Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 24.01.2010, 23:37
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589
Privzeto Toper

....ufff...me kr malo nostalgija grabi ko se spomnim te znamke. Seveda še imam v omari eno njihovo staro kapo...kombinacija črne in modre barve

Me zanima če bo kaj posluha pri Slovencih za to "včasih" legendarno znamko
Staro 25.01.2010, 12:09
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103
Privzeto Re: Toper

Citat:
Objavil-a spartan Prikaži sporočila
Me zanima če bo kaj posluha ...
Ne.
Cene imajo v rangu The North Face-evih. navadna trenirka za 50€? baje vodotesna bunda za 400€? najbrž se šalijo s temi cenami.
glede kvalitete pa - z ozirom na to, kje in kako so bile preizkušene TNF jakne in bunde (jadranje, alpinizem, pohodništvo, itd...) kar se mene tiče za to ceno ne gre bolje.

P.S.: a se ne izdeluje toper na kitajskem? a s tem "podpiramo slovensko industrijo"? kvečejmu slo. direktorje...
Staro 25.01.2010, 23:27
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Citat:
Objavil-a Andreea Prikaži sporočila
P.S.: a se ne izdeluje toper na kitajskem? a s tem "podpiramo slovensko industrijo"? kvečejmu slo. direktorje...
Mislim, da je v tem vsa "nostalgija".
Kupovati bi morali izdelke, ki jih izdelujejo slovenski delavci, ne glede na blagovno znamko in na to, kdo je lastnik tovarne. Kar se mene tiče, raje kupujem pri tujcu, ki zaposluje slovenske delavce, kot pa pri Slovencu, ki mi hoče drago prodati ceneno kitajsko robo.

Staro 26.01.2010, 11:59
TDtrax Uporabnik TDtrax ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2009
Naslov: Maribor
Sporočila: 394

Kolikor vem je velik proizvodni obrat Topra v Lenartu v Slov. Goricah.. Še ne dolgo nazaj je bil direktor Topra po tv, da so iskali šivilje in še nekatere kvalificirane tekstilne poklice, pa se niti ena delavka iz Mure ni prijavila na razpis, čeprav je le 20min po AC iz Murske Sobote do Lenarta..
Staro 26.01.2010, 12:23
Uporabnik

Citat:
Objavil-a TDtrax Prikaži sporočila
Kolikor vem je velik proizvodni obrat Topra v Lenartu v Slov. Goricah.. Še ne dolgo nazaj je bil direktor Topra po tv, da so iskali šivilje in še nekatere kvalificirane tekstilne poklice, pa se niti ena delavka iz Mure ni prijavila na razpis, čeprav je le 20min po AC iz Murske Sobote do Lenarta..
res čudno. za 400€ plače, bi od visoko usposobljene šivilje (ja, fantje in dekleta, šivati NI LAHKO in ENOSTAVNO! - sploh ne oblačil, ki bi se jih oni radi šli) pričakovali, da kar leti tja. pa še direktorju poljublja noge za take fajn pogoje.
Staro 26.01.2010, 13:52
TDtrax Uporabnik TDtrax ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2009
Naslov: Maribor
Sporočila: 394

ena izmed težav je v tem, da so te delavke, ki so bile zaposlene v Muri starejše od 35let, po večini brez izpita za avto in seveda brez pravilne izobrazbe.. Povečini gre za "priučene šivilje", ki so lahko ta poklic opravljanle le znotraj Mure, kakor hitro so se želele zaposlit drugje jim izobrazba ni bila priznana,ker je šlo za interno izobraževanje.. Naj se sliši še tako smešno ampak je res.. Pa verjamem, da so v podjetju Toper tudi bili pripravljeni organizirat avtobusni prevoz za svoje delavce iz Lenarta do Murske Sobote v kolikor bi se jih prijavilo zadostno število..
Staro 26.01.2010, 17:49
Uporabnik

ja, zagotovo je težava v tem, da se nimajo ženske s čim vozit na delo...
halo?
KDO se bo prijavil na delovno mesto z ultra bedno plačo, bolj ali manj v istem rangu, kot jo je imel do sedaj, ko pri tem ne bo niti vedel, če bo firma obstala več kot "2 leti" (kar itak dvomim)? 1x je toper že šel v K., veliko šivilj je, ki so bile desetletja tam zaposlene... ni veliko ljudi, ki bi šli z navdušenjem in polno mero upanja delat nekam, kjer so jih nekoč že pojahali.

in tudi, če gledam z drugega stališča, kdo si želi delat v podjetju, kjer so nadrejeni šokirani nad zahtevami nad "tako visokimi plačami" - ko zaposleni hočejo take velike denarje? da ti potem skače po glavi, kako bi moral biti kot delavec hvaležen, ker imaš tako plačo - na kitajskem delajo za pol manj...
jaz si NE.
Staro 28.01.2010, 23:16
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Lisca je tudi kitajska roba....ko bodo pa ti predragi se bo pa šlo v Indijo. Če že niso tam, seveda.

V bistvu sem želel izpostaviti meni dobro znano blagovno znamko....zagnati bi se jo sigurno dalo s pravim pristopom. Upam da imajo pristojni dovolj znanja za kaj takšnega.

Značke
toper

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:04.