit na forumu tam pa sem dobil en lep error
Citat:
Traceback (most recent call last):
File "/base/python_lib/versions/1/google/appengine/ext/webapp/__init__.py", line 509, in __call__
handler.post(*groups)
File "/base/data/home/apps/multicastv/1.335525075092191170/fofou.py", line 930, in post
user.put()
File "/base/python_lib/versions/1/google/appengine/ext/db/__init__.py", line 725, in put
return datastore.Put(self._entity)
File "/base/python_lib/versions/1/google/appengine/api/datastore.py", line 164, in Put
apiproxy_stub_map.MakeSyncCall('datastore_v3', 'Put', req, resp)
File "/base/python_lib/versions/1/google/appengine/api/apiproxy_stub_map.py", line 72, in MakeSyncCall
apiproxy.MakeSyncCall(service, call, request, response)
File "/base/python_lib/versions/1/google/appengine/api/apiproxy_stub_map.py", line 255, in MakeSyncCall
rpc.CheckSuccess()
File "/base/python_lib/versions/1/google/appengine/api/apiproxy_rpc.py", line 111, in CheckSuccess
raise self.exception
CapabilityDisabledError: Datastore writes are temporarily unavailable. Please see http://code.google.com/status/appengine for more information.

lp.

Nazadnje uredil fogy : 18.08.2009 ob 18:43.
Odgovorite s citatom
Staro 20.08.2009, 20:19
Frenky Uporabnik Frenky ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Frenky
Član od: Jan 2008
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 2.014

Mi lahko tisti, ki ste se kaj igrali z nastavitvami poveste, kako imate urejeno pod Nastavitve->Razno nastavljeno levo zgoraj vse skupaj kar se Videa tiče, da se doseže pač najlepša slika, kolikor lahko pc popravi vse skupaj.
Odgovorite s citatom
Staro 22.08.2009, 16:07
bbb2 Uporabnik bbb2 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 14

Mene zanima, če se na Multicasta da kako popravit kvaliteta slike, ker spodaj na teliviziji je slika precej boljša kot pa na računalniku, kjer zgleda kod da bi gledal kak stream prek neta.
Odgovorite s citatom
Staro 22.08.2009, 16:51
Pripravnik

Frenky, bbb2 - odgovoril sem vama tukaj.
Odgovorite s citatom
Staro 22.08.2009, 17:39
Frenky Uporabnik Frenky ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Frenky
Član od: Jan 2008
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 2.014

Hvala, bom probal. Sicer imam pa na Visti izklopljen aero.

Mi samo še poveš kaj naredi Strojni YUV>RGB če je kljukica?

Nazadnje uredil Frenky : 22.08.2009 ob 17:44.
Odgovorite s citatom
Staro 22.08.2009, 17:53
Pripravnik

Problem je, da ob menjavanju kanalov utripne Sidebar, tudi če je Aero stil izklopljen, zato directx in Vista zaenkrat ne gresta skupaj.

Glede hitrosti preklapljanja pa je verzijah do vključno 0.30.5.0, le-ta v nekaterih primerih vezan na sistemsko nastavitev časa miškinega dvo-klika. Če je ta čas velik, se to odraža tudi pri preklapljanju kanalov direktno iz stranske vrstice ali tabele.

EDIT:
YUV->RGB povzroči, da za barvno konverzijo iz YUV v RGB poskrbi grafična kartica.
Odgovorite s citatom
Staro 23.08.2009, 18:11
kikus20 Uporabnik kikus20 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 719

V zadnji beta verziji opažam, da ko kliknem na program se epg v razpredelnici prikaže za sekundo, in nato izgine ( ko še enkrat kliknem na ta isti program pa pride EPG v razpredelnici nazaj- v ne-fullscreen načinu ). Tega problema v prejšnjih verzijah ni bilo. Še vedno je tudi problem z dvoklikom na ikonico od multicasta v opravilni vrstici - po tem ko multicast minimiziram in želim da se nazaj prikaže - prikaže se a ni slike je samo zvok - da slika pride nazaj moram spet dvokliknit na isti program.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
gledanje, multicasttv, program, računalniku, sioltv, še

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SiOL TV na računalniku za telebane fogy SiOL TV 3289 20.07.2019 12:09
programi za gledanje SiolTV dekoman SiOL TV 4 12.01.2009 16:18
SiOLTV na računalniku N0Name SiOL TV 1 06.11.2007 08:08

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:57.