Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 02.04.2009, 22:05
vesna Uporabnik vesna ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2008
Sporočila: 16
Privzeto Vpogled v ocene kandidatov za novo delovno mesto

Prijavila sem se na delovno mesto. Po opravljenem pisnem preizkusu sem dobila email. Po emailu sem dobila odgovor, da nisem sprejeta v ozji krog kandidatov. Sumim, da so osebo izbrali ze vnaprej in bi rada sla pogledat ocenjene kandidate in ocenjene teste. Ali imam pravico? Kdaj lahko to naredim? Kje obstajajo zakoni za vpogled? Kako se lahko pritozim in kaj bi s tem lahko dosegla? Ali imam vpogled tudi v zivljenjepise kandidatov in s tem vidim, ali so res vsi ustrezali razpisanim pogojem? Imam pravico vprasati koliko kandidatov so izbrali in kdo so?

Hvala vnaprej. Vesna
Staro 03.04.2009, 17:49
Snif Uporabnik Snif ni prijavljen
Nakladač
Prikazne slike uporabnika/ce Snif
Član od: Jan 2003
Naslov: Anglija (UK)
Sporočila: 46.683
Privzeto Re: Vpogled v ocene kandidatov za novo delovno mesto

Dobi še njihove telefonske in jih pokliči domov. Pol pa vpraši za katerim grmom tiči zajec.

I don't need to walk around in circles,
Walk around in circles, walk around in circles,
Walk around in...

Staro 04.04.2009, 01:02
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a vesna Prikaži sporočila
Prijavila sem se na delovno mesto. Po opravljenem pisnem preizkusu sem dobila email. Po emailu sem dobila odgovor, da nisem sprejeta v ozji krog kandidatov. Sumim, da so osebo izbrali ze vnaprej in bi rada sla pogledat ocenjene kandidate in ocenjene teste. Ali imam pravico? Kdaj lahko to naredim? Kje obstajajo zakoni za vpogled? Kako se lahko pritozim in kaj bi s tem lahko dosegla? Ali imam vpogled tudi v zivljenjepise kandidatov in s tem vidim, ali so res vsi ustrezali razpisanim pogojem? Imam pravico vprasati koliko kandidatov so izbrali in kdo so?

Hvala vnaprej. Vesna
...to pa nič novega. Sam sem bil (pred enimi 10 leti) tudi na pisnem delu za službo o zaposlitvi in moram priznati da nas je kar nekaj bilo takrat še študentov.

A ne ga zlomka....eden 50 let možakar, in kako priročno, je prišel na test kar v obleki in s kravato. Medtem ko je nas preostalih 49 "zaostalo za njegovo umsko močjo", se je on kar po testu rokoval.

Pa ja

Res pa je tudi da sem šel samo enkrat na razpis za to firmo pa nikoli več.
Staro 02.05.2009, 22:22
Sony girl Uporabnik Sony girl ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2009
Sporočila: 28

To se dostkrat dogaja. Človk ma občutek, da je v tej naši državi 3/4 podjetij v Sloveniji družinskih, pa čeprav so uradno državna.
Staro 06.05.2009, 08:59
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

vesna, mislim, da ne bi ničesar dosegla - podjetje je pač avtonomno pri odločanju, koga vzame v službo... četudi bi ti recimo (pa ne mislim, da boš lahko, ker po mojem so njihovi testi bolj "tajna" zadeva") dokazala, da si bila boljša od drugih kandidatov, bi ti pozneje razložili, da so se tako odločili, ker ima pač izbrani kandidat več izkušenj/določene prednosti/specifična znanja/...

se mi je zgodilo prav to, v bistvu še malo drugače: kasneje sem dobila klic, v katerem mi je prijazen možakar, ki mi je predlagal, naj se prijavim na razpis, (neuradno) povedal, da mu je zelo žal, ker sem bila na testih najboljša, ampak tista, ki so jo sprejeli, je imela pač VIP, ker se je že poznala z vodstvom. uradno so mi pojasnili, da je imela ona pač izkušnje, ki jih jaz nisem imela. kar je bilo čisto res.
Staro 06.05.2009, 09:43
maajde Uporabnik maajde ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce maajde
Član od: Nov 2005
Sporočila: 192

seksualne?
Staro 06.05.2009, 13:05
Sony girl Uporabnik Sony girl ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2009
Sporočila: 28

hehehe, mogoče tud.
Staro 07.05.2009, 16:38
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

Citat:

Hvala vnaprej. Vesna
sicer imaš do tega pravico ... za tistega, ki so ga / jo vzeli v službo, ti an zahtevo morajo pokazati v čem je boljši/ boljša ... in če je res izbrani kandidat imel tudi vse razpisane pogoje ...

to storiš direktno na podjetju, v vednost pa sporočiš zavodu za zaposlovanje ... imajo anonimno številko v ta namen ...

koliko kandidatov so izbrali in poimensko kdo so, pa bi ti morali sporočiti že na obvestilu, s katerim so te obvestili, da nisi sprejeta ...

pa pohiti, ker teče rok za pritožbe ...
Staro 25.05.2009, 21:33
ARMEDhodzic Uporabnik ARMEDhodzic ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce ARMEDhodzic
Član od: Aug 2004
Naslov: Republika e Shqiperise
Sporočila: 15.077

Citat:

Hvala vnaprej. Vesna
Zakaj hudiča bi hotela to narest?? Da boš potem rekla 'prasci, res ste grdi, tožila vas bom,' al zakaj? ***iga, nisi bila izbrana - ali jim nisi ustrezala ali so že imeli nekoga izbranega. A je sploh važno?

Značke
delovno, kandidatov, mesto, novo, ocene, vpogled

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ... Snif Živalski svet 208 24.02.2012 21:50
Hanžek se vrača na staro delovno mesto biz Slovenija 23 27.02.2007 08:32

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:16.